Repro k Musical Fidelity M6SI

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro k Musical Fidelity M6SI

Příspěvek od marvinnrv »

Ty kabely od Dynavoxu používám taky. Myslím že to jsou jedny z mála kabelů kde souhlasí poměry kvalita, optika vs. cena ... Pro moje využití mi přijdou opravdu hodně dobré, nejsem totiž zrovna žádnej kabelovej fetišista

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

comboy píše:
08 led 2019 19:17
Strčil jsem bedny trochu víc do rohů a o dost se zlepšily basy, výšky furt stejný.... uvidím, co navrhne p. Holcner
Tak má zkušenost je přesně opačná,ty bedny potřebují dýchat,takže je mám metr od zadní i bočních stěn,pak se teprve rozjely ;) A jestli tam máš ty origo plechy na terminálech,tak honem pryč,už kus měděné dvoulinky z elektroworld je lepší *thumbs up*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

marvinnrv píše:
08 led 2019 20:09
Ty kabely od Dynavoxu používám taky. Myslím že to jsou jedny z mála kabelů kde souhlasí poměry kvalita, optika vs. cena ... Pro moje využití mi přijdou opravdu hodně dobré, nejsem totiž zrovna žádnej kabelovej fetišista
Jj,nemám s nimi taky problém,a to jsem kabelový fetisista :shock:

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Vyzkoušel jsem Dynavox kabely taky a nic proti nim. Za ty peníze *thumbs up*

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Taky mám ty Dynavox a mám s nimi dvě zkušenosti. Nemají moc rády páskové výškáče, pak je zvuk sice hodně detailní, ale suchý až šustivý, s hedvábnou kalotou si rozumí dobře. Zbytek pásma bez problémů.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Z toho jediného dostupného merania AC M-103 (odkaz od sekala) je vidieť veľký zdvih smerom hore od cca 2kHz..Tie boxy musia hrať presne tak aký má comboy pocit, teda ostro, prezentne a agresívne, ten zdvih výšiek je tá "detailnosť". To žiadny kábel nezachráni, jedine úprava výhybky na základe seriózneho merania. A od 35 Hz nemajú tie dvojpásma šancu seriózne zahrať, preto tomu trochu pomohlo umiestnenie do rohu, to výrazne zdvihne basy. Je to jednoducho úmerné moźnostiam dvojpásma so 7" stredobasom.
BVaudio, výroba a predaj

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Bva
Nic proti Vám,jste technik a konstruktér,tedy nejpovolanější,ale
Zde se pěkně potvrzuje,že grafy neposlouchame,tudíž pro spoustu laiků,jako jsem já,je důležitější poslech napřímo.Já mám,jak jsem psal,přesně opačnou zkušenost s těmito repro a to,že musí být co nejdál od zdi a pak se teprve rozjedou,jak ve spodním pásmu tak i ve zbytku.Pro mne mají tyhle repro až neuvěřitelný prostor,basy na dvoupasmo nadstandardní a dost hluboké a neuvěřitelně rychlé a příjemné výšky,doslova medove ;) Jakmile jim dám stříbro v reprokabelu,okamžitě agrese na výškách,pro mě neposlouchatelne.Mám samozřejmě jiný řetězec a mistnost jako comboy,ale to nic nemění na faktu,že ty repro umí ve své cenové výborně hrát i od spodu a agrese se jeví vlivem stříbra

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

mam AC 3m od zdi, hrajou vyborne, ale graf, graf jsem pred koupi neprohlizel

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Tak to je chyba,mohl si mít misto beden 3 metry od zdi krásný graf :lol:

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Možná by comboy,vzhledem k tomu,že už je člen AC sekty,měl navštívit někoho z členů sekty a poslechnout,jak to umí hrát,aby si udělal obrázek a měl motivaci k dalším krokům ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Subjektívne pocity má každý inè, o tom je zbytočné diskutovať. Jedna rada (pokus..) pre comboya: skúsiť počúvat pod osou výšky, alebo boxy mierne zakloniť, tak aby osa výšky smerovala nad poslucháča. Koľko, to treba vyskúšať. To by mohlo subjektívny pocit z tých výšok "umravniť". Je to dlhý pásik, vertikálne výrazne smeruje a to by sa dalo využiť na korekciu pocitu. Materiál vodiča neurobí nič ani s kmitočtovou charakteristikou, ani so skreslením, nemôže výšky nijako ovplyvniť.. Napriek všetkým pocitom, "viere" a sektám.
Grafy skutočne nepočúvame, ale hovoria veľa o tom, čo počúvame. A skoro nič o tom, čo bude konkrétny poslucháč vo vvýsledku počuť.
BVaudio, výroba a predaj

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Tak tím pádem,i když nejste členem sekty,jste zván taky,rád předvedu,jak se v posledních větách pletete ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Boxy AC som počul viackrát, aj keđ nie konkrétne M 103. Sú podriadené zrejme vkusu konštruktéra, dosť "nabrúsené" na výškach, rozhodne nie neutrálne. Upútajú, ale niekomu to môźe dlhodobo vadiť a unavovať. Ale s rastúcim vekom poslucháča tie výšky môžu aj pomôcť :)
Ja vám zase ponúkam, že vám tie boxy zmeriam, aby ste vedeli, ako sa pletiete ;)
BVaudio, výroba a predaj

sekal

Příspěvek od sekal »

Ze zvědavosti jsem se podíval na cenu těch čínských beden a "spadla mi brada". Ty dvoupásmové budky stojí 42000,- Kč.. To bych za to nedal ani náhodou. Za ty peníze jsou dostupné už jiné, kvalitnější reprosoustavy.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Sekal
A důvod?A které?

Odpovědět