HIghend Subwoofer

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
sataspatas
Kontaktovat uživatele:

HIghend Subwoofer

Příspěvek od sataspatas »

Zdravím místní hifisty,

Přicházím zde opět pro radu, vybírám kvalitní subwoofer k martin logan CLS.
vy věberu jsou:
JL audio F112
BW DB1
REL G1
Velodyne DD12+

Hodně lidí chválí DB1, má softwarovou vybavenost stejně jako velodyne.
Co by jste poradili? Bude užíván jak k hudbě, kde bude doplňovat CLS, tak i k filmům.

Děkuji za postřehy

paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: HIghend Subwoofer

Příspěvek od paolo »

Za sebe doporučím REL G1.
Rothaudio

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

sataspatas

určitě REL. třeba už proto, že z uvedených není "digitální"!
má v sobě poctivé ABéčko. což už je dnes téměř vyjímečné.

FFous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FFous »

Pokud máš dostatek zkušeností s nastavením, nebo někoho kdo to umí, tak jsou všechno dobrá volba. *2thumbsup* Za sebe si myslím, že zrovna u subu digitál nevadí.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Nemal som moznost priamo porovnat G1 s DB1 a velodyne DD15 ale...

Mal som velodyne spl1000r - strasna rusicka vsetkeho naokolo, vykon sice skveli ale nepodarilo sa mi ho zladit tak aby zapadol k repro

BW ASW 10CM - vcelku dobry sub, ale bolo poznat ze u mna hra na hranici moznosti a niekedy dokonca nestiha, prijemny maksi bas, ale taktiez vhodny skor ku kinu

REL G1 - jediny sub ktory u mna splnil poziadavku neomedzeneho vykonu a nepoznatelneho doladenia k repro (pri pouziti highlevel vstupu) Univerzal aj do slusneho kina, podpora samostatneho LFE nezavisle riadeneho oproti highlevel *palec*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

FFous
doporučuji zkusit změřit "bordel" měřákem na svorkách repro-kabelu s odpojeným digit. wooferem a připojeným.
přirovnal bych to k rozdílu na fotkách ve vlákně paolo s tím "Noise-měřítkem". 568 ze zásuvky a 000 z filtru.
zda by jsi to ty u sebe slyšel... netuším. ale nač si zbytečně tahat ještě víc "bordelu" do sestavy, ne ??
(pozor! jsa staromilcem odmítajícím spínané zdroje, digitál, pc apod. do sestavy)

FFous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FFous »

Je to možné, naštěstí nic takového změřit neumím a snad ani neslyším a jsem s digitálem moc spokojen a to jak v subu tak i u koncáku. ;)

sataspatas
Kontaktovat uživatele:

Tak myslím že jsem zadělal na dobrou výměnu názoru.

Rád bych věděl vaše názory, které mi snad pomohou ve výběru.
Jelikož najít dva takové subwoofery ve stejné místnosti bude téměř neřešitelné.
A finance abych koupil oba dva bohužel nemám a pak jeden vracel.

Rel g1 bude složitější správně nastavit díky absenci dsp
Db1 pohodlné nastavení, zase možné rušení.

Rel ma jeden měnič, BW má zase dva
To je dilema :D

jivina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jivina »

Pokud si mohu dovolit poradit tak určitě REL G1 . Mám dva a nahradily Velodyne DD15 , který když začal stávkovat , donutil mě ho rozebrat a nestačil jsem se divit té prasárně s jakou je uděláný ten levný digitál. Taky stavba ozvučnice mě překvapila svoji subtilností.Ale měnič mají kvalitní.
Pokud se RELU týče určitě použijte silové vstupy ze zesilovače. Signálové jsou naprd. Nemá to šťávu a budete to honit na maximum. Silové jsou doporučeny i výrobcem a věřte že jsem se naexperimentoval dost a dost. Nakonec jsem skončil u dvou cihliček RI Audio, který dávaj signál do RELÚ a to je paráda . Navolíte pouze fázi a horní limit podle beden a jedete. A reguluji si pouze hlasitost podle nahrávky z křesla a to není vůbec žádný problém.

sataspatas
Kontaktovat uživatele:

Jivina: děkuji za postřehy, řekl bych že většina zdejších lidí se shoduje pro rel.
Asi jej vyzkouším, myslíš že se hodí i k domácímu kinu na filmy?

jivina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jivina »

Ke kinu není třeba tak dobrý sub. Rachot zahraje ale radši hraje bas. ;)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

jivina píše:Ke kinu není třeba tak dobrý sub. Rachot zahraje ale radši hraje bas. ;)
Ano je vhodny aj pre kino. Ale pokial by sme sa bavili vyhradne o sube do kina, tak za tu cenu su urcite lepsie.

Tento sub stavia hlavne na nenapadnost a rozsirovanie freq. pasma bedni ktore uz sami o sebe daco zahraju. Je nevhodny pre nejake pumpovanie miestnosti 100Hz k satelitom.

Ake budu hlavne repro? U mna naprikla v kombinacii s Audiophysic Tempo6 by som povedal ze ich uz vyrazne previsoval, kludne by stacil model S5 typujem, alebo G2...radsej dva mansie ako jeden privelky.

Taktiez u REL nieje zas az taky problem ze nema DSP, ja som s nim pochodil po celej izbe a neda sa povedat ze odniekial by hral vyslovene zle.
Odporucane umiestnenie je pravy roh mierne za bednu, osvedcilo sa aj mne.
Preto treba brat do uvahy jeho hlbku.

sataspatas
Kontaktovat uživatele:

Repro budou ty martin logany CLS,
chci to jako univerzální subwoofer, především k hudbě ale aby neurazil i u kina.

s umístěním si pohraji, s tím počítám že u toho strávím nějaký ten čas, snad výsledek pak bude stát za to *hura*

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pro účel kina je to asi jedno, ale pro hudbu bych dva suby umístil nejlépe do stejné roviny těsně vedle hlavních repro aby byla, pokud možno, zachována stejná vzdálenost všech repro k posluchači (+/-), ideálně jako podstavce pod těmi hlavními reproduktory, jestli by to rozměrově bylo akceptovatelné .... nebo těsně za ně.

jivina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jivina »

Ano Ramones. Přesně u tohoto řešení jsem skončil i já. Po zkoušení doporučených řešení v rozích a přenášení na všechna možná místa jsem je nechal vedle TI 10 a jsem spokojený . Další postřeh je takový, že tyto suby mi téměř nereagují s analogem ,ačkoliv jsou relativně blízko gramofonů.

Odpovědět