opt. dig. kabel vs. opt. dig. kabel TOSLINK

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

opt. dig. kabel vs. opt. dig. kabel TOSLINK

Příspěvek od dadaft »

asi jsem sto let za opicema,
ale jaký je rozdíl mezi optickým digitálním kabelem a optickým digitálním kabelem TOSLINK?

např. zde http://www.hifionline.cz/kabely/opticke ... ni-kabely/

a existují nějaké redukce?
popřípadě kabely, které jsou na jedné straně obyč a na druhé toslink??

dík.

Odar

Re: opt. dig. kabel vs. opt. dig. kabel TOSLINK

Příspěvek od Odar »

Takyto mensi [klik] byva na notebookoch (inde som to zatial nevidel). Tam sa pouziva redukcia z bezneho TOSLINK, na ktory si zvyknuty.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

"běžný toslink, na který jsem zvyklý" -- no, já nejsem zvyklý na nic....... znamená to, že optické výstupy v běžných dvd přehrávačích nebo TV jsou toslink, i když to tam není napsané?

Odar

Příspěvek od Odar »

Ano. Digitalny opticky vystup = TOSLINK.

Pre kompletnost existuje este symetricky AES/EBU - vyzera totozne, ako XLR.

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK »

Odar píše:Takyto mensi [klik] byva na notebookoch (inde som to zatial nevidel). Tam sa pouziva redukcia z bezneho TOSLINK, na ktory si zvyknuty.
Já ho měl (myslím zdířku) kdysi v přenosném MD rekorděru Sony.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

toslink je podle mě prostě optika hotovo ,pokud někdo má jiný hi-finázor nebo ví něco víc - nechme se poučit.

Takyto mensi [klik] - není nic jiného něž redukce-(přechodka) na vstup který je z (ekonomických a možná i rozměrových) důvodů kombinovaný s dalším vstupem tipu jack obvykle mikrofonním-běžné řešení i na mnoha levnějších zv. kartách ,notebook a mnoha dalších kompromisních zař. Omezující je to v tom smyslu ,že vždy lze zasunout a použít jen jedno budto ten microf.(jack) ,nebo tu digi. optiku skrze tento Takyto mensi [klik] bazmek :P

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

pompo

na těch obrázcích v odkazu, co jsem dával v prvním příspěvku, to vypadá, že toslink má delší ten zobáček nebo jak to říct, než kabely, které jako toslink označené nejsou. (???)

Obrázek
označeno jako "toslink"

Obrázek
ne-toslink

takže koupit podle obrázku č.1 a bude to pasovat ve všech běžných přístrojích?

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK »

Řekl bych že je to naopak. Ten první obrázek bych nazval jako optický jack. Druhý toslink.

Odar

Příspěvek od Odar »

Nie opacne. Ten spodny je "klasicky", ten vrchny je uzsi, ktory sa pouziva trebars u notebookov (inde neviem, kde). Proste potrebujes takuto koncovku.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

takže ten spodní.

tohle:

Obrázek

--------------------------

OK, dík.

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 »

Líbí se mi, jak i zkušení hifisti v některých věcech tápou. Toslink, tedy optické propojení přístrojů, vymyslela firma Toshiba (delší vzdálenosti přenosu signálu a galvanické oddělení, cca 1980). Po nástupu CD systému a posílání digitálních audio dat ve formátu s/p dif prosadila firma Sony ten krátký konektor uvedený výše (1983). Ten pak zdomácněl jako synonymum propojení toslink. S příchodem MD (1993) pak pro úsporu místa sjednotili opět v Sony 3,5mm konektor pro sluchátka o optický výstup. Proto ten druhý konektor je delší. Pak teprve kombinovaný konektor začali montovat do ntb (1996).

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

2 dadaft
Ano tohle se o historii daných termínů na wikipedii jistě taky dočteš :) Ale zpět ke tvému dotazu:

jaký je rozdíl mezi optickým digitálním kabelem a optickým digitálním kabelem TOSLINK ?

Podle mě z praktického hlediska žádný a může ti být FUCK jak si to ta která firma pojmenuje ,obojí je přenos jedniček a nul totožným světlovodivým kabelem. Pokud jen tápu opět se nechám poučit.Dále to že přístrojová jack-(samice) zásuvka je často kombinovaná s jiným vstupem např. mickofonním je holý fakt (mnoho zvukovek creative ,levnější asus atd. ke kterým je uváděná redukce přibalena - to dokazuje ,lze ji ale předpokládám použít stejně tak u jednoduchého vstupu (zdířky) kde je pouze optika a nic dalšího je-li delší či kratší a o kolik mm.nevím. Takže použij co je libo z hlediska ceny a praktičnosti ,konektory do sebe musí samo pasovat :D

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Ještě snad u toho delšího konektoru bych raději volil ne tak nesmyslně masivní kabel (bude zřejmě tuhý a asi i těžký) při páce jakou můžeš nechtěně při nějaké neopatrné manipulaci vytvořit bych se nedivil zalomení. Kvalita a neporuchovost tohoto spojení "prý" spočívá ve kvalitě provedení přístroj.zásuvek což neovlivníš a mimo jiného (u kabelu) preciznosti "zaleštění" tj. úpravy koncovek ,centimetrový průměr toho kablíku (kde ohebnost spojení je také jednou z často popisovaných výhod) fakt nechápu.

Odpovědět