Prepojenie RCA-XLR

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jaro911
Kontaktovat uživatele:

Prepojenie RCA-XLR

Příspěvek od jaro911 »

Zdravím.Zvažujem upgrade zosilovača NAD C325BEE za BV Audio PA300SE k regálovkám Wharfedale Diamond 9.3. Chcel by som sa spýtať, či ako dočasné riešenie možem použiť ako predzosilovač s reguláciou hlasitosti Magni 3? Magni má výstup len RCA a PA300SE vstup len XLR. Bolo by možné použiť napr. tento kábel

Kód: Vybrat vše

https://www.audio-kabely.cz/Kabel-2x-Cinch-NYS-373-2x-XLR-male-poz-dvojlinka-Klotz-IY205-delka-0-5-m-d1525.htm
na prepojenie týchto komponentov? Ďakujem.

zeziold
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prepojenie RCA-XLR

Příspěvek od zeziold »

Zdravím, měl jsem stejný problém a vyřešil jsem to nákupem ART Cleanbox Pro. Tom.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Ty kabely to propojení umožní. Použití Magni jako předzesilovače je nicméně velmi nouzová varianta, která myslím hodně srazí celkovou kvalitu. Sám jsem oba jmenované komponenty měl, takže vím o čem mluvím. Potenciometr v Magni je hodně šuntový (odpovídá ceně přístroje), výstupní obvod taky asi není kdoví co. Doporučuji co nejdřív došetřit na skutečný předzesilovač nebo aspoň DAC s regulací hlasitosti. Naštěstí PA300SSE má vzadu regulaci zisku, takže se dá nastavit tak, aby nedošlo k odpálení repráků, když omylem dáš 100 % hlasitost.

jaro911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaro911 »

Ok díki chalani. A aký iný zosilovač v podobnej cene by ste mi odporučili, aby som nemusel riešiť predzosilovač?

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Z produkce BVaudio se nabízí integrovaný model A300SE. Já myslel, že ten koncák už máš. Jestli ne, tak je modelů hromada na výběr. Březina z Hifi Voice hodně doporučuje Marantz 7000N, ten má i DAC a vlastně funguje i jako streamer.

jaro911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaro911 »

Čo by ste povedali na Cambridge Audio CXA80?

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Já už jsem své doporučení dal, nebudu na něm nic měnit :-)

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček »

BVa jsou výborné zesilovače, normálně bych tento upgrade vřele doporučil. Ale znám detailně jak Tvůj zesilovač NAD tak bedny WD 9.3 (obojí jsem měl doma, dodnes tuto sestavu pravidelně poslouchám u známého, kterému jsem ji přenechal - vč. CDP NAD). Tahle levná sestava si spolu vyloženě rozumí a dohromady produkuje příjemný, neagresivní, teplý, hutný zvuk. Ano, nemá to detail/rozlišení, ale u spousty žánrů (pop/rock/folk) je to často spíš plus. Pokud vyloženě nepreferuješ orchestrální klasiku, nehrabal bych do toho. Zesilovač BVa si zaslouží i mnohem lepší bedny, zde bude jeho potenciál (a cena) těžce nevyužitý.

jaro911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaro911 »

Křeček tak to si zhrnul perfektne *palec* Presne tento teplý hutný zvuk mi vyhovuje, akurát mi chýba väčšie rozlíšenie a detail. Myslel som, že zmena zosilovača by tomu pomohla.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Hele, možná za to dostanu ban, ale jakej máš kabel od zesilovače k bednám?
Když jsem dvoulinku vyměnil za multiwire typu "Kimber", tak mi vylezly detaily a změnilo se zabarvení lidského hlasu.

jaro911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaro911 »

Mám križenú štvorku CYKY alebo CSSS už sa presne nepamätám mám ju dávno. Keď som týmto káblom nahradil dvojlinku Jamo, tak to bol obrovský skok.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Koncaky PA bva znám z Matějské. Nejlepší zvuk atrakcí.

Nový či starší integráč nejlépe s Spotify Qobuz iTunes.
Hodně barevný a k tomu dobré bedny s větším rozlišením.
Tenhle reprokabel WD nevadí. Na lepších bednach pomůže kvalitni měď.

Řeším to taky celá léta snahou ušetřit. A není to vždy o ceně.

Odpovědět