Pořízení audio stereo

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Pari
Kontaktovat uživatele:

Pořízení audio stereo

Příspěvek od Pari »

Po 20 letech chci obměnit audio sestavu (Dynaudio 10+Rega Mira+DC Denon). Repro už jsem si téměř vybral KEF R7, potřebuji poradit integrovaný zesilovač, otázka zda včetně DAC a pak streamer, i NAS. Mimo repro je rozpočet cca 60 TCZK. Co byste mi doporučili? Jsem spíše pro streamer včetně DAC, i když by samostatný DAC pro přehrávání z NAS nebyl taky špatná volba. Díky za tipy předem. Možná sestava by byla ARCAM SA20+Bluesound+NAS, je lepší alternativa? Díky.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pořízení audio stereo

Příspěvek od FS »

KEF R7 jsem slyšel slušně hrát v kombinaci s elektronikou NAIM. Jenže v nových cenách je to nad Tvůj limit, možná nějaký bazar?

Pari
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pari »

Cestou bazaru bych nešel, NAIM už je vyšší class. V úvahu ještě přichází cambridge CXA81, pak NAD, Rotel, Denon, Marantz, tam bych to viděl.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jakmile se z té 60tis. částky na slušný zes. začnou uloupávat koruny ve prospěch dalších jednotlivostí (DAC, streamer) budeš mít nakonec všechno a nic. Zaměřil bych se proto rovnou na zesilovač s digitální konektivitou a možností streamování v jednom. Pokud dnes umí zahrát takové kousky jako je např. Marantz 7000N za třicet papouchů, bude jistě rozumný strojek za šede více než slušnou náhradou současného setupu.

Pari
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pari »

To je právě co zjišťuji. Zda pořídit např. arcam SA20 s Bluesound Node a nebo raději volit all in one jako arcam SA30. Uživatelské komfort je jasný, možnost upgradu streamer+DAC je zase proti. Zatím jsem spíš pro variantu arcam SA20+Bluesound.

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

A co Hegel? S KEF si rozumí.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... h12o/h120/
Pokud chceš nový tak ti taky dá, ne?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Bazi 36 píše:
14 črc 2021 13:46
Jakmile se z té 60tis. částky na slušný zes. začnou uloupávat koruny ve prospěch dalších jednotlivostí (DAC, streamer) budeš mít nakonec všechno a nic. Zaměřil bych se proto rovnou na zesilovač s digitální konektivitou a možností streamování v jednom. Pokud dnes umí zahrát takové kousky jako je např. Marantz 7000N za třicet papouchů, bude jistě rozumný strojek za šede více než slušnou náhradou současného setupu.
S tímto souhlasím. Má osobní zkušenost je taková, že do 100 tisíc jsem nesložil lépe hrající systém než all-in-one za podobné peníze (tím samozřejmě tvrdím, že to nejde).

Pari
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pari »

Jasný, je to jako break even point, do určité ceny je lepší mít vše v jednom, teď jej právě hledám. Dnes jsem poslechl KEF R7 vs. R11 na Luxmann zesilovači a DAC za cca 250 TCZK, znělo to fajn, R11 se rozehrály, zatímco na Arcamu ten rozdíl byl malý. Takhle daleko, ale nejdu.
Možná by nebyla špatná varianta zesilovače s DAC, něco jako arcam SA30 nebo CA EVO 150, brzy má být nový Roksan. Zatím bych ale bez modulárního výměnného řešení do společného zesilovače, streameru a DAC jít nechtěl. Škoda, že ve tříde G je zatím jenom arcam, tudy si myslím, že vede cesta.

Odpovědět