Jak na streaming hudebních dat do DACu?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
exaudio
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na streaming hudebních dat do DACu?

Příspěvek od exaudio »

Tak tak, přijímací strana nikterak neovlivní přenos a proto co a jak pošle zdroj na SPDIF je jen jeho věc. Přijímací strana si s tím musí poradit.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

PítrsPraha píše:...Provozujete někdo doma obdobný systém?..
Přehrávám hudbu uloženou na NASu pomocí HTPC (postavený na starém Asus AT3IONT-I, 4GB RAM, Openelec systém na USB klíči, sešňůrováno Gb sítí). Odtud jde signál do NAD MDC DAC. Jako ovladač/zobrazovač slouží mobil (wifi) s XBMC aplikací, která po zapnutí spouští uspané HTPC. Do cca 8 vteřin mám před sebou výběr alb, zatímco na pozadí jede kontrola obsahu NAS a proběhne případný update o nová alba. Samozřejmě obdobou může být i tablet v líbivějším větším formátu.

Jedu ale "jen" na toslinku. Při použití usb přenosu mi vznikají hlasité lupance (pops, crackles...) a nedaří se mi objevit, co to způsobuje. Kabel, zvukovka, samotný systém..? :?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dkdkdk píše:.........Jedu ale "jen" na toslinku. Při použití usb přenosu mi vznikají hlasité lupance (pops, crackles...) a nedaří se mi objevit, co to způsobuje. Kabel, zvukovka, samotný systém..? :?
To je velice častý problém nejen USB, ale též FireWire (IEEE 1394) a kolizí zvukové karty s jiným zařízením, obvykle grafickou kartou. První problém (USB) je řešitelný poměrně jednoduše - prostě vypnout všechna USB přípojná místa která nepotřebujeme. Strojový překlad k tomuto je zde"
Optimalizace USB DAC

Množství USB DAC na trhu, vejde do široké škály vysoce kvalitních a velmi drahé zařízení pro zbytek, poskytuje skvělý dobrý zvuk za skromné ​​peníze. Většina druhů levných přístrojů nemá převzorkování, je zde kusé dokumentace a nedostatek speciálních ovladačů, i když obvykle pracují s ASIO4ALL.

Vážný nedostatek technologie USB, je, že je často špatně realizován na základní desce. Intel také poznamenal, že low-kvalitní systém napájení deska snížit výkon USB. Některé jednoduché kroky vám pomohou minimalizovat dopad těchto negativních aspektů kvality zvuku, a to zejména ve specializovaném zvukový systém. Zkuste některé nebo všechny z nich:

Připojení k externímu DAC USB port na zadním panelu, ale ne do interního konektoru na základní desce usb;
Poskytnout DAC externí napájení - Neužívejte napájení ze základní desky;
Použijte audiophile kabely USB.
Odpojte všechna ostatní zařízení USB při přehrávání hudby;
Odpojte USB 2.0 v systému BIOS (povolit pouze USB 1.0: USB 2.0 může být re-povolena, pokud je to nutné);
Odpojte řízení spotřeby USB: Vyberte Ovládací panely> Systém> Hardware> Správce zařízení > Řadiče sběrnice USB (klikněte na +). Klepněte pravým tlačítkem myši na každý kořenový USB rozbočovač, vyberte Vlastnosti> kartu Řízení spotřeby a zrušte zaškrtnutí políčka "Povolit vypnutí tohoto zařízení a šetří tak energii" ;
Zakázat nevyužité USB hub. Zkontrolujte všechny kořenové huby USB a najít ten, který je připojen k DAC (klikněte pravým tlačítkem myši> Vlastnosti> Power). Odpojte všechny ostatní: klikněte pravým tlačítkem myši> Vypnout (ale ne "Delete", protože XP znovu obnoví náboj při restartování počítače);
Odstraňte "neexistující" zařízení. XP paměťová zařízení, které byly dříve připojené k počítači přes USB. Chcete-li vymazat záznamy jednou připojených zařízení:

Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Všechny programy, a potom klepněte na položku Příkazový řádek.
Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
nastavit DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES = 1
Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
spuštění devmgmt.msc
Ponechte otevřené okno. Ve Správci zařízení, klepněte na položku Zobrazit> Zobrazit skrytá zařízení a odstranit všechny USB (a "staré" a nyní vlastně připojen) a restartujte počítač připojený k DAC.

Tento krok nemusí mít žádný vliv, ale to může vyřešit problém s skrytými řidiči nejsou připojeného USB zařízení.
Horší je to ale s kolizí zvukové karty a jiného hardware, která jsou připojena na stejné číslo IRQ, zde je příklad:
Obrázek
Více zde: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=120&t=189845

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Přesně z těhle důvodů se mi do HTPC nechce. Je tam tolik skrytých potenciálních problémů...

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Aleska: díky, projdu si to, pozkouším a kdybych našel zdroj toho bordelu, písnu.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Aleska: v takomto pripade grafiku ci sietovu kartu prelozit do ineho slotu (ak teda nie su integrovane)

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Aleska píše:
dkdkdk píše:.........Jedu ale "jen" na toslinku. Při použití usb přenosu mi vznikají hlasité lupance (pops, crackles...) a nedaří se mi objevit, co to způsobuje. Kabel, zvukovka, samotný systém..? :?
To je velice častý problém nejen USB, ale též FireWire (IEEE 1394) a kolizí zvukové karty s jiným zařízením, obvykle grafickou kartou. První problém (USB) je řešitelný poměrně jednoduše - prostě vypnout všechna USB přípojná místa která nepotřebujeme. Strojový překlad k tomuto je zde...
Nakonec to nebyla taková alchymie. Posbíral jsem po bytě ještě další 2 kabely a vyzkoušel. Jeden opět "lupal", druhý ne *2thumbsup* . Nevím, jestli je to podstatné, ale oba MOJE lupající mají buď na jednom konci nebo na obou stínění feritovými válečky :? .

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

PítrsPraha píše:Přesně z těhle důvodů se mi do HTPC nechce. Je tam tolik skrytých potenciálních problémů...
Jen tak jsem napsal do NADu, jestli nechystají nějaký streamer na způsob C 446 (který moc kladných ohlasů neměl a nakonec ho "zabili" neupdatováním firmwaru) nebo zda nebude nějaká novinka. Samozřejmě odepsali, že to, co hledám, je M50ka :) .
No a příští rok má vyjít MDC modul http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,4800/ (někde jsem zachytil i MT-2), tak uvidíme, co to přinese.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jo, to vypadá zajímavě ;). Z mého pohledu má ale MT-1 jednu zásadní chybku: nelze je provozovat současně s NAD MDC DAC, který k plné spokojenosti používám....

Viz http://nadelectronics.com/img/static/MDC-Matrix.pdf

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

dkdkdk píše:
Aleska píše:
To je velice častý problém nejen USB, ale též FireWire (IEEE 1394) a kolizí zvukové karty s jiným zařízením, obvykle grafickou kartou. První problém (USB) je řešitelný poměrně jednoduše - prostě vypnout všechna USB přípojná místa která nepotřebujeme. Strojový překlad k tomuto je zde...
Nakonec to nebyla taková alchymie. Posbíral jsem po bytě ještě další 2 kabely a vyzkoušel. Jeden opět "lupal", druhý ne *2thumbsup* . Nevím, jestli je to podstatné, ale oba MOJE lupající mají buď na jednom konci nebo na obou stínění feritovými válečky :? .
Tak ještě jinak. Při nedávném nočním poslechu přes sluchátka jsem opět drobné lupání zaslechl. Pomohlo přepojení do jiného usb slotu (3 "lupaly", ten poslední 4. ne :| )

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

PítrsPraha píše:Přesně z těhle důvodů se mi do HTPC nechce. Je tam tolik skrytých potenciálních problémů...
Tak jak to nakonec dopadlo? Zůstal NB + CDplayer?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zatím jo. CD přehrávač dostane nový laser a upgrade ve formě Casea Sirius 3, ntb zůstane jako sekundární zdroj.

HTPC nechci a ostatní mašinky za pro mne rozumnou cenu (do 20 tis. Kč) jsou z různých důvodů jen kompromis oproti stávajícímu řešení.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Docela se mi líbí Bluesound Node,
http://www.bluesound.com/products/node/
jen stále váhám, jestli by mi to, co nabízí - cloudové služby, inet rádio, DAC, iOS/android/win desktop appky - stálo za v přepočtu Kč 12.500,- .
Použitý DAC je dle mého základ srovnatelný s MDC DAC od NADu.

Odpovědět