Áčkový zesilovač k citlivým repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Áčkový zesilovač k citlivým repro

Příspěvek od tesarpa » 03 pro 2018 21:53

Pořídil jsem si z druhé ruky repro Audio Note. Jsou to velmi citlivé repro s příjemným přirozeným zvukem. Ukazuje se ale, že můj tranzistorový koncák 2x100W/8ohm je jednak zbytečně silný, ale především tak nějak "ostrý". Uvažuji, že bych přešel na lampy, už jsem si i nějaké lampové zesilovače poslechl, a opravdu mi to s těmito bednami zní lépe. Jenže se lampových konstrukcí tak nějak pořád bojím a napadlo mě, jestli by mi s tím nehrály dobře nějaké slabé áčkové monobloky nebo třeba i integráč ve třídě A. Něco jako dříve prodávala Pekra / Rí-Audio. Jenže ti už to neprodávají (ověřeno). Úplně by měl stačit výkon do 2x10W. A teď k věci: Nenašel by se tu nějaký hifista, který by takovéhle krabičky měl a byl ochoten je u mně vyzkoušet? Abych věděl, jestli to vůbec bude nějaký rozdíl mezi mému koncáku ve třídě A/B?

Případně pokud byste se někdo chtěl monobloků Rí-Audio (Fox Audio) zbavit, pošlete nabídku.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Áčkový zesilovač k citlivým repro

Příspěvek od hřebík » 03 pro 2018 22:10

A je příčinou opravdu koncák?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 03 pro 2018 22:22

Co konkretne je to za koncak? Co je zdrojem hudby? Jaka je akustika? Jakou maji repro impedancni charakteristiku?

Jinymi slovy, pokud neni stavajici koncak nejaky nepovedeny domorobo bastl, nebude zdrojem neprijemne ostrosti zvuku on.

Jen muj nazor na zaklade nula informaci od tebe, tesarpo.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 04 pro 2018 07:41

Vždyť k tomu Audio Note přímo páruje lampovou elektroniku, viz https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... te-p-zero/

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 04 pro 2018 08:16

PítrsPraha píše:
03 pro 2018 22:22
Co konkretne je to za koncak? Co je zdrojem hudby? Jaka je akustika? Jakou maji repro impedancni charakteristiku?

Jinymi slovy, pokud neni stavajici koncak nejaky nepovedeny domorobo bastl, nebude zdrojem neprijemne ostrosti zvuku on.

Jen muj nazor na zaklade nula informaci od tebe, tesarpo.
Koncák je BVaudio, zdroj hudby streamer/DAC NAD M12 nebo pro srovnání klasický CD přehrávač Rotel. Vyzkoušel jsem výměny zdroje zvuku, kabelů a právě i zesilovače, takže momentálně mám pocit, že se na tom podílí nejvíc právě zesilovač. Ne, že by s ním bylo něco špatného. S jinými repro (např. ATC) hraje úplně OK. Jen s těmi citlivými Audio Note mi to nějak nesedí. Vyzkoušení s lampovými monobloky 300B potvrdilo, že zvuk byl příjemnější, plastičtější scéna a možná i více detailů. Teď tu mám na hraní lampový integráč z číny (Audioromy), který sice není tak kvalitní, jako byly ty monobloky, ale např. prostor nahrávky je jednoznačně lepší než u tranzistorového konce.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 04 pro 2018 08:17

RedBaron píše:
04 pro 2018 07:41
Vždyť k tomu Audio Note přímo páruje lampovou elektroniku, viz https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... te-p-zero/
Té nabídky jsem si všiml, ale nerad kupuji na dálku bez vyzkoušení. A kromě toho, jak jsem napsal výše, než se vrhnu do lamp, rád bych zkusil třídu A v tranzistoru.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 04 pro 2018 09:11

Otazka co od tohoto mezikroku cekas. Ackovy zesik ma OBECNE vic uvolneny prednes a mekci basy, ale pokud te to tahne k lampam a mas s nimi dobre zkusenosti, proc do toho rovnou nejit? Navic jsou zesilovace a zesilovace. Urcite ti tu potvrdi, ze jsou lampove zesilovace co maji prednes ktery je temer jako z tranzistoroveho zesilovace. Poslechovy retezec je navic stafeta cili vstupuje x na y promennych, cili jde o celkovy mix vlastnosti.
Prosel jsem si necim podobnym, tzn. tranzistory, pak me nahlodal terahera na "ackovy" zvuk, po poslechove seanci u nej doma na "svareccce" BC Acoustique, tak jsem poridil integrac co mel prvnich 30W v Acku a nakonec jsem okusil lampy a skoncil u nich. Ale klidne zkousej, je to 1000x lepsi pro rozsireni obzoru nez tu resit 20ti strankove vlakno jak nekteri teoretici, kteri se neumi rozhoupat a maji dostatek relevantnich reakci. Hodne stesti na stezskach hifi :P.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 04 pro 2018 09:17

Proto jsem tady založil to vlákno, abych se pokusil najít někoho, kdo by byl ochoten u mne vyzkoušet nějaký áčkový tranzistorový zesilovač. Cílem je najít "lampový" zvuk bez lamp. Tak nějak pocitově bych raději žil s polovodiči než s elektronkami. Ale třeba mne to přejde. Nakonec, ty Audio Note repro jsem původně nechtěl kvůli vzhledu, ale už mi nevadí :-)

Pozn.: jsem z Prahy.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 04 pro 2018 09:37

jake presne mas ty bedny ?

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 04 pro 2018 09:57

PavelDosko píše:
04 pro 2018 09:37
jake presne mas ty bedny ?
Bedny: http://audionote.co.uk/products/speakers/an-e_01.shtml

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 04 pro 2018 10:52

Nič v zlom, ale zosilňovačom (ktorý napr. s ATC hrá dobre..) to nebude. Viac povie toto
https://www.stereophile.com/content/aud ... asurements
Obrázek
aj komentár na konci stránky
A A-čko nie je samospasiteľné, jediná výhoda (teoretická, ak je inak všetko "vychytané" )je trošku menšie skreslenie, čo v 99% určite nie je realita.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 04 pro 2018 11:22

Nikdo nepíše, že BV Audio je špatný nebo nedejbože špatně měřící integráč, jde čistě jen o poslechovou preferenci. Pamatuji si, že u tesarpa jsme porovnávali 2 dacy tehdy ještě na jiných repro a každému z nás se líbil jiný. Zkrátka chce vyzkoušet jiný typ zvuku než má spíše analytické BV.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 04 pro 2018 11:35

Ale však nech skúša, len ako chce "teplým, lampovým,.." zosilňovačom "zrovnať" tie hrby a na 250Hz a 10kHz a možno aj nedostatok (strmý pokles) výšok ?? A rovnako to nezlepší ani ten "príliš živý box" (nizka tuhosť boxu, rezonancie..), o ktorej píše Atkinson. Môže len niečo zamaskovať, ale to je všetko.

Odar

Příspěvek od Odar » 04 pro 2018 12:32

Kocmeister --> Tym lampacom si praveze koleguje este o vacsi pruser. Keby to ma ostre a potrebuje to "zaobalit", OK. Ale v tomto pripade . . .

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 04 pro 2018 12:57

jj, naplast na naplast jak tomu rika Lachim

Odpovědět