Aký sieťový prehrávač do 3000€?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Aký sieťový prehrávač do 3000€?

Příspěvek od ozzy8 »

Ahoj,
vedel by mi niekto poradiť, aký model a značku takéhoto prehrávača vybrať pre môjho známeho?
Jeho zostavu tvoria digitálny prehrávač Olive 03HD, ktorý bude doplnený o digitálny výstup prostredníctvom modulu Alfa Centauri firmy Casea, ďalším zdrojom signálu je bluray player OPPO BDP-93. Preamp je Pass Labs XP-20 a na výstupe sú aktívne reproduktory ATC SCM 50ASL.
Požiadavky sú:
- 2-3 digitálne vstupy pre pripojenie spomenutých zdrojov signálu, digitálny výstup nie je podmienkou
- symetrický XLR analógový výstup
- funkcia „gapless playback“ (prehrávanie „bez medzier“)
- ideálne by bolo, aby cez USB vstup prešiel signál aj s rozlíšením 24/192, pretože toto prepojenie má byť najviac využívané pri prehrávaní HD Flac
- kvalitný zvuk zodpovedajúci použitej aparatúre
Zatiaľ známeho zaujali tieto prístroje, ktoré hoci sú z dosť rozdielnych cenovýchkategórií, ale všetky sú zaradené v hodnotení TOP 1000 od Excelia Hifi v referenčnej triede:
- Cambridge Audio Stream Magic 6
- Pro-Ject Stream Box RS
- Naim NDX (tento ale nemá symetrický XLR výstup a je ešte o niečo drahší)
Tieto by vedel zapožičať na vyskúšanie.
Ešte vieme, že dobrý by mohol byť aj Linn Majik DS, ale nie je podľa dostupných informácií jasné, či má, alebo nemá XLR výstup. V originálnom manuáli ho nemá, ale na stránke Linn-u je Majik DS momentálne zobrazený aj s XLR výstupom.
Má niekto s horeuvedenými playermi osobnú skúsenosť, alebo mohol porovnať tieto modely s nejakou inou značkou?
Za každý konštruktívny príspevok vám budeme vďační.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký sieťový prehrávač do 3000€?

Příspěvek od MartinSt4 »

Není mi úplně jasný dotaz. Přece Olive je síťový přehrávač, tím pádem proč ho připojovat k dalšímu síťovému přehrávači.
http://downloads.olive.us/olive_o3hd_datasheet.pdf

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

Máš pravdu, aj Olive 03HD je sieťový prehrávač, ale jeho možnosti využitia sú obmedzené jeho výbavou. Má len cinchový analógový stereo výstup a výsledný zvuk z neho už nie je podľa predstáv jeho majiteľa. Tak je teraz momentálne Olive na upgrade vo firme Casea, kde majú doň zabudovať digitálny výstup modulom Alfa Centauri. Týmto by sa mal posunúť v oblasti využitia niekde inde. Tento prístroj má interný HDD, na ktorom má majiteľ cez vlastnú mechaniku posťahované CD disky, a nechce sa tohto prístroja vzdať. Takisto nechce využívať tento prístroj v spojení s PC ako "streamer", ale chce v budúcnosti po zakúpení nového prístroja hudbu počúvať hlavne s pripojeného HDD z USB vstupu. Čiže funkciu streamovania po sieti z PC ani pri novom prístroji nechce využívať. Skrátka, nie každý chce mať v izbe na prehrávanie hudby PC, alebo využívať NAS.
Práve nový prístroj by mu mal umožniť,okrem prehrávania cez USB, pripojiť aj iné prístroje digitálnou cestou a využiť kvalitný zabudovaný DAC v ňom, čo Olive žiaľ na požadovanej úrovni nemá.
Preto tie uvedené požiadavky na čo najlepšie schopnosti prehrávania cez USB vstup.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Pro-Ject Stream Box RS splňuje vše co je výše uvedeno.
http://box-designs.com/main.php?prod=st ... al&lang=en
A to vše za milou cenu 1500 €
Obrázek

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

To Renown:
Ahoj Lubor, áno tento model máme vo výbere, vieme o ňom a je možné ho aj odskúšať. Len sa pokúšame získať ešte nejaké návrhy a skúsenosti od majiteľov ďalších modelov a značiek.

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

To Renown:
Podľa Tvojho podpisu ho máš doma,mal si možnosť porovnať ho s niečím iným, a ako by si zhodnotil jeho zvuk?

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

ozzy8 píše:Máš pravdu, aj Olive 03HD je sieťový prehrávač, ale jeho možnosti využitia sú obmedzené jeho výbavou. Má len cinchový analógový stereo výstup a výsledný zvuk z neho už nie je podľa predstáv jeho majiteľa. Tak je teraz momentálne Olive na upgrade vo firme Casea, kde majú doň zabudovať digitálny výstup modulom Alfa Centauri. Týmto by sa mal posunúť v oblasti využitia niekde inde. Tento prístroj má interný HDD, na ktorom má majiteľ cez vlastnú mechaniku posťahované CD disky, a nechce sa tohto prístroja vzdať. Takisto nechce využívať tento prístroj v spojení s PC ako "streamer", ale chce v budúcnosti po zakúpení nového prístroja hudbu počúvať hlavne s pripojeného HDD z USB vstupu. Čiže funkciu streamovania po sieti z PC ani pri novom prístroji nechce využívať. Skrátka, nie každý chce mať v izbe na prehrávanie hudby PC, alebo využívať NAS.
Práve nový prístroj by mu mal umožniť,okrem prehrávania cez USB, pripojiť aj iné prístroje digitálnou cestou a využiť kvalitný zabudovaný DAC v ňom, čo Olive žiaľ na požadovanej úrovni nemá.
Preto tie uvedené požiadavky na čo najlepšie schopnosti prehrávania cez USB vstup.
Pak bych oželel Olive, převedl CD z HDD na USB a pokusil se najít přehrávač s možností USB vstupu bez všech síťových funkcí, které dotyčný nepotřebuje. I když Stream Box se mi taky líbí, ale zatím mi stačí LP, CD a na občasné přehrání Flac souborů použiju MMC nebo iPad

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

konkurenti Stream Boxu RS (1.499), v závorce cena v Euro :

Pioneer N-30 (399),
Pioneer N-50 (599),
Cambridge Audio NP-30 (599),
Cambridge Audio Stream Magic 6 (990),
Marantz NA7004 (799),
Denon DNP-720AE (529),
Sonos Connect (349),
Naim NDX (8.500 :P ),
Naim NDS (4.198),
Naim ND5XS (3.599) ,
Naim Super Uniti (2.398),
Naim Uniti 2 (3.598),
Naim Uniti Lite (2.398),
Naim Unity Qute (1.698)

Pokud chcete nějaké detaily k některému přístroji, dejte vědět. Popisovat všechny, na to nemám čas :-)

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

To Renown:
Na tie playeri zo zoznamu sa samozrejme pozrieme. Mal si možnosť niektorý z nich zvukovo porovnať so Stream Boxom RS? Napríklad by bolo zaujímavé porovnanie P-J a CA Stream Magic 6.
Akú značku lámp typu 6922 ste v P-J vybrali do Stream Boxu RS a prečo? Je možné skúšať meniť lampy v prístroji a teda otvoriť ho aj počas záručnej doby?

To MartinSt4:
Olive prehrávač je pre majiteľa tzv. „srdcovkou“, nemieni sa ho vzdať. Ak príde k tomu, že ho náhodou prestane používať, tak ho posunie svojim deťom. Čas ukáže, akým smerom sa vydá.

Ja som skúsil prehrávať hudbu cez môj MMC od firmy Mede8er, typ 1000X3D. Našiel som niekoľko HD Flac súborov v rozlíšení 24/96 a aj 24/192 a jeho koaxiálny výstup som pripojil k externému DACu Buffalo Sabre, ktorý má na výstupe lampizátor s 6SN7GT od Tung Sol. Hralo to naozaj veľmi, veľmi dobre, sám som bol prekvapený, aký bol zvuk prekreslený, s čistými výškami, jasnými stredmi a tučnejším basom oproti CD. Spomenutému MMC prístroju ale chýba možnosť „gapless playback“, tak Flacy napr. od Pink Floyd pri prechode z jednej skladby do druhej miesto plynulého prechodu, ako ho poznáme z CD, sú prerušené na cca. 1sekundu, kým prístroj preskočí na ďalšiu skladbu . Tu je to teda rušivé. Niekomu to môže vadiť, inému nie, ďalší nemá vo svojej hudobnej zbierke takúto hudbu a môže mu to byť jedno.

supasound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supasound »

Olive 03HD ma funkcny usb audio output, aj ked to nie je spominane v manuale.

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

to supasound: máš nejakú skúsenosť s týmto prístrojom? Ak áno, môžeš napísať viac? Momentálne nemáme možnosť odskúšať funkčnosť tohto USB konektora, lebo prístroj je u firmy Casea na zabudovaní digitálneho výstupu. A tiež majiteľ tohto prístroja nemá externý DAC a nemohol odskúšať pripojenie cez toto USB. Podľa návodu má toto USB slúžiť len na zálohovanie dát.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Vcelku mozem odporucit CA Stream Magic 6 ktory par mesiacov vyuzivam. Vzhladom na cenu mu nie je co vytknut. Osobne som viac menej presvedceny ze kazdy streamer bude z absolutneho hladiska vylepsitelny externym spickovym DAC-om.

tinariwen
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tinariwen »

Ano, tu ide zrejme o to,ze Olive HD03 nepripojiš ani ku DACu ani ku streameru pretože nema dig.vystup a cez USB ako externy HDD sa neda pripojit ani do ziadneho streameru, s valitnejsim DA prevodnikom,iba po horespominanom upgrade...ale je možne že sa mylim...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

blesk666 píše:Vcelku mozem odporucit CA Stream Magic 6 ktory par mesiacov vyuzivam. Vzhladom na cenu mu nie je co vytknut. Osobne som viac menej presvedceny ze kazdy streamer bude z absolutneho hladiska vylepsitelny externym spickovym DAC-om.
otazka je pak kvalita SPDIF vystupu bez moznosti synchronizace a jestli je ve vysledku ten spickovy DAC i spickove "krmen" ?

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

BH69: synchronizacia bude prebiehat cez USB- odtial sa budu tahat data cize synchronizaciu mas zabepecenu

Odpovědět