Centr praská / mám správně zapojený subwoofer?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Centr praská / mám správně zapojený subwoofer?

Příspěvek od PítrsPraha »

No tak hurá, máš vyřešeno :-). Tos měl napsat hned, že máš centr takhle obrovsky vohulenej oproti hlavním repro.

maxfli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxfli »

;)

Zvuk je teď super, až se mi zdá, že budu muset trošku ubrat subwooferu, basy mám rád, ale někdy je to až moc. *palec*

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jo vydal jsi se správným směrem. Je divné, že Ti ten systém nenastaví i tu vzdálenost, ale je to jedno - udělal jsi to ručně po měření.
No právě ubrat suba. Podle obrázků tam máš nastaveno, že basy hraje sub i ty velké přední bedny. Zkus to ještě poladit a vyzkoušet, jak to bude lepší. Tedy sub + hlavní, to tak máš dle foto a zkus to bez toho main a hlavní bedny také na ořez 80 Hz, co bude lepší. To chce vyzkoušet v konkrétním poslechovém prostoru. Nechat basy jen na subu - budou na nich lepší kontury. Zapnutí basů na subu i hlavních bednách, tak jich bude více, ale budou máznuté. Bude to mít rozdíl zda posloucháš hudbu a nebo film v 5.1. Zadní suroundy nemáš ( máš jen 5.1 a to na film bohatě stačí ), tak je vypni.

BVa má pravdu s tím nastavením centru. Měl bys to mít podle toho jak to nastavil systém, jen tak je správně vyvážený prostorový zvuk v 5.1 a v těchto parametrech byl vyroben i MCH film. Pokud si s tím hneš, tak to sice není nic proti ničemu, je to Tvoje osobní přizpůsobení, ale je již rozhozen ten standard 5.1. Je to jen Tvoje volba.

Ať Ti to hraje

maxfli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxfli »

Sub mám nastaven na to bez MAIN, pouze LFE.
Všechny bedny mám na 80 Hz a ty Front jdou jen na Full Band, nejde nastavit jiná hodnota viz předešlé foto, ale dle mého pokud mám ALL nastaveno na 80 Hz, tak jsou součástí i přední...?...asi ano.
Zadní surroundy jsem vypnul, to byla chybka-omyl, už je to napravené.

A jinak ty sloupy basují nádherně - jemný čistý hluboký bas, normálně se vyrovnají i tomu subu.
Sem tam poslouchám určitý druh muziky ve stereo x4 a taky prostorově pro mě uspokojující.

Tak díky moc *palec*

Odpovědět