AKG K 702 nebo Audio-Technica ATH-M50X

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
big_bear
Kontaktovat uživatele:

AKG K 702 nebo Audio-Technica ATH-M50X

Příspěvek od big_bear »

Zdravím,
Poohlížím se po nějakých lepších sluchátkách. Momentálně mám sennheiser eh 250 ale nestačí mi to.. Vybírám mezi AKG K 702 a Audio-Technica ATH-M50X. Oboje mají solidní recenze, tak se ptám vás zkušenějších. Které byste si vybrali? Popřípadě jestli doporučíte jiné v této cenové kategorii?
Děkuji ;)

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG K 702 nebo Audio-Technica ATH-M50X

Příspěvek od koudy42 »

A cim je hodlas "krmit"? To je alfa omega vseho. Nejaky cas jsem zil s AKG702 a za svoji cenu prevysuji porci muziky co ti prinesou. Prechazel jsem k nim prave od Sennu HD598. Mel jsem je s HYPA1, a pak Little Dot mk3.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

big_bear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od big_bear »

koudy42 píše:
27 srp 2017 14:48
A cim je hodlas "krmit"?
FiiO E10k OLYMPUS 2

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Před cca rokem jsem také vybíral sluchátka (byl jsem ve výběru omezen na uzavřené modely z důvodu cestování) - šel jsem do prodejny Audigo v Praze, kde je možno si mnohé sluchátka hned na místě vyzkoušet a víceméně jsem tam šel s představou, že si odnesu ATH M50 (M50X jsou údajně zvukově stejná, jen mají vyměnitelné kabely - nemohu to však z vlastní zkušenosti potvrdit). O ATH M50 se píše na internetu jako o úžasné volbě a já si je šel poslechnout víceméně jen ze zásady, že vlastní poslech před nákupem prostě musí být :D. ... dobře jsem udělal, obávám se, že bych z jejich zvuku byl dost otrávený.

Z prodejny jsem si odnesl ATH MSR7, která měla v přímém porovnání s M50 pro mne mnohem příjemnější přednes. Ještě lepší mi po zvuková stránce připadaly B&W P7, ale tam uz byla cena kolem 10tisíc a já navíc ideálně potřeboval něco, co se skládá "naplocho".
Pro úplnost doplním, že jsem pokukoval i po Sony MDR-1A, které byly super pohodlné, jenže zvukově pro mne neodstatečné (hodně nedostatečné :( ) .

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Docela orezavatko to Fiio, urcite bych volil mene narocna sluchatka nez AKG702, ale ani tak bych necekal zazraky.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

big_bear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od big_bear »

koudy42 píše:
27 srp 2017 18:23
Docela orezavatko to Fiio, urcite bych volil mene narocna sluchatka nez AKG702, ale ani tak bych necekal zazraky.
Takže tohle by bylo lepší?

to FS: Děkuji za srovnání :)

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Pokud máš tak sociální rozpočet, tak bych zkusil něco takové https://www.amazon.com/SMSL-SAP-8-Headp ... B014P5HZ30. Osobně bych našetřil na něco lepšího. Ideálně DAC a zesilovač. Má zkušenost, raději investovat do "krmení" aby sluchátka/repro ukázala max. co umí.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Já bych si dovolil zmínit i přesně opačnou alternativu než jít cestou "lepšího krmení".

Nedávno jsem byl docela mile překvapený z poslechu Bose QuietComfort 35i. Pravda, na první pohled jsou to drahá sluchátka - stojí kolem 10tisíc. Ale pořád to je cca půlka toho, co mně stál DragonFly 1.2 následně se ztrátou prodaný a vyměněný za Chord Mojo a k tomu ATH MSR7. Můj cestovní set sice v konečném důsledku hraje více "hifi", ale:
- přece jen byl o kus dražší
- je mnohem méně mobilní než Bose
- je mnohem méně pohodlný na hlavě než Bose

Jinými slovy, kdybych se měl znova rozhodnout, co si pořídit na cesty, tak šáhnu po BoseQuietComfort 35i (ale určitě NE po levnějších 25i!) anebo nečem podobném.
Pro vysvětlení, proč jsem tak neučinil před nákupem mého setu: Dostaly se mi do rukou vychvalované Sennheiser Momentum 2, jenže mně se ani trochu zvukově nelíbily, tak jsem šmahem zatratil celou kategorii bezdrátů.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Samozrejme jsou komponenty, ktere si sednou lepe a ktere hure, bez ohledu na cenovku a vysledny verdikt je na kazdem poslouchaci a jeho zkusenostech. Ale jinak plati lepsi "krmeni" vic muziky a hlavne v teto cenove kategorii je kazda vynalozena castka navic plusem nez v highendu.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

koudy42 píše:
28 srp 2017 14:27
... Ale jinak plati lepsi "krmeni" vic muziky a hlavne v teto cenove kategorii je kazda vynalozena castka navic plusem nez v highendu.
... no ja by som bol opatrnejší čo sa týka dávkovania "kvality krmení" ... napríklad také Chord Hugo v spojení ATH M50 môže byť podľa mňa podstatne zvukovo solídnejšie riešenie ako K702 s nejakou 200-eurovou DAC/Amp sračkou ... Chord Mojo je ešte technicky aj cenovo rozumné riešenie pre K702.

... čo sa týka ATH MSR7: ja osobne ich moc zvukovo nemusím, a to určite nie som sám https://www.innerfidelity.com/content/k ... a-ath-msr7 ... to už radšej na solídnejší DAC/amp (napr. Mojo) doporučím cenovo dostupné Fostexy T50RP MkIII alebo Beyery DT150

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Vlastním AKG 701 a ATH M50X. Oboje sluchátka hrají velmi slušně, někdy mám chuť na jedny, jindy na druhé. ATH jsou oproti AKG lehounce zdůrazněné na basech. Sluchátkový zesilovač určitě hodně posune zvuk, ale nepochybně oboje budou hrát i bez něj připojené k CD, předzesu nebo nějakému jinému hifisty neuznávanému výstupu. Jen z nich člověk nevyrazí maximum. Můj názor je - na prvním místě třeba koupit kvalitní sluchátka a pak řešit krmení, kterým lze ta sluchátka "vytáhnout" výš. Pokud ovšem nemáme zrovna peníze na oboje najednou. ;) Opačným směrem tj. vylepšovat horší sluchátka dobrým krmením je spíš plýtvání penězi.
Určitě bych doporučil si oboje společně srovnat poslechem v Audigu. AKG má mnoho fanoušků i odpůrců a není předem jasné, mezi které se člověk zařadí, dokud si je neposlechne. *palec*

big_bear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od big_bear »

Díky všem, zajdu někam, kde si budu moct poslechnout ale audigo nepřipadá v úvahu. Do Prahy 280km, do Brna skoro 100km. Kdyby někdo věděl o něčem v Olomouci nebo okolí, budu rád za rady! :)

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

OL není 100km od Brna a existují eshopy. Já se tak rozhodoval mezi AKG vs. Shure a objednávka obou rozhodla. V Olomouci poslech možná tak hifi Safír a tam buď obezřetný, p. Ostadal je pěkný žid :oops:. Kdyby nebylo zbytí, stav se u mě s oběma sluchátkami, aspoň si poslechnu ATH. Zaručuji ti, že Little Dot nakrmí AKG 702 od podlahy, Hypu1 od Customworks jsem šrouboval na 3/4 volume aby předvedla totéž. La vivat Tesla 6F32 *2thumbsup*.

big_bear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od big_bear »

Jasně že to není 100km z Olomouce ale od nás ano.Ja jsem cca 40km od Olomouce, takže ten mám nejblíž. Zkusím ten Safír ale jen poslech. Stejně bych si je nakonec objednal z eshopu.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

to fakt nechápu, že když se někdo zeptá na názor či radu ohledně konkrétních komponent, tak jako odpověď dostane radu, aby si koupil úplně jiný komponent lepší, protože ten stávající má vlastně špatnej...jak u debilů - SORRY!

Zpět k základní otázce: v dotazu jsou předloženy modely sluchátek z různých uživatelských kategorií (hifi AKG vs profi Audio Technica), které by bylo dobré si nejprve ujasnit k jakému účelu sluchátka mít (pro radost vs přesnost) Myslím, že vzhledem k rozdílnému určení těchto dvou modelů se rady dávají těžko...

Osobně znám ATH M50 velmi dobře a hrají naprosto skvěle. Monitorově...

Odpovědět