sluchátka na venkovní provoz

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sluchátka na venkovní provoz

Příspěvek od drfish »

Jelikož musím občas opustit prostory své audiokrypty, nosím si hudbu neustále sebou, aby mi v těžké chvíli na procházce či jízdě na kole kyslík moc nezamotal hlavu ;) . Jelikož se většinou bez hudby neobejdu ani ve vaně, beru si ploutve, kachničku a... samozřejmě sluchátka :D . Tady se dostávám k problému. Koupil jsem si pár let zpátky Koss porta Pro, které možná kdysi byly v čele pelotonu, ale dnes? *headbang* Prosil bych o radu ty, kteří nosí něco na uších (krom čepice), by poradili, co z nepřeberné nabídky sluchátek vám dělá radost :?: . Podotýkám, že mám IPOD 160GB, většina 320 kbs, něco málo lossless. Takže nejde o ultimátní model, ale něco poměr "výkon/cena" vzhledem ke zdroji. *thumbs up* Díky za případné rady....

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Re: sluchátka na venkovní provoz

Příspěvek od tujatuja »

Dobrá a relativně levná jsou sluchátka Sennheiser PX 200.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Na PX 200 spousta lidí plive špínu v různých zákaznických recenzích, ale pochopil jsem, že jejich kritika absence basů je asi o tom, že jich je tak normální (tzn.pro ně nizké) množství :?: Jestli se jim zdají Porta Pro lepší, pak je to jasné, protože ty akorát duní a nic :lol:
Zásadní věcí bude ovšem to, jestli budou ty Sennheisery hrát dost nahlas, U Kossů jsem měl volume doprava a bylo to jen tak tak. PX 200 jsou uzavřený tak to je snad lepší :?: Nemá někdo zkušenost?

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

Dostupná sluchátka na poslech MP3 jsou senny PX100.Za 9stovek bezkonkurenční zvuk *palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No mám doma Sennheisery HD-515, rád bych koupil sluchátka, které se jim vyrovnají zvukem, ale budou na ven. Toť vše. Ty Porty strašně basujou *headbang* .
Takže PX 100 nebo 200? *fnuk*

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Jediná možná cesta: vzít svůj přehrávač a jít si poslechnout k prodejci oba modely.

Jakákoli doporučení jsou vždy do určité míry subjektivní.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Ještě poznámku k PX100 - mám dojem, že Sennheiser dělal/dělá i variantu s týlním mostem. Vhodné pro zimní období nošení čepic.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Samozřejmě, že jít si poslechnout oba modely je nejlepší řešení, zvlášť když sebou ponesu jen ten Ipod. Jenže u nás je jen výdejní místo Alzy, ty mě to poslechnout nenechají. Musím tedy do Prahy, kde bude asi milion prodejců, z nichž mi to 99% nerozbalí. *headbang* Proto jsem se ptal tady. Vím, že je to subjektivní. ;)

ron

Příspěvek od ron »

PX100 mám už niekoľko rokov a som s nimi spokojný. Basov majú naozaj pomenej. Čítal som že nový model PX100viek je trocha viac nabasovaný ako starý model. Mám i 300vky ktoré sú uzavreté a majú aktívne potlačenie hluku z okolia, takže ideálne do vlaku a tak, ale zas majú problém s šumom, v tichom prostredí v nich počuť cvrlikanie.

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

Jestli pojedeš do Prahy, stav se tady http://www.audigo.cz/ Maj tam poslechovku se sluchátky včetně spousty přenosných modelů
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

PX100 hrají basy když v nahrávce jsou,jako všechny senny .Kdo chce bum -cink,tak si koupí kossy 8-)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Skočím to poslechnout do toho audiga....díky *2thumbsup*

ron

Příspěvek od ron »

Woofer píše:PX100 hrají basy když v nahrávce jsou,jako všechny senny .Kdo chce bum -cink,tak si koupí kossy 8-)
S tým nemôžem úplne súhlasiť, spodkov majú fakt pomenej. Tým ale netvrdím že basy nezahrajú ale oproti uzavretým modelom je to počuteľný rozdiel.

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus »

to drfish: Já mám právě zmíňované PX 100-vky senny.
Dle recenzí jsou podstatně lepší než 200-ky které jsou opravdu hodně krytizované.
Mám ještě Kossy Porty Pro.
Oboje hrají skvostně, za ty prachy, nejdřív ale musím zmínit, že je používám v práci, podle druhu práce, někdy celé šichty.
Když zrovna nedělám celý den s fričkou, to pak nemá cenu vůbec něco poslouchat.
Když je k poslechu vhodná práce, hned po nich sahám, po Sennech nebo častějc po kossech.
Proč? To fakt nevím, mp3-ky si dělám ale sám v EAC a poslouchám z telefonu, protože musím být stále zároveň on line, jak se říká.
Na tu špínu, se kterou dělám, je mám fakt v bezvadném stavu, oboje.
Kupovat něco lepšího považuji v mém případě za blbost, protože mimo práci poslouchám přes sluchátka už jen občas po cestě na trenink (to mám ale 15 minut), nebo maximálně ve vlaku když jedu do Prahy na koncert.
Jindy nikdy. Doma bych to v životě nevyužil, doma poslouchám vždy přes repro s různým nastavením hlasitosti, dost často ale i tv dost nahlas.
Pravda, ještě někdy v létě při práci na zahradě, když něco dělám a potřebuji nabudit endorfíny.
V práci je pro mě poslech ale velká nutnost, hledám podle tohoto kritéria i práci a to fakt vážně.
Jak je někde v tomhle smyslu nějaká buzerace, hned prchám jinam.
Můj šéf byl hodně tolerantní, když jsem poslouchal na šikmé střeše, pravda ale, musel si zvykat, ze začátku trochu remcal.
Je to prostě návykové a bez toho by mě asi žádná práce nebavila. ;)
Znám ale dneska horší případy, raději nebudu zmiňovat, jak říká jeden můj kolega, KAŽDÝ VÍ, CO POTŘEBUJE.
S tím se nedá než souhlasit. *2thumbsup*
Hudbě která léči zdar. *thumbs up*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

No on bude problém asi taky v tom IPODU, jelikož ty Kossy fakt hodně basujou. Je fakt, že v MHD se ty basy ztrácejí a je to mnohem lepší, ale jak je ticho, je to opravdu až nepříjemný. Takže přivítám míň basů, přidat se dá v nejhorším na EQ, ale ubrat ne ;)

Odpovědět