Ake repro do cca 5000€

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ake repro do cca 5000€

Příspěvek od PítrsPraha »

peter82 píše:nehladam bedne primarne na metal, ale skor co najuniverzalnejsie (aj vratane metalu, resp. odhadovany podiel metalu < 20%

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

čtu zadání po druhé:

Pripadne ma zmysel pri mojej posluchovej miestnosti (cca 20 m2, akustika = work in progress cez VMA) ist aj do nejakych vacsich / drahsich bedni ak cielom je co najvernejsia reprodukcia symfonickej hudby, ale zaroven povedzme aj ta "dravost" metalovej hudby?

Nie je samotna neutralita v rozpore s tym, aby vacsina metalovych nahravok znela dobre? Napr. v ukazke dolu bolo kopaky pocut iba tak "zlahka" podobne basova gitara, t.j. vo vysledku uplne iny pocit ako na koncerte. Akoby tomu chybala "udernost". Da sa to nejako v tejto cenovej kategorii riesit? (prikupit subwoofer?) bez toho, aby to potom pri symfonickej / akustickej hudbe farbilo zvuk nastrojov? Pripadne equalizer?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Prípadne ekvalizér ( korekcie na zosilňovači alebo v počítači si urobiť rovno preset " metal" ;) ) .... Na metal podľa chuti, na ostatné žánre, hlavne klasiku, bez korekcií. Lebo neutrálnym boxom sa pridať dá (ak je bas 10" a viac), ak v tej nahrávke nejaké nízke basy budú..A budú plne vyhovovať (pre 20 m2) aj tie "sterilné" boxy, ktoré dokážu zahrať všetko. Naopak to nefunguje.
BVaudio, výroba a predaj

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Otazne je ci "to" v tej nahravke z uvodneho prispevku vobec je: Porovnajte s kopakom v tomto instruktaznom videu ako nahravat kopak:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Zdeny:
Je třeba číst více než jenom první příspěvek, aby rady padaly na úrodnou půdu...
Jinak doma nikdy nedosáhneš zvuk jako na koncertě, protože viz výše....

A moje vidění té neutrality vs metalové nahrávky: problém není v tom, že sestava nebarví zvuk na "metalovo". Problém je v nahrávkách, jejich zmršeném masteringu, komprimované dynamice. Dobře sladěná sestava zahraje dobře vše, pokud je dobrá nahrávka. Nejnáročnější na sestavu je podle mého vnímání orchestrální klasika. Pokud sestava zahraje dobře klasiku, zahraje dobře vše. Ladit sestavu podle zmršených nahrávek metalu je blbost.

Ale hlavně netřeba se držet metalu, je to jen zlomek toho, co peter82 poslouchá. Potřebuje neutrálně hrající bedny s bohatým spodkem. Tipy zazněly, jsem zvědav, jaké poznatky si odnese po prvních posleších.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Tuším sa tu spomínaly AC V8F - na susednom fóre je na ne práve inzerát.
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=28123

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

A moje vidění té neutrality vs metalové nahrávky: problém není v tom, že sestava nebarví zvuk na "metalovo". Problém je v nahrávkách, jejich zmršeném masteringu, komprimované dynamice. Dobře sladěná sestava zahraje dobře vše, pokud je dobrá nahrávka. Nejnáročnější na sestavu je podle mého vnímání orchestrální klasika. Pokud sestava zahraje dobře klasiku, zahraje dobře vše. Ladit sestavu podle zmršených nahrávek metalu je blbost.

V tomhle jsme s tebou za jedno :-)

Přes to ale budu zase trochu oponovat. Bedny, které skvěle zahrály klasiku, jsem měl. Zmíním dynaudio Confidence 5. jestli jsi četl pozorně můj příspěvek, tak C5 jsem dal pryč kvůli tomu, že nedokázaly zahrát dobře bigbít. Ale je zajímavé, že zvládly velmi velmi slušně 1812 od PIČe. A to měly 2x20cm bas v tandemu. Takže není to zcela univerzální tvrzení, co povídáš ty. Když jsi pustil do C5 ceokoliv, tak to byla hudební pitva. každičkej detail, božská jmenost, cit, bezbřehá prostorová scéna. Velmi dbrý až výborná basová sekce u symfoňáku. Ale pustil jsi do nich 70´rock a bylo to v kýblu. přitom C5 patřila aptří k jedněm z beden, které si vydobyly svoje renomé jako univerzální bedna. Ano. Mimo bigbítu...Jazz, blues včetně elektrického, vokály, folk, to vše bylo excelentní. jen ne staří Sabbati...A naopak, co jsme psal o Tannoy Westminster. Ty zase zahrály božsky starej rock. Avšak zbytek...

Čili já jsem už na ty univerzální bedny hodně opatrný.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Jen technickou... AC V8f jsem léta vlastnil, rozhodně se nejedná o bednu na metalové narezy

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

To čo vlastní Zdeny

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p ... highlight=

su ale ešte drahšie reprosustavy ako tie v odkaze https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p ... 17&start=0

STEALTH - AT, SS, Mundorf zostáva 5.000,- euro. :D

Cena 5000 € je viac, ako dobrá a je nižšia, ako náklady na ich výrobu

To aby to dnes niekdo vyrábal na zakazku pod cenu "ako náklady na ich výrobu" by bol blázon.

..........

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Vsechno ladi BVa?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

:shock: Asi hej. Ale frfle na Mundorf ak niekdo chce lepšie sučiastky a o vnutornej kabelaži a termináloch lepších už ani nehovorím. :o 8-)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

To se ani nedivím, někdo holt má tu slušnost lidi za jejich prachy neoblbovat.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jimmy, káble a terminály nehrajú. Však si odpoj reproduktory a skús to.. ;)
BVaudio, výroba a predaj

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

V poslednej dobe ale tu niekomu pekne vyhráva. :D

https://emefka.sk/komentare-na-socialny ... oho-kopli/

Odpovědět