Sluchátkový výstup integrovaný zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Juri
Kontaktovat uživatele:

Sluchátkový výstup integrovaný zesilovač

Příspěvek od Juri »

Uvažují o pořízení sluchátek (Beyerdynamic, Audio-Technica...) na domácí poslech, chtěl bych připojit na sluchátkový výstup u těchto integrovaných zesilovačů
SONY TA-F570ES
Pioneer 656 Mark II
Onkyo 8850
Jaká je kvalita u těchto sluchátkových výstupů? Jakou impedanci sluchátek byste zvolili? Používáte někdo tyto sluchátkové výstupy?
Krmit to budu PC přes USB DAC (TIDAL, Spotify), CD, TAPE
Děkuji

JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový výstup integrovaný zesilovač

Příspěvek od JV »

"Používáte někdo tyto sluchátkové výstupy?" - ano, pravidelne. Sú stvorené na túto funkciu, tak prečo by sa nemali používať?
Aká je kvalita konkrétnych výstupov (ako aj celých zosilovačov), posúdiť neviem, ale vela záleží na tvojich osobných nárokoch a preferenciách. To čo by niekto mohol považovať za nepočúvatelné, môže tebe v pohode vyhovovať a naopak.
Ohladom Impedancie - ak to ako laik správne chápem - tak by mali citlivejšie slúchátka hrať o niečo hlasnejšie pri rovnakom vybudení, ako sluchátka s väčším odporom. Ale to ti tu asi lepšie popíše niekto fundovanejší.

Denkez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denkez »

Sluchátkové výstupy u většiny(?) integrovaných zesilovačů jsou tvořeny tím nejjednodušším způsobem, tj. sériovým odporem (řádově několik stovek ohm) přímo z výstupu koncového zesilovače.
Jejich "kvalita" je tak shodná s kvalitou samotného zesilovače, jeho výstupu na repro.
Bližší informaci u konkrétního zesilovače by poskytnul servisní manuál.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Ze zmíněných zesilovačů jsou povedenejší poslední dva. Je potřeba najít manualy a podívat se, jaka je vystupni impedance sluchátkových výstupů a podle toho volit sluchátka. Ale mám pocit, ze v praxi tohle nikdo moc neřeší. Nevim jestli to je dobře nebo špatně, ale asi to na rozdíl od beden nepředstavuje takový problém. Kdysi se k těmto přístrojům dělaly sluchátka s vyšší impedancí, ale s rozvojem přenosných zařízení se tend změnil...

Marpa11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marpa11 »

Beyerdynamic sluchatka mam. Konkretne T70p.
Zalezi co chces presne koupit za sluchatka. To "p" u Beyerdynamicu znamena "portable", prenosne, takze je rozehraje i mobil.

Mas repraky a vystup na sluchatka chces jen proto, abys nerusil okoli? Pokud ne, a mas moznost, tak si porid specialni zesik pro sluchatka.

Co jsem slyšel Beyerdynamiky, tak byly vzdy spise svetlejsi, tudiz k nim musis vybirat spise tepleji hrajici zesik.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Pioneer A656 mkII mám a sluchátka (Philips) občas používám, pokud je výstup realizován přes sériový
rezistor 100-1000Ω z výkonového stupně (pro repro) bez problémů dovolí zapojit sluchátka běžné impedance 200-600Ω jen v krajnosti se se ten rezistor může upravit - podle potřeby

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Cez ten sériový rezistor, ktorým je na drvivej väčšine bežných zosilovačov oddelený sluchátkový výstup od výkonového, je možné pripojiť prakticky hocijakú záťaž. Hodnota a výkonová zaťažiteľnosť toho odporu by mala byť výrobcom nadimenzovaná podľa výkonu koncového zosilovača tak, aby sa bez problémov dali pripojiť ľubovoľné (aj nízkoimpedančné) sluchátka.

Úplne iný problém ale je, že ako veľmi bude kvalita zvuku jednotlivých konkrétnych typov sluchátok citlivá na veľkosť výstupnej impedancie zosilovača. Niektorým to nemusí vadiť prakticky vôbec (väčšina planárnych typov) a niektoré sa zas môžu stať až skoro nepočúvateľné (typicky napr. dunivé basy na Koss Porta Pro alebo AKG K240S).

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

změřil jsem navoko avometem Philipsy mylar dome drive units a heleme se: 2x30 Ω nějak nízko řekl bych ale hrajou jak se má

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

asi budu vzhledem k otázce na sluchátkový výstup integrovaného zesilovače trochu off topic, ale už čtu dotazy od Juriho delší dobu a nedá mi to, abych se nevyjádřil. Snad mu to pomůže :)

Technickým parametrům moc nerozumím, ale mohu doporučit podle mne sluchátka, která se mi osvědčila.

Audio Technica M-40x. Hrál jsem s nimi přes DAC a sluchátkový zes. Pro-ject pre box s2 digital, který nemá příliš velký výkon a je založen na čipu SABRE, napájeno i-fi power a spokojenost a poslech bavil. Také hrají velmi obstojně přímo ze sluchátkového výstupu notebooku. Za cenu kolem cca 2500 Kč a bez infekce audiofilie neurosy lze s nimi v klidu žít a užívat si i neaudiofilní nahrávky.

Současně mám AKG 712 PRO (více než dvojnásobek ceny AT M-40x), které při přímém porovnání na sluchátkovém zesilovači AUNE X7S včetně lineárního zdroje X1S hrají světleji více rozlišeněji a přesněji. Audio Technica pak při kritickém pohledu mají zabarvené výšky a bas nepříliš lineární. Je to poznat hlavně na hudbě s akustickými nástroji (housle, atd.)

Když pak pustím rockové nahrávky (Queen), tak bych spíše preferoval Audio Technica M-40x...sice schovají některé detaily, ale zároveň nechávají hudbě vyznít. Ne že by AKG hudbu "brzdily" - naopak je to pomyslné otevřené okno do nahrávacího studia.

Je to hodně o tom, co posluchač očekává a preferuje (hudební žánr) případně chce současně investovat (sluchátka, sluchátkový zesilovač, kabely, filtrace).

Proto pro začátek seriózního sluchátkového poslechu a vzhledem k dobrému poměru výkon/kvalita/cena za sebe doporučuji Audio Technica M-40x.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Souhlas s Pavlem. Tyto sluchátka jsou velmi dobrá. Nicméně já bych doporučil o něco dražší Audio-Technica ATH-M50 X .
V této cenové relaci asi nejlepší volba. Zkoušel jsem na několika zesilovačích a zvuk je opravdu parádní.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Ještě ke kvalitě sluchátkových výstupů zesilovačů. Je to různé a ty zesilovače co jsi psal na tom nebudou špatně. Nicméně mám zkušenost otřesnou se zesilovačem Denon PMA 720 AE. Tak mizernej zvuk co šel do sluchátek jsem fakt nečekal. Kvalita opravdu hrozná neposlouchatelná. Zato mne velice příjemně překvapila kvalita zvuku u receiveru NAD 705 a Pioneer A-60 z roku 1980.

Juri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juri »

...pánové děkuji za odpovědi a doporučení

zvažuji vedle Audio-Technica ATH-M50x ještě Beyerdynamic DT 770 PRO 32 Ω no a pak taky ještě nějaké otevřené sluchátka, ale mám raději asi uzavřená schůchátka z důvodu izolace od okolí i když na živo jsem otevřená schuchátka nikdy neslyšel, takže nemohu zatím hodnotit... musím navštívit nějakou prodejnu a poslechnout

Místo sluchátkového výstupu na integr. zesilovač pak ještě zvažuji zažízení DAC + sluch. zesilovač v kombinaci s integr. zesilovač + CD

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Audio Technica M-40x jsou stejně jako M-50x uzavřená sluchátka.

Dokážou hodně odizolovat od okolí a ven tolik zvuku nepropouští. Takže posluchač ani jeho okolí nejsou navzájem tolik rušeni.

Trochu nevýhodou je o něco horší podání prostoru nahrávky. I když sluchátka vzhledem k umístění na uších z principu nemohou podat prostor jako reprosoustavy umístěné v prostoru před posluchačem. Ano lze použít různé fyzické crossfeedy na sluchátkových zesilovačích (má např. DAC plus sluchátkový zes. ADI-2 DAC, cena kolem 25 tis. Kč) nebo si pomoct softwarově v přehrávači Foobar použitím Meier crossfeed. Zkoušel jsem a nepoužívám jej.

AKG 712PRO jsou otevřená sluchátka. Propouští hodně zvuku ven i dovnitř. Lze je použít vyloženě jen na poslech doma a to spíše v noci, když rodina ani okolí nehlučí. Mají lepší podání prostoru hudební scény (poslech klasické hudby) a také vzdušnější výšky. Mají také větší náušníky a ucho je jako v bavlnce.

Píšeš, že koupíš DAC a sluchátkový zesilovač. Neuvádíš v jaké cenové hladině. Taky jsi nenapsal jaký druh hudby máš rád a co si od reprodukce představuješ.

Typů na DAC a sluchátkový zes. může být mnoho:

V cenové hladině do 10 000 Kč. třeba Pro-ject prebox Digital S2 s chipem ESS SABRE a sluchátkovým zesilovačem, který jsem vlastnil a mohu říct, že hraje detailně a velmi čistě. Reprodukce je spíše sušší a "utažená". Tady musím hořce dodat, že ani lepším napájením a lepšími kabely (USB) z něj high-end nebude.

Z druhé ruky se objevuje kolem 8 500 Kč Chord Mojo s vlastním "programovatelným hradlovým polem místo chipu"
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 2902-mojo/

Neslyšel jsem, ale Bacil2 o něm někde psal ve smyslu, že je zábavný a dokáže vystihnout podstatu nahrávky. Oproti prebox Digital S2 má také silnější sluchátkový zesilovač.

Přes 10 000 Kč mne velmi nadchl při poslechu u člena Koudelky Aune S6, který má chip AKM a velmi povedený sluchátkový zesilovač. Má spíše uhlazený zvukový projev s jemnými výškami a velkou porcí detailů. Zvuk hi-fi a do pohody. S cenou kolem 16 000 Kč stačí jen připojit dobrý stíněný přívodní elektrický kabel. Není potřeba dokupovat lineární napájecí zdroje jako u přístrojů s napájením přes různá trafa 5 až cca 16 voltů.

Nad 20 000 Kč je tu ADI-2 (v různých variantách) od 25 000 - cca 45 000 Kč. Obsahuje sluchátkový zesilovač. Představuje zástupce studiové techniky.

Pak také Chord 2Qute za cca 35 000 Kč, který je DAC ze slavného Chord Hugo2 ale bez sluchátkového zesilovače. Velmi povedený stroj.

Možností a značek je spousta, ale opět je to o financích a preferencích posluchače....

Přeji hodně zdaru při hledání...

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Už dávnejšie, keď som na predajni skúšal sluchátka, tak som chvílu porovnával sluchátkový výstup na normálnom zosilovači a sluchátkovom zosilovači (tuším to bol Creek) a nejaký zásadný rozdiel som nepostrehol. Na základne toho porovnania by som do samostatného sluchátkového zosilovača neinvestoval. Možno pri vyšších cenových kategóriach by ten rozdiel mohol byť citelnejší, ale pri tom základnom modeli to boli naozaj iba drobné nuansy.
Každopádne ak by si mal možnosť urobiť takéto porovnanie naživo, tak si urobíš vlastný názor. Každý to môžeme počuť inak. :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Sluchatkovemu poslechu se temer nevenuji. Mam jen obyc spunty za 3000 Kc na obcasny poslouchani venku nebo v kanclu. I tak prispeju se svou zkusenosti.

Sluchatkovy zesilovace mam dva - jeden v Parasoundu P5, ktery je zalozen na opampech NE 5532, a druhy v DAC/Ampu RME ADI-2 PRO AE.

Rozdil ve zvuku je jasne patrny i na tech levnych spuntech, RME ma jasne lepsi rozliseni, dynamiku, pevnejsi basy, zvuk je celkove preciznejsi. Cenovy a potazmo konstrukcni rozdil je na zvuku jasne znat.

Ale presne, at si kazdy zajde poslechnout sam a udela si nazor, to plati vseobecne ;-) .

Odpovědět