Pioneer N70A a TIDAL

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Seeker
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer N70A a TIDAL

Příspěvek od Seeker »

Sidonius: Rose RS150 je super streamer po všech stránkách, dle mého názoru mnohem lepší kauf než třeba ještě dražší Luminy aj. od 100k výš. Nejen že má špičkový DAC, ale i obrazový výstup (Tidal videa, YouTube atd.), navíc i možnost kreativně se vyblbnout u dotyk. panelu.
Ale - až tak bych poté šmahem nezatracoval tu N70AE, ukaž mi jiný streamer v této váhové kategorii (10kg), v tomto precizním hw provedení, s displejem, symetrikou, poctivým napájením a (byť už s už starším čipem) velice solidním převodníkem - v ceně okolo 30k.
RS 150 hraje jistě výsledně lépe, ale tam je cena o 90k vyšší od N70.
A je otázkou co by mělo větší zvukový přínos (za aktuálního předpokladu, že ostatní komponenty nemáš v pětinulových částkách); výměna N70 za RS150, nebo ponechání N70 a těch 90k vrazit do nového zesilovače či beden.
A zkoušel jsi někdy (předtím) k N70 připojit, jako transport-dig.propojením, jiný zdroj TIDALu a N70 tak vyzkoušet jen jako DAC? Já ano, a tři externí DACy ta N70 smázla na první poslech, a to jeden z nich měl nejnovější Sabre ESS9038 (N70 má 9016). Pochopitelně celkově to není jen o čipech.
Ale u streamPionýrů je proTidal k dispozici aplikace Pioneer App, a ta příliš povedená není, předpokládám že jiná u RS150 je už mnohem lepší a stabilnější; vzpomínám že když ji (tu RS150) někdy před tuším rokem Láb recenzoval, tak se tam zmiňoval, že sw. to nebylo ještě co do spolehlivosti dotažené.
Ale jak jsem zmínil, ta Růže mne už před rokem zaujala (ne tak cena); můžeš, po svém prvotním pochopitelném nadšení, vcelku nestranně a věcně (třebas stručně) popsat zvukové rozdíly mezi těmi dvěma streamery?
Tu momentální neschopnost u N70 hrát Tidal ve flacu ponech stranou, jistě máš v poslech. paměti jak to hrálo předtím, včetně MQA.

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

jardalukas: vzestupně (upgrade fw třebas ze sedmičkového na osmičkový) to tam z flešky dáš, obráceně (směrem k nižším fw) to už ale nejde (ber to tak na 90%), zkoušeli jsme to.
Zatím poslední fw (ten totálně zmršený, co "zlikvidoval" od června flac i MQA) z konce ledna 2021 je 2150-8000-0000-0011, předposlední je ze září 2020 (2150-7000-0000-0011). Jen pro zajímavost, fw pro podporu TIDAL Masters byl k dispozici v prosinci 2018 (2130-2000-0000-0010).

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

Sidonius: Jak už to občas bývá, s problémem sem někdo cestu najde, ale jak má poté třeba sám něco přihodit do placu, tak nač už se dál obtěžovat...

Tapir1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tapir1 »

Aktualizujte! Pioneer vydal opravnou aktualizaci pro Tidal connect a MQA již funguje.

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

Už jsem toto avizoval včera - v tématu Ráj digitálu; dalo se to "nadějně" i reálně předpokládat už od října, neboť právě tehdy úspěšně vydala opravný firmware i firma Onkyo, která měla u některých svých streamerů ten samý problém co Pioneer.
Není to tak dávno, co byly Pioneer a Onkyo prakticky jednovaječná dvojčata, byť ke konci této zprvu nadějné dekády došlo k finančnímu rozkmotření a jak jsem zde již uváděl, Pioneer na své zmrtvýchvstání zatím stále čeká.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Seeker: Omlouvám se že odepisuju s velkým časovým odstupem. Rozdíl v přednesu mezi Pioneerem a ROSE je opravdu obrovský, je mi jasné že se jedná o jiné cenové kategorie a jak jsem uvedl v samotné recenzi nelze porovnávat a proto uvádím můj dojem z naposlouchaně hudby z různých zdrojů. ROSE má výsledný zvuk a přednes velice prostorový, celé zvukové spektrum je výraznejší , vylezla více tonalita a objevily se tóny které ve zvuku nebyly tak zřetelné, basy a celková dynamika hutnějši a kulatějši, poslech je opravdu úžasný a je slyšet veliký rozdíl v jednotlivých nahrávkách. U ROSE využívam jak DAC převodnílk tak i streamování.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Seeker:
Zesilovač mám Vincent SV 700, chtěl integrovaný zesilovač a zvuk s elektronkami mě oslovil, měl jsem nějakou dobu půjčený SV 226, musim ale přiznat že zvuk elektronek začal být výrazně lepši až po výměně původních za NAS a to na pozici V1 je teď Brimar 4035 a na V2 ECC 802 S, musel bys slyšet na vlastní uši, do samotných elektronek jsem investoval 20 tis. jsou to originaly 50 let staré ale nevěřil jsem jaký rozdíl v celkovém zvuku dokážou poskytnout. ROSE App funguje bezvadně a oproti Pioneer App poskytuje víc informací a pohodlnější přehled a celkové ovládání. Vůbec nelituju peněz které jsem do ROSE investoval, když to vezmu celkově že jsem N70A prodal za 27 tis. a ke 150B jsem ještě jako.bonus dostal CD mechaniku ROSE 780 kterou taky hodně používám k rippováni CD do intrerni paměti tak ten kauf byl dobrý

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

Sidonius: Tak to je tedy zvukově i o dost dál, než ten jejich nižší "midi" model Rose RS201E. Tento totiž v testu What HI-FI nedopadl příliš dobře, vztaženo k jeho ceně (stojí cca polovinu co RS150), právě i o něm jsem před časem uvažoval. Ale N-70AE, za ty prachy skutečně není špatný streamer, stačí aktuálně sledovat, jak je nová elektronika stále dražší až (neskutečně) předražená. Ta 70tka je v optimální synergii se svým stájovým kolegou-zesilovačem Pioneer A-70DA, a to v propojení symetrikou a kvalitní xlr kabeláží.
Každopádně kdybych nevěděl co s groši, jakože to v této ani v následné době určitě nehrozí, tak bych do té RS150tky šel taky.
Vincent SV 226 jsem před časem také krátce měl, nebyl špatný, vztaženo k ceně, ale ten zvuk jsem vnímal poněkud "bez jiskry a šťávy", byť se zase elektronkovému zvuku trochu přibližoval, což zase na poslech špatné nebylo.

Sidonius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidonius »

Seeker: Ano máš pravdu, N70A není ve své kategorii vůbec špatný streamer, co se týče DAC převodníku tak je na vyšší úrovni než jiný drážší DAC, tyto recence mám taky z více zdrojů. Já jsem šel do ROSE protože jsem se opravdu naštval co Pioneer s Tidalem udělal a hledal jsem vhodný streamer abych měl normální hudební klid. Já jsem posluchač hudby který musí muziku mít poblíž stále, poslouchám žánry podle nálady a rád si poslechnu i kvalitní přednes a proto jsem si koupili gramofon. Když se ještě vrátím k tomu ROSE tak jsem se rozhodl že N70A pošlu do světa začnu shánět nějaký streamer v ceně okolo 50 tisíc. Připadá mi že streamery v této cenové skupině se objevily až po koupi ROSE, prostě vyšší moc zasáhla ;) uvažoval jsem taky koupit Lumin nebo Aurender ale v obchodě kde jsem ROSE koupil a kde jsem předtím koupil i gramofon je jistý pan Křeček a myslím že to je je člověk který dokáže odhadnout co chceš. Jasně že jsem se rozodoval jestli 120 tis. za streamer dám protože jsem nevěděl jaký bude rozdíl v poslechu a jestli zbytečně nevyhodím spoustu peněz. Dneska tento obchod disponuje i jinou značkou kde je taky dobrý výběr třeba https://www.htpshop.cz/sitove-prehravac ... io-x45pro/ a jeho nižší verze stejně jako u ROSE. No , prostě nelituju a opravdu rozdíl v přednesu mezi N70A a ROSE je opravdu velký, mám i dobrý pocit že už nepřijde chvíle kdy nebudu muset řešit nějaký problém, je mi jasné že technika jde dopředu a že za pár let na trhu budou streamery které budou mít jiné parametry ale jde o to zda hudba která je dnes na Tidalu a jiných serverech a tady v digitální podobě třeba PCM a DSD využije DAC převodníky na plný výkon . Musím ale ještě zmínit že když teď poslouchám různé tituly které streamuju a nebo přehrávám přes DAC převodník jsou v tak rozdílných kvalitách díky remasterování a Loudnes že to je až k neuvěření jak se dokáže hudba zmršit, no a právě u N70A tohle nebylo tolik znát a slyšet což je asi nevýhoda kvalitního streameru. No ale spousta je zase naopak v dobré kvalitě. Stále ale platí že když si chci poslechnout kvalitní hudbu nějakých oblíbených titulů tak si je koupím na vinylu *thumbs up* jedná se ale většinou o klasickou vážnou hudbu.

Odpovědět