Reprokabely

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Reprokabely

Příspěvek od Mirinda »

Zdravím,
Prosím o radu ohledně koupě reprokabelů. Mám aparaturu umístěnou nalevo od reprosoustav a kvůli nevhodné dispozici obýváku budu potřebovat kabel k pravé reprosoustavě asi 5m dlouhý. Doteď mám repro k zesilovači připojené hotovými kabely, Qed Silver Anniversary XT s průřezem 1,5 mm2, které mi zůstaly po původních reprosoustavách. Vyměnil jsem sloupy za regály a k pravé repro je najednou kabel krátký, musí být natažený a nelze jej nijak skrýt. Funkčně v pořádku, esteticky ale vůbec. Mám zes. Pioneer A70, repro Definitive technology D11 – cena obojího asi 55tis. Dotaz zní: má v mém případě vůbec nějaký smysl řešit kabely s ohledem na mou aparaturu? Myšleno tak, že jestli u této cenové kategorie komponent rozeznám vůbec rozdíl v reprodukci mezi levnějším a dražším kabelem. Samozřejmě bych nekupoval to nejlevnější, co na internetu najdu, ale uvažoval jsem, že koupím nějakou metráž, řekněme cca 150 - 200kč/m. Nevím ale, jaký průřez kabelu volit. Je lepší vzít silnější nebo zůstat u toho 1,5 mm2. Mám trochu obavy, že zvuk bude třeba horší a co vím, tak kabely krácené na přání zákazníka nelze vrátit ve 14ti dnech. Nerad bych doma hromadil kabely, které nakonec nevyužiju. Co byste doporučili? Díky

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprokabely

Příspěvek od Jarda69 »

Nic nezkracovat, oba nechat stejné.
https://www.hifihejhal.cz/detail/328/dy ... 2x-5m.html

ayman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ayman »

Ty Qedy co máš mám taky a jsou to výborné kabely, měl jsem jich tenkrát půjčeno nekolik v této cenové hladině a těmto se nic nevyrovnalo,tady byl ihned zřetelný skok vpřed, trochu se bojím, že výměnou kabelů za levnější metráž si zvukově dost pohoršíš.( Ale jen podotýkám že já nejsem žádný expert, sám v jiném vláknu žádám radu stran kabelu.)

Mirinda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda »

Jarda69: taky jsem se po nich díval, možná bych šel i do těchto
https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -kabel-5m/
ayman: ty qedy dělají i 5m, ale jsou za 5tis. Já mám třímetrové, zkoušel jsem je prodat za polovinu ceny, ale bohužel, nezdařilo se.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Kabel bude stejnej, jenom je to víc fancy provedení. Je to na tobě.
Ten můj má lepší banánky.
Qued je krásnej, ale konstrukčně je to pořád obyčejná dvoulinka, to je základní kabel.
Tohle je aspon 4 vodič. To je o trošku lepší.

ayman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ayman »

Dvojlinka trojlinka já bych si spíš vyzkoušel, jak to bude hrát, ty kabely si jde v každým slušným studiu oproti záloze zapůjčit, já to tak udělal a oproti obyčejný metráži jsem u dvou kabelů- jeden Supra druhej už nevím, co to bylo, jsem v ceně kolem 3-4 tisíc neslyšel v podstatě nic moc posun nebo jen malej, zato u těch Qedů, to bylo úplně hned " Wow"... toť moje zkušenost na moje uši no..

Jackal
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jackal »

Já se sem trochu vtírnu...rád bych porovnal jen tyto dvě značky a chci jen názor, které jsou lepší.

Dynavox PS Repro kabel 2x 5m
https://www.hifihejhal.cz/detail/328/dy ... 2x-5m.html

ELAC Sensible Speaker Cables 4,5m
https://www.basys.cz/elac-sensible-spea ... es-4m.html

Nemohu si je nikde poslechnout a asi to není nutné, ale rád bych učesal kabely, vyhodil metráž a zapojil nové hotové reproduktorové kabely.

Děkuju.

Oplt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oplt »

*2thumbsup* Jestli jsi trochu šikovnej, tak si je uděláš sám.
Přílohy
20220208_195452.jpg

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Ten Elac vypadá jako schovaná Supra. Skoro bych zase vsadil na křížovou čtyřku Dynavox.
Hmm, možná ani ne Supra. Má to obyč izolaci.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Oplt jo
Škoda, že je ten kit dost drahej a ještě není výsledek jistý. Jinak to přehraje plno kabelů.

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius »

Vcera som skusal kabel Kimber 12TC a moju CSSS4 x2,5 a aj ked som sa snazil prist na to ktory je lepsi (alrbo iny), tak neuspecne hra to uplne rovnako.Bud som hluchy alebo 12TC sa vyrovna CSSS 4x2,5 ale potom sa nevyrovnaju cenou :)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Já to nejvíc poznám na mluveném slovu v mp3 :) Hrozně blbě se to slovy popisuje, ale ty hlasy jsou naléhavější a výraznější, jako by "chrčely"
S obyčejnou dvoulinkou jsou zastřené, mdlé.
Co se stane když dáš bi-wire? 4x2.5 na bas a kimber na zbytek?

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

octavius píše:
09 úno 2022 20:45
Vcera som skusal kabel Kimber 12TC a moju CSSS4 x2,5 a aj ked som sa snazil prist na to ktory je lepsi (alrbo iny), tak neuspecne hra to uplne rovnako.Bud som hluchy alebo 12TC sa vyrovna CSSS 4x2,5 ale potom sa nevyrovnaju cenou :)
12TC origo nebo z aliexpresu?

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius »

To Jarda to sa bude hrozne zle zapájať na strane zesiku lebo kinki ma len jeden pár svoriek.

Ti vintage áno na skúšku od aliho... Ale myslíš,že tam je nejaký rozdiel? Vypadá, že materiál je Teflon nakoľko ne horí skúšal som. Ta med snad nebude kuzelna u toho orig kimberu. Fakt reálne som mal zapojený jeden repro na csss 4x2,5 a druhy na ten "kimber" a absolútne žiadna zmena vo zvuku ani tonalita sa nezmenila. Ak by som sa nevedel aký kábel som zapojil tak ich nerozoznám.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Já mám na kabelech kabelová oka a dvě na sebe dám v pohodě, S banánky by byl problem :)
Asi se to stát může, ale i fyzika jasně mluví pro multiwire. Malá indukčnost i když sou to pořád jenom mikrohenry.
Sám to moc nechápu, když vidím, co je občas v bednách k výškáči.

Odpovědět