Pro-Ject Debut III

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
fb_jiří8
Kontaktovat uživatele:

Pro-Ject Debut III

Příspěvek od fb_jiří8 »

Ahoj všem,
rád bych trochu upgradoval stávající Pro-Ject Debut III se základní Audio-Technica AT 91 B.
Rád bych znal názor odborníků na analog...
Má smysl udělat upgrade přenosky (např. Ortofon 2M BLUE,AUDIOTECHNICA VM540ML, nebo nějakou v podobné cenové kategorii) a k tomu třeba také vyměnit kovový talíř za akrylový, případně nějaké další "ladění"?
Nebo si pořídit něco nového, jako např. Thorens TD 202,TEAC TN-4D-SE, Magnat MTT 990, Pro-Ject Debut PRO,... zkrátka něco kolem +-20tKč?
Či snad něco staršího, repasovaného?
Nevím.. Mám z toho hlavu, jak pátrací balón.
Nepotřebuji automat, myslím, že nepreferuji ani přímý náhon/resp. nevím, proč bych ho měl chtít.
Prosím poraďte...

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pro-Ject Debut III

Příspěvek od weiron »

Ahoj,
taky sem měl tento gramofon. Měl dost nedostatků(hlučný motor, špatně držel otáčky, nulová izolace soklu, krátké rameno s velkou úhlovou chybou...). Proto bych, být tebou šel cestou pořízení něčeho jiného. Jako takové minimum bych viděl PJ Debut PRO S s 10" ramenem, nebo už zmíněný Magnát. Určitě se zde objeví zastánci čtyřicetiletých strojů, jako že je to stále to nejlepší co lze koupit. No možná ano, jako poměr cena/výkon. Horší bude když pořídíš něco co vyžaduje servis. Pak se s ním budeš akorát trápit.
Pokud budeš chtít raději zůstat s tím co máš. Pak bych vyměnil jako první přenosku za něco s max. cenou do 8tisíc. Jako další velké vylepšení je samotná izolace gramofonu. Je dobré tam vyměnit nohy za jiné co tlumí (ideálně s magnetickým tlumením). A pak to celé postavit na polici přišroubovanou na zeď. Toto vylepšení velmi posune zvuk.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Ahoj Jiří, neber mě vážně, jsem spíš ONV - odborník na všechno.

Gramec vyžaduje hodně věcí a nejlépe, když si pozveš zkušeného uživatele na sladění alespoň kabelů a phona s přenoskou a její přesné nastavení. Frogmann mi vylepšil zvuk právě takto. Díky mu moc. *thumbs up*

Slyšel sem blbě hrát gramce za 200 + například v Mnichově u prodejců, co chtěli nabídnou analog, ale tajné umění temperovaných sladění neovládali.
Debut v základu je dobrý na úpravu. Rowing z něj vytáhnul maximum a pak s MC Dynavectorem 17D dělá radost možná dodnes.

Takzvaně repasované staré gramce nechceš. Potřebuješ chlápka na servis a nejlépe druhý stejný gramec na kanibalizování dílů.
Jen ramínka jsou super, když pročteš speciální fóra.
A pak se dovíš, že k mašině za 20t. potřebuješ tlumené nožky za 20t. A opravdu to funguje. :mrgreen:

fb_jiří8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_jiří8 »

Díky za náměty.
Stále sice ještě nevím přesně, co chci, ale posunul jsem se v tom, co nechci.
...a to je slibný začátek. *palec*
V žádném případě není mým snem zkoušet, hrát si a hledat "zlatý grál". Nejsem a nechci být hnidopich, zkoumající výstupy z frekvenční analýzy audiosoustavy a vlivu psa, spícího uprostřed poslechového prostoru.
Při vědomí nedokonalosti zřízení, poslechového prostoru a především vlastního ucha si chci užívat hudbu.
Takže to vidím na nákup nějakého nového zařízení s dobrými recenzemi v nižším cenovém segmentu (do 25 tkč) a pak se děj vůle Boží. *klanimse*
(...a za ušetřené peníze si koupím třeba nějaké hodinky)

Odpovědět