Bluesound Node 2i

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
radekold
Kontaktovat uživatele:

Bluesound Node 2i

Příspěvek od radekold »

Dobrý den,
omlouvám se,
našel by se prosím někdo, kdo by mne vysvětlil funkce a poradil jak správně používat Bluesound Node 2i? Dřívější doba byla pro mne trochu jednodušší, ale pokrok se nedá zastavit a díky za něj, ale já se v dnešních technických vymoženostech trochu ztrácím.
Bydlím celý život v menším městě, kde nikdo z lidí poslouchající hudbu, které znám tento síťový přehrávač nemají, aby mi poradili(to není chlubení, ale smutný fakt).
Jsem starší generace, technickým zařízením moc nerozumím, přesněji vůbec, ale hrozně rád poslouchám přes 45 let hudbu – kromě dechovky a folku téměř vše, hlavně jazz, jazz rock, fusion, prog. Rock (Return to Forever, King Crimson, UK, ELP, Chet Baker, Soft Machine..)
Mé první hudební zážitky jsem vstřebával na bakelitovém „kotoučáku“ Student, poté B 70, stereofonní B 100 a vrcholem byl nákup hudební sestavy v prodejně Svazarmu Ve Smečkách třípásmových TVL se žlutým kalotovým výškovým reproduktorem, zesilovače Transiwat 2x50 W a gramo šasi v roce 1981. Před 14 dny jsem si koupil přes internet v hifi studiu na základě recenze na What Hifi Bluesound Node 2i. Zapojení jsem zvládl, i když můj tablet se připojit nedokázal z důvodu jeho stáří a chytrý telefon nevlastním,ale nikde jsem na internetu nenašel vysvětlení určitých pojmů, ani při prostudování fóra na Hifiroomu. Angličtinu trochu ovládám, ale technickou ne.
Zatím poslouchám Radio Paradise, které vysílá v CD kvalitě.
Jaký je rozdíl mezi Tidal Premium a Tidal Hifi?
Tónové korekce mají být zapnuty nebo vypnuty? (při zapnutí se zvuk trochu ztiší)
Co znamená v sekci Vyrovnání hlasitosti
Vypnuto
hlasitost skladby
hlasitost alba
chytré vyrovnání hlasitosti
MQA externí DAC – zapnuto nebo vypnuto?
Pevná výstupní úroveň – zapnuto nebo vypnuto?
Poslouchám na Marantz PM 5005, repro Visaton VIB 2000 GF a neznačkový DVD přehrávač, protože dokáže přehrát dvd region 1,2.
Bude mít nějaký význam, když DVD přehrávač propojím optickým kabelem s Nodem do zesilovače?
Velice děkuji za radu nebo jakýkoliv názor.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluesound Node 2i

Příspěvek od Vyblíz »

Jaký je rozdíl mezi Tidal Premium a Tidal Hifi?
- premium je standardní kvalita asi 320 kb/s MP3, HiFi je CD kvalita nebo to jejich MQA

Tónové korekce mají být zapnuty nebo vypnuty? (při zapnutí se zvuk trochu ztiší)
- zvuk se musí ztišit, aby tam bylo místo pro ty korekce. (tedy -6 dB dolu)

Co znamená v sekci Vyrovnání hlasitosti
- všechny skladby a alba budou ve stejné hlasitosti, to bych asi rači vypnul, mohlo by to mršit dynamický rozsah.

MQA externí DAC – zapnuto nebo vypnuto?
- můžeš použít, pokavaď máš externí převodník, který to umí. Neumí to skoro žádný.

Pevná výstupní úroveň – zapnuto nebo vypnuto?
- to je jedno, když je to zaplé, nejde regulovat hlasitost, při vypnutí, můžeš regulovat hlasitost i na Bluesoundu.

Poslouchám na Marantz PM 5005, repro Visaton VIB 2000 GF a neznačkový DVD přehrávač, protože dokáže přehrát dvd region 1,2.
Bude mít nějaký význam, když DVD přehrávač propojím optickým kabelem s Nodem do zesilovače?
- mělo by, v tom bluesoundu je docela slušný převodník.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

KUDOS pro Vyblize, jede lepe jak Sparticka ;).
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

radekold
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekold »

Dobrý den,
děkuji mnohokrát za vysvětlení a Vaši ochotu,
s pozdravem
radekold

Odpovědět