Repro k Musical Fidelity M6SI

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Repro k Musical Fidelity M6SI

Příspěvek od PavelDosko »

tak Mirek ti jiste poradi dobre

sekal

Příspěvek od sekal »

Oldear píše:
07 led 2019 13:05
sekal
Proč zase prudíš? Ty chceš jít za merhautem? Diskutuj k věci a né k osobě, proč sem dáváš ve vztahu ke mně nějaký graf beden, které já vůbec nevlastním. Navíc na křivku reprobeden má zásadní vliv křivka poslechového prostoru a je nutné to měřit společně a místnost přizpůsobit.
Jediný, kdo tady prudí resp. stále otravuje svými zmatenými a ignorantskými příspěvky, jsi ty. Diskuze je o bednách AC M-103. Ty jsi sem dal graf amplitud. charakteristiky modelu úplně jiného výrobce a ještě to patřičně "odborně" okomentoval. Relevantní měření, a to jak výše zmíněných Comboyových reprosoustav, tak těch tvých, které máš v podpisu, jsem sem dal já. Frekvenční charakteristika reprosoustav se má měřit v bezodrazovém prostoru, (ideálně v bezdozvuk. komoře). Není-li tato možnost, lze to řešit měřením ve větší hale anebo substitučně kombinací FF a NF. Jedině tento postup poskytuje validní výsledky.

P.S. A nesnaž se mi vyhrožovat BANem. Nejsi tady moderátor ani admin. Zkus se raději zamyslet nad úvodním textem, co máš v podpisu (a co jsi tady i v nedávně minulosti veřejně prohlašoval). Zkus to dodržet. Většina lidí to tady, myslím, ocení.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Jo, bohužel nikdo hudbu neposlouchá v "mrtvé komoře".
Jinak máš pravdu - napravím to a ty seš ten hrdina, který mluví za většinu zde přítomných lidí a tak to oceňte.

Bedny co posloucám já, ty ingnorante, testoval a měřil v našich končinách D. Březina a můžeš se pokochat. Jedná se o reálný stav a vůbec nevím proč si to sem tahal, asi jen kvůli provokaci. Já jsem o nich nepsal.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ins-802-d3

Howgh a oceňte to.

sekal

Příspěvek od sekal »

Březinovo měření nemá téměř žádnou vypovídací hodnotu, což bys věděl, pokud bys tomu alespoň trochu rozuměl. S měřením ze Stereophilu, které jsem sem dal já a jehož autorem je jeden z nejrenomovanějších recenzentů - John Atkinson, se nedá vůbec srovnávat.

https://www.stereophile.com/content/bow ... asurements

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

*offtopic* ...a kdo ho má většího? Ještě nebyly slepé testy...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Meranie v hifivoice je podľa všetkého priemer z 5 meraní, navyše s vyhladením 1/3 oktávy. Takže pomerne "milosrdné", pokiaľ ide o nejaké nerovnosti v užšom kmitočtovom pásme. To nakoniec jasne ukazujú merania (aj s"hrbom" na 10 kHz :) )
v Stereophile, ktoré sú kompetentne urobené.
https://www.stereophile.com/content/bow ... asurements
BVaudio, výroba a predaj

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Dle mého laického oka už se mi zdá hladší teda charka těch mích Montan. Ja jen že na ně sekal útočil, že nejsou až tak kvalitní... no i kdyby, uštřil jsem alespoň oproti 802 půl míče...
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 08 led 2019 09:19, celkem upraveno 1 x.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Na recenze pana Březiny mám vlastní, a ne zcela pěkný, názor. A přesvědčil jsem se několikrát na vlastní uši. Aneb koho chleba jíš ...

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Comboy
Tak vidím,že Atohm Zef jdou z domu ;) Ty Gibraltary jsem uvedl jen jako příklad a proto,že nemusíš mít strach připojit reprokabely v ceně beden :D Ty bedny si zaslouží slušnou kabeláž a fakt z nich jde dostat hodně,na cenu se nesmíš poohlížet.V podstatě všechny AC hrají jako konkurence v min. dvojnásobné ceně(toť můj názor-neznamená že je pravda),u mě jsou repro v podstatě nejlevnější část řetězce :lol: ,což vůbec není podle bežných hifi zvyklostí.Můžeš třeba pro začátek zkusit i levné Dynavox https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -kabel-2m/ ,se kterými nehrají vůbec špatně

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

BVa

No na to co stojí ty Bowersy to měření není až tak super.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

terahera píše:
08 led 2019 16:02
Comboy
Tak vidím,že Atohm Zef jdou z domu ;) Ty Gibraltary jsem uvedl jen jako příklad a proto,že nemusíš mít strach připojit reprokabely v ceně beden :D Ty bedny si zaslouží slušnou kabeláž a fakt z nich jde dostat hodně,na cenu se nesmíš poohlížet.V podstatě všechny AC hrají jako konkurence v min. dvojnásobné ceně(toť můj názor-neznamená že je pravda),u mě jsou repro v podstatě nejlevnější část řetězce :lol: ,což vůbec není podle bežných hifi zvyklostí.Můžeš třeba pro začátek zkusit i levné Dynavox https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -kabel-2m/ ,se kterými nehrají vůbec špatně
Oslovil jsem p. Holcnera z Melissy, tak uvidíme....jak jsem mu popsal svůj problém, hned napsal, že to je reprokabelama...
Kabely od Pytla se u mě neosvědčily, měl jsem půjčený OCOS a koaxiální kabel Musical Dream, oba měď.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Jak jsem psal,mají obrovský potenciál,ale není to zadarmo ;) Jen s umístěním jsem si hrál rok :o

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Strčil jsem bedny trochu víc do rohů a o dost se zlepšily basy, výšky furt stejný.... uvidím, co navrhne p. Holcner

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

A co změnit napájecí kabel,... za ten od PC (nebo Baumax) , už tady někdo psal, že mu u něj zmizely výšky, ale prej taky trochu došlo k rozmazání basů, přesně si to nepamatuji, někde na fóru to je.
No, jen jsem to četl no ;)

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Nebo sundat propojky z reproterminálů na bednách...to taky zmizí výšky :D...a bude klid
Nic ve zlým...

Odpovědět