Kde začít s klasickou hudbou?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Oldear
Příspěvky: 1007
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kde začít s klasickou hudbou?

Příspěvek od Oldear »

dadaft

Souhlasím jen částečně a je to u klasiky obecný jev - to máš pravdu. Záleží však co posloucháš a není nad praktické vyzkoušení a porovnání. Ty varhany, fagot a nebo kotle ( tympány ) toto potvrzují, bez toho spodku je to bez šťávy. Velký symfonický orchetr pak vyznívá zcela jinak a Toccata a fuga též. Já tam musím mít ten spodek, že vibruje křeslo do zad. Je to úplně jiný zážitek a toto potvrdilo i několik mých Hifi kamarádů, kteří zastávali podobný názor, jako si tady projevil Ty a když to slyšeli, byli v šoku, co v té známé skladbě je a oni to z placky ještě neslyšeli.

Ta HW info byla jen jako dodatek, důležité je, zda klasika tazatele vůbec "chytne" a pak by případně řešil to další. Ode mně to bylo jen nasměrování, co testovat. Osobně si myslím, že je to jen dočasná záležitost a brzo ho to pustí. Klasika je složitá a náročná hudba, chce to mít k ní vztah a budovat jej dlouhodobě. Někdo to má snazší, pokud se klasice věnoval jako aktivní hudebník, popř. vystudoval konzervu. Já jsem poslechově "varhanista" a převážně poslouchám J.S. Bacha, což je stará a náročná hudba a někdy se mi také stane, že to nedoposlouchám. Asi na to má vliv momentální psychika. Např. koncem roku jsem zase "sjel" za dva dny komplet 5 varhanních SACD Johanna Pachelbela a klidně bych byl dal další. Každý to má jinak.

BTW: klasiku vždy rovně, do toho se ekvalizací nehrabu a také není potřeba, samozřejmě u klasiky je to většinou graficky zaoblený "smrček", tam se žádná rovina nehoní, ale když na placce jsou basy, tak to má zahrát basy.

Hlavně ať to všem hraje.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 2 hosti