MARANTZ PM-14mkII KI Signature a repro k tomu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Paul
Kontaktovat uživatele:

MARANTZ PM-14mkII KI Signature a repro k tomu

Příspěvek od Paul »

Re: MARANTZ PM-14mkII KI Signature
-přesunul jsem to z vlákna prodám,kde jsem to trochu omylem vložil
-zkusím ještě místní komunitu požádat o radu k tomu kamarádem právě koupenému zesíku MARANTZ PM-14mkII KI Signature-který má doma cca 2 měsíce a naštestí hraje bez potíží.Má k němu starší BW třípásma a zvuk mu vůbec nesedí.Máte někdo zkušenost,co by k tomuto zesíku mohlo být vhodné repro?Chce třípásma-pokoj 4 x 4 m,poslech od progu po art rock,jazzík-kolega do něj "hučí",ať koupí Infinity Kappa 8.2,že to bude super,protože sám má 9.2.Ale neznám je a do tak rel. malého pokoje mám strach,aby to moc nedunělo-místnost je klas.obývák v paneláku.Jediný,co jsem mu poradil,tak at si je jede někde poslechnou-příp. zkusit půjčit domů,ale zatím na ně nikde nenarazil.Tak zvažuje ještě jinou značku,ale nemá vůbec "šajn",co zkusit jiného.Díky moc za příp. rady-předám mu je,na netu se moc nepohybuje.Dělám mu občas "řidiče",takže není problém někde vyrazit něco vyzkoušet.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Re: MARANTZ PM-14mkII KI Signature a repro k tomu

Příspěvek od Prospero »

Tak sem holt i ja "presunu muj prispevek:

„8.2“ mohu (vrele) doporucit, stejne jako i Canton „Ergo RC-L“. I kdyz velikost mistnosti uz je pomerne “mezni". Zkusenost mam s cca. 4x5,5m². (I s mym “PM 17Mk2” to hralo bombove.)
Pokud by toto spojeni (oproti ocekavani) nemelo fungovat, v zadnem pripade ale neni vinnen zesilovac, ten je totiz, i dnes, stale jeste (naprosto) “on the TOP”! ;)
Naposledy upravil(a) Prospero dne 21 dub 2016 19:41, celkem upraveno 1 x.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

P.S.: Co se tyka "duneni", chtel bych upozornit na to, ze reproduktory teto "raze" je treba vzdycky umistit minimalne 30 az 50cm od zadni steny. (A ani vice neuskodi.)

Konec hlásení. :)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Prospero-díky zatím za první info,mám právě strach s tím odstupem od zadní stěny,protože on to moc vysunout nemůže od stěny nebo do prostoru-tak cca 20 cm???Sám jsem to nedávno řešil a šel s repro více do prostoru,i když žena trochu bručela... ;)
-snažím se mu trochu pomoci,protože v těchto věcech je někdy dost "naivní" co mu kdo někde u pivka nabulíkuje. :lol:

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

20 cm je "na hrane", ale lepsi nez nic. Vyzkouset.

A 30-50 cm je zase lepsi, nez brucici manzelka... :mrgreen:

(To ji pejde... :) )

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Ve vedlejším vláknu se moc líbila bedýnka ATC. Malé uzavřené dvoupásmo. Nejde moc hluboko a možná i proto "nebučí" Nebyla by to cesta ? Nějaké menší uzavřenky ?

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Jarda69 - bohužel dvoupásma nechce a už vůbec ne regálovky-v tomto je neoblomný.Pár tipů už jsem mu i dával z inzerce tady,na hifionline,ale má svoji hlavu.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Pak se dostává do celkem patové situace - sloupy nechce/nemůže adekvátně umístit tak, aby hrály, jak mají. A regálovky, který by byly vzhledem k okolnostem vhodnější, zase nechce.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

PitrsPraha-sloupky chce právě moc-to já mu spíše říkal,že by mohl mít potíže s akustikou a přebasováním atd.Taky ho trochutlačím do menších,spíše dvoupásem-ale nechce.Prý "třípásmo" se mu zdá prave-ořechové.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

Z hľadiska akustiky je miestnosť 4x4m (štvorec) najhoršia, nedaj bože keby aj výška bola 4m, tak je to čo by som nedoporučoval. Aj takto ti budú vznikať stojaté vlnenia hlavne na nízkych frekvenciách, ktoré sa na niektorých miestach budú rušiť a niekde naopak násobiť. Je to neduch takejto miestnosti. Takže stĺpové by som do takejto miestnosti nedoporučoval, lebo je dosť pravdepodobné, že basy budú dunieť. Ale všetko je relatívne, treba to odkúšať. Veľa šťastia s výberom.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

timcs - to je "jasná" věc.Záleží ovšem na tom,jestli ty bedny sežene a pak jestli bude možné je půjčit domů na vyzkoušení.Sám vím podle sebe,jak ke mě kámoš ze Zlína přivezl bedny a byla to katastrofa-přitom u něj paráda.Chce to podle mě navštívit s jeho zesíkem pár studií a po příp. domluvě a záloze to pak doma zkusit-co mu jako bude zvukově nejvíce vyhovovat.To vše jsem mu říkal,tak uvidíme...zatím nikdo další tip? Nějaké sloupky třípásma,které nebudou tak "basové"-rozpočet má cca 25000 kč-spíše z druhé ruky-nové za tu cenu k tomu zesíku v nějaké lepší kvalitě asi těžko sežene.

Odpovědět