Repro k Musical Fidelity M6SI

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Repro k Musical Fidelity M6SI

Příspěvek od lubin »

Super, také gratuluji. Vítej v klubu AC:-)

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Včera jsem podložil bedny betonovou dlažbou, zvedly se o 8 cm a jsou přesně v poslechové rovině. Bohužel jsem začal vnímat, že výšky začaly být agresivní, po hodině poslechu mě začínají bolet ušiska *fnuk* Nechci dlažbu rušit, bedny jdou teď umístěny, jak mají být.

Tak..a teď co s tím? Jsem nakloněn výměně reprokabelů, jak jsem psal, mám postříbřené Atohm Zef, což je asi ten zakopaný pes...Na zkoušku jsem je vyměnil za starou křížovou čtyřku z pocínované obyč. mědi, výšky se trochu zklidnily, ale celková reprodukce není prostě to pravé ořechové...

Poraďte mi pls nějaké šikovné kabely, koukal jsem třeba na https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... i-wire-3m/ co myslíte? Díky předem za jakýkoliv tip *klanimse*

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jesli vono to nebude tim,co ti psal terahera,ze po umisteni na beton ochudis basy. Ted jsou ty vysky pri poslechu vice na ráně.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Je to jednoduché - změnila se výška výškového reproduktoru vůči uším posluchače. Nic více, nic méně. Ale o 8 cm? Cos tam dal? To je přejezdová dlažba pro náklaďáky? Tam se dává deska cca 3 cm. Mimochodem, taky jsem zkoušel, ale vzápětí vyhodil. Nejlepší se to jeví na hrotech přes koberec přímo do betonu podlahy. Měl jsem to tak léta a budu mít i nadále. Něco jiného je pokud máš reprobedny na parketách, či plovoučce - to je problém.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Teraheru jsem pochopil spíš v pozitivním smyslu... že budu KOUKAT :shock:
S výškama je to asi logické, výškáče jsou v rovině s ušima :)

Dal jsem tam 2x 2 ks dlažby z Hornbachu 40x40x4 cm, hlavně z důvodu vyrovnání poslechové roviny.

Edit: ano, mám plovoučku
Naposledy upravil(a) comboy dne 06 led 2019 17:07, celkem upraveno 2 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

o 8 cm ? to poslouchas vestoje ? hele podlozka udelala neco, vymenis kabely ty taky udelaji neco a dostanes se do spiraly jak rikal Lachim "prelepovani naplasti dalsi naplasti" ...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

JO, Pavel má pravdu. Pokud uděláš změnu a není to k lepšímu, tak honem se vrátit k původnímu řešení a nikoliv to řešit dalším " vylepšování" např.kabelem. To je úplná blbost, to nikam nepovede a nakonec Ti to bude hrát jako když startuje letadlo. Vždy je nutno se vrátik k původnímu, popř. originálnímu a poté vyzkoušet např.jinou změnu.

JO plovoučku - tak to je neřešitelný problém, tam to nehraje. Popř. řešitelný, ale manželce se nebude líbit.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Poslechové místo mám bohužel u kuchyňského stolu (vsedě :) ), proto ta výška. Na začátku této diskuse jsem byl "varován" před stříbrem ve spojení s AC, proto to bylo naráně jako primární důvod ostrých výšek.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jednak bych se vrátil k tomu, kdy to bylo dobré a pak bych ty bedny nechal hrát i když nebudeš doma. Některé nečekané změny se mohou objevovat během rozehrávání nových beden. Na druhou stranu, ne všechny změny musí být pozitivní...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Ty bedny tam přes deset kilo nějakej hrb mají.
Přílohy
F3S.png

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Bedny jsou rozehrané, kupovány z inzerátu

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Tiež som dal reproboxy čo mám na ceraballoch na betonové kocky a bass sa mi omnoho zmenšil objemovo ale zase je čistejší a presnejší. Už si na to zvykám 0,5 roka a je to vždy niečo za niečo ked sa dá pod repro beton a podobný material. Vyskušal som zvlášť iný reprokábel napojiť čisto na basy (mám bi-wire na reprosustávach) a iný na stredy a výšky a je to zaujímavé. 8-)

Vyskušaj kludne iné reprokáble alebo aj prepojovacie,sieťové. Vždy je to o doladení celého systému. Ano je to kolotoč a šiprála ale bez vyskušania nevieš aký sa Ti viacej páči. Nemusia byť ani drahé a aspon zistiš či počuješ rozdiel.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Oldear píše:
06 led 2019 17:43
Ty bedny tam přes deset kilo nějakej hrb mají.
Vieš o aké boxy s "hrbom" skoro 2dB sa jedná? :)
BVaudio, výroba a predaj

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

jimmi píše:
06 led 2019 18:40
Tiež som dal reproboxy čo mám na ceraballoch na betonové kocky a bass sa mi omnoho zmenšil objemovo ale zase je čistejší a presnejší. Už si na to zvykám 0,5 roka a je to vždy niečo za niečo ked sa dá pod repro beton a podobný material. Vyskušal som zvlášť iný reprokábel napojiť čisto na basy (mám bi-wire na reprosustávach) a iný na stredy a výšky a je to zaujímavé. 8-)

Vyskušaj kludne iné reprokáble alebo aj prepojovacie,sieťové. Vždy je to o doladení celého systému. Ano je to kolotoč a šiprála ale bez vyskušania nevieš aký sa Ti viacej páči. Nemusia byť ani drahé a aspon zistiš či počuješ rozdiel.
V jakém směru je to zajímavé? Kabely, co jsem dával odkaz jsou bi-wire a navíc čistá měď bez stříbra, proto si myslím, že by pomohly

sekal

Příspěvek od sekal »

BVa píše:
06 led 2019 19:18
Vieš o aké boxy s "hrbom" skoro 2dB sa jedná? :)
Oldear je na hrby velmi citlivý. Vyžaduje proto reprosoustavy s extrémně lineárním průběhem kmit. charakteristiky.

Odpovědět