
Zkusím to tedy vykopnout takto - co byste doporučili za díla, kde začít s poslechem tohoto typu hudby? Případně druhá možnost - jaká jsou vaše TOP 3 (5, 10 cokoliv) alba klasiky?
Předem děkuji za tipy, budu se těšit na poslech

To je právě to - vůbec netuším, co znamená renesanční pidlikání ani minimalistická moderna
Moc naposloucháno nemám, ale řekl bych že spíše symfonické věci (i když zrovna to 4 ročních dob symfonie není) a určitě instrumentální. Mohl bys prosím k těm jménům nadhodit ke každému třeba 1 věc, kterou začít?petrL píše: ↑ Spoustu najdeš na youtube - pro první orientaci. Líbivý je jistě Mozart, podle mě až moc. Proto od něj doporučím dílo, které se vymyká a svým způsoben v něm překonal sám sebe (pokud ho napsal opravdu on)- Requiem.
Jde o to, jestli tě táhnou spíš komorní nebo symfonické věci, vokální nebo instrumentální. V podstatě celá tato hudba vznikla 1650 - 1850, jen nějakých 7 generací, a žijeme z toho dodnes. Kdybych měl vzít nejdůležitější skladatele cca cchronologicky, tak asi: Monteverdi, Lully, J.S.Bach, Handel, Mozart, Beethoven. Tím podle mě podstatné věci končí)) Ale když tě zaujal romantik, tak zkus i Wagnera a pod.
Beethoven - všechny symfonie, možná ne zrovna hned největší devátou, ani poklidnouí pátou, ale dejme tomu třetí
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 205 hostů