Problém s LED podsvícením vintage receiveru

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 775
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Problém s LED podsvícením vintage receiveru

Příspěvek od RedBaron »

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tomu rozumí jestli by neporadil.

Nechal jsem si u celkem šikovného kolegy v práci na svém vintage receiveru Sansui 7070 vyměnit vyschlé kondíky, přívodní kabel a podsvícení změnit na LED namísto žároviček. A teď mám problém. Receiver předtím hrál se skvělým zvukem, nyní je zvuk ostrý na výškách a úplně prázdný na spodních středech, na basech rozplizlý a nahučený a navíc LEDky pohasínají na základě zatížení zdroje, když to trochu osolím, při každém kopáku skoro zhasnou a pak se zase rozsvítí podsvícení celého stroje, vypadá to naprosto debilně. Kolega tvrdí, že se tomu u LED nedá vyhnout, leda by byly napájené jiným zdrojem než zesík a zvuk se mu taky nelíbil, ale krčí rameny, že nic špatně neudělal. Neví někdo co s tím? Popřípadě doporučení někoho šikovného tady v jižních Čechách.

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LED podsvícením vintage receiveru

Příspěvek od TRANSIWATT »

To není ledkama ale zdrojem. Asi ten "šikovnej známej" zvolil nesprávné filtrační kondy s nízkou kapacitou. Záleží také jak je zdroj konstruován , jestli je stabilizovaný nebo ne. V případě že ne, je pokles napětí je přirozeným jevem. Poblikávání ledek lze v podstatě zcela odstranit tak, že je napájíme odděleně přes odpor a paralelně k ledce připojíme elektrolytický kondík cca 2000uF.
Dle popisu stavu si ale myslím , že ona revitalizace neproběhla zcela úspěšně a důsledně, ty ledky je vůči tomu prkotina, to bych si nechal až nakonec.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host