Rada jaké repro do 20m čtverečních

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Rada jaké repro do 20m čtverečních

Příspěvek od vach3742 »

Dobrý den,co poradí zkušení hifisti za repro do 20 metrové místnosti tvaru čtverce. Je celkem zatlumená. Zesilovač mám dělenec od cambridge audio a momentálně hraji na cantony RC-L. Co do takové místnosti doporučujete,aby byl stále dostatek basu,ale bez mázlého nebo dunícího. Je lépe vzít 2,5 pásma než třípásma? Posluchám většinou rock a jazz,někdy akustiku. Cenový strop je z druhé ruky tak do 50 000,- Chci se posunout od cantonů rcl výše a co jsem tak slyšel do 70tis nové...no nic moc posun. Tak prosím napište své zkušenosti s vaší volbou v podobné bytovkové místnosti.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rada jaké repro do 20m čtverečních

Příspěvek od NIN »

Jestli ti vyhovuje charakter zvuku Canton, tak bych šel do vyšší či novější řady Canton. Pokud chceš něco jiného tak tě musí nejdřív (na vlastní uši) zaujmout nějaký jiný výrobce repro. A pak se dá pokračovat dál.

vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vach3742 »

Dříve jsem měl bewečka šestkové řady,takže jsem zvažoval něco z osmičkové. Ale co ta velikost...mám z toho trochu obavu a zvláště u té osmičkové řady.
Charakter zvuku mám rád živý,muzikální a dynamický. Rád poslouchám vinyl.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Za mě bych se velikosti nebál. Je dost nadšenců, kteří mají "krávy" v malých místnostech a hraje jim to k jejich spokojenosti. U mne bydlí také "kravičky" Tannoy DC10Ti a teoretik by řekl, že potřebují velkou respektive větší místnost než mám já. No a přesto "bučí" krásně :D .

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Na 20m2 pořádný full range 3 pásma s 12´´ basákem. Např. BW MAtrix 801mkII (měl jsem, mohu poreferovat). 20m2 je už dost solidní cimra na pořádný bedny.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

o veľkosť sa neboj. viď blázna typu :D :

[youtube]y-JfHjn9LC4[/youtube]
[youtube]WzfTxVeX2j4[/youtube]
[youtube]KFklTdWCvd8[/youtube]
[youtube]4fNPPjfAzR0[/youtube]

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak vzhůru do pořádnejch "buchet" se skladbou "Whole Lotta Rosie" od AC/DC *2thumbsup*

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

vach3742 píše:Dobrý den,co poradí zkušení hifisti za repro do 20 metrové místnosti tvaru čtverce. Je celkem zatlumená. Zesilovač mám dělenec od cambridge audio a momentálně hraji na cantony RC-L. Co do takové místnosti doporučujete,aby byl stále dostatek basu,ale bez mázlého nebo dunícího. Je lépe vzít 2,5 pásma než třípásma? Posluchám většinou rock a jazz,někdy akustiku. Cenový strop je z druhé ruky tak do 50 000,- Chci se posunout od cantonů rcl výše a co jsem tak slyšel do 70tis nové...no nic moc posun. Tak prosím napište své zkušenosti s vaší volbou v podobné bytovkové místnosti.
Univerzální rada, jako vždy, neexistuje. Musíš bezpečně vědět, jaký "posun" chceš dosáhnout a co Ti na současných Cantonech vadí. Je důležité mít také jistotu, že to, čeho chceš dosáhnout, dosáhneš výměnou beden. Když si budeš jistej, tak chodit poslouchat jinam a snažit si odvodit zvukově svoje požadavky, pak už jen zbývá, ideálně, půjčit bedny domů, pokud jsi dobrý a zkušený sluchař, tak to můžeš prásknout natvrdo a jít do nějakých bez zkoušky. Budeš to muset ale celý zase asi trochu odladit..... výměna beden není jen tak....

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Moje open baffle s patnáctipalcovými básáky v 22 m2

Obrázek

vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vach3742 »

Obrázek
Zatím to mám takto

vach3742
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vach3742 »

Zatím děkuji všem za odpovědi. Na sousedním foru řešili že do 18m už regálovky SF hrají moc basů. Tak mě ty zdejší rady na bedny z 30kama basákama přijdou zvláštní.
Proč v testech doporučují do prostoru pod 20m max 2,5 pásma a nebo regálovky?

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

proč ? marketing a business. proto.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Měl jsem v 18m2 JBL 5000Ti a naprosto OK, žádné dunění ap. se nekonalo, první zkus než dáš na internetové kecy. Jediná "nevýhoda" je, že takové bedny je návykové cítit fyzicky na těle, čili mi nešlo hrát moc potichu, i když měly ciltivost 90dB a 30cm basáky, ale to už je věc osobního vkusu. Jinak počet pásem nemá nic společného s velikostí místnosti, spíš je o to, aby si nekoupil ošizené 3pásmo na úkor plnotučného 2pásma, což by v této cenovce z druhé ruky nastat nemělo *2thumbsup*.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

ono je to krapet složitější, akustika místnosti, vytlumení stěn, stropu, podlahy, oken...všechny tyhle cipoviny nepotřebujou sluchátka ale řešíme repráky tak jako že nic

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

V podstate ako sa ti bude správať repro v miestnosti v najväčšej miere závisí na akustike miestnosti. Nie je pravidlo, že v malej miestnosti budú hrať veľké trojpásma zle, alebo, že len regálovky budú hrať dobre a opačne. Najlepšie je si to overiť na vastné uši. Píšeš, že tvoja miestnosť je tvaru štvorca, čo je jedno z najnevhodnejších pomerov strán, ak nepočítam kocku (to je už extrém). Pravdepodobnosť vzniku násobenia axiálnych módov miestnosti na rovnakých frekvenciách medzi dvoma protiľahlými stenami pri obi dvoch spôsoboch t.j. predná+zadná, ľavá+pravá bude 100%, takže budeš mať niektoré frekvencie 2xzvýraznené alebo 2x potlačené. Pri obdĺžnikovom tvare je to len 1x, lebo sú rôzne dĺžky strán. Môžeš si to overiť http://www.acoustic.ua/recommendations/800#1

Odpovědět