entry level CA Azur 351A+651C

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
voyta
Kontaktovat uživatele:

entry level CA Azur 351A+651C

Příspěvek od voyta »

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit s touto Cambridge Audio sestavou. Nevíte, prosím Vás, někdo s jakými regálovkami by se to dalo kombinovat? Strašně mi u této sestavy vadí její studený klinický a někdy až agresivní zvuk. Zatím jsem to měl připojené k Focalům Chorus S 706 a zvuk totální disaster. Rockové nahrávky se na tom celkem dají, ale jazz nebo klasika je naprostý průser. Především středové pásmo a vokály jsou v této kombinaci příšerné. Chorusy mi hrajou s Marantzem 7001 (ikdyž na Marantze tu všichni plivou) a to se celkem dá, ale s CA je to fakt příšerně ostrá kombinace. Potřeboval bych poradit jak tuto sestavu nějako zjemnit, aby to hrálo trochu muzikálněji a tepleji. Tedy jestli to u téchto "komponentů" vůbec lze? Všem moc děkuji za případné rady a postřehy.
Vojtěch

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: entry level CA Azur 351A+651C

Příspěvek od PítrsPraha »

Osobne bych zvukovy nectnosti jednech komponentu nevyvazoval opacnou charakteristikou jinych komponentu.

Focaly jsou zvukove dobry bedny, jen jsou narocny na krmeni, vyzkousel bych jiny zesilovac. Vykonny, stabilni.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

v podobném duchu...(pítrs ti to píše velmi trefně)
právě v "entry level" je důležité vybrat zvukově vhodnou kombinaci.
osobně bych si kombinaci CA + Focal nevybral.
k nákupům komponentů pro soustředěný poslech je lepší vyrazit buď k majiteli podobných komponentů nebo přímo do studia prodejce.
tady už to asi s námi "nedohoníš".
buď si vyber jiné bedny nebo k bednám jiný zesilovač. v regálovkách je ohromný výběr. a snadno se stěhují.
hlavně zkoušej na svých uších.
:-)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

*offtopic*
lachim píše:Osobně bych si kombinaci CA + Focal nevybral.
Kolik a jakých kombinací CA + Focal jsi slyšel?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ackoliv taky mam Focaly, ani ja bych si k nim CA nevybral. Nemusim si objednavat rizek s knedlikama, abych vedel, ze mi to k sobe nebude chutnat.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Tyto by podle mého názoru byly vhodnějším partnerem k CA http://lubin.rajce.idnes.cz/VMA_II_mikro_by_Lubin/

Ostrost se nekoná a to jsem měl před nima hodně detailní komponenty...

Nyní hrají na lowend Yamaze a naopak by chtěly ještě trochu "popíchnout" :)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

PítrsPraha píše:Ackoliv taky mam Focaly, ani ja bych si k nim CA nevybral. Nemusim si objednavat rizek s knedlikama, abych vedel, ze mi to k sobe nebude chutnat.
Nechci nikomu radit ani nikoho poučovat (na to nemám, od toho je tu plno jiných), jen mě při zdejších "debatách" občas zaráží rady a typy, aniž bych něco podobného vlastnil a měl naposloucháno. Přiznám se, že mě se zvuk repro Focal líbí, během života se jich u mě vystřídalo nemálo a můj mozek si na ně zvykl, když zkouším "sestavu", vždy to ladím k těmto repro. A z mého osobního dlouhodobého poslechu mi k nim CA sedí ;) Každý máme jinak nastavené zvukovody, každý to máme jinak rád . . . ale to už je hodně mimo téma.
PS: Když používám výraz "sedí", pochopitelně nebudu psát o CA 351A, ale např. 851A či 851E+851W. Když k tématu, tak se bavme o 351A...a ten já neslyšel. Takže . . . HOWGH.

sands1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sands1 »

Je bezne u hifi nadsencov ze veria v roznom zvuku roznych znaciek zosilnovacov, hlavne tie drahsie zneju pre nich vzdy zazracne lepsie, tradicný mýtus.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Jsem velmi potěšen, že se "sands" registroval i tu. Máme se na co těšit *palec* . Jeho příspěvky na avmanii jsou již legendou. Přeji příjemnou zábavu *bravo*

sekal

Příspěvek od sekal »

Ano, zdá se, že názorový proud AV receivers for listening to all přibyl již i na toto fórum. A to je jen dobře. Konečně zde bude někdo s tím pravým, nekompromisně-racionálním přístupem..:twisted:

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

:ugeek: Ale je pod stejným nickem jako na AV manii,což někteří zde jsou pod jinými nicky než na AV manii ale dají se poznat podle názoru a psaní.Sands1 pochvala.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

PítrsPraha píše:Ackoliv taky mam Focaly, ani ja bych si k nim CA nevybral. Nemusim si objednavat rizek s knedlikama, abych vedel, ze mi to k sobe nebude chutnat.
*offtopic* Jen, tak pro zasmání. ;)

Řízek s knedlíkem ? V našem kraji je jedno z "národních" jídel knedlík - zelí - řízek. Zní to divně, z počátku jsem se tomu taky usmíval. Kombinace to je neobvyklá, ale nechutná to špatně. :)
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Přesně tak. Já zase po dlouholeté expozici Severním Prýním - Vestfálskem žeru řízek s rejží. Tuhle se mě byl v Pardubicích zeptat kuchař, zda to myslím vážně.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...kdyz to tak ctu, tak zjistuju, ze na nektery veci jsem evidentne velka konzerva :-D.

Ale proti gustu... ;-). Hlavni je, ze nam porad chutna... ;-).

Odpovědět