Sluchátkový zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od hřebík »

zdenek57 píše:
25 lis 2023 09:55
Přemýšlím o zesilovači Topping A 90 discrete(Hřebík)
Neslyšel jsem, ale kdybych dnes vybíral, zkusil bych ho. Papírově (parametry výrobce, ověřená měření) i poslechové recenze má skvělé, takže zkus poslechnout. Ale doporučuju koupit u českého prodejce kvůli záruce. Např. řada příbuzných koncáků Topping LA-90 Discrete měla počáteční problém se spolehlivostí, takže Topping musel uvést opravenou revizi, která je snad už OK. Česká záruka se tedy hodí.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Tomáš »

Já bych zase doporučil zesilovač Topping A 30 Pro.Má vysoký výkon a dají se k němu připojit v podstatě jakékoliv sluchátka.Mám ho
Obrázek
https://www.audiosciencereview.com/foru ... mp.20366/

Obrázek

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od zdenek57 »

90 discrete na trhu cca 2 roky(?)
Snad bude v pořádku

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od hřebík »

U 90D netuším. Větší počet stížností jsem zaznamenal u LA-90 Discrete a ještě jedné starší řady koncáků. Slyšel jsem také povzdechy, že podpora Toppingu není zrovna špičková, ale neznám přesná čísla, takže netuším, zda jsou to jen hlasité výkřiky pár nespokojenců, nebo masovější problém. Znovu ale doporučuji koupit v CZ kvůli snadněji uplatnitelné a asi i delší záruce u českého prodejce...

A když už jsme u vytipovávání různých Toppingů - klidně si poslechni i L70. Samotného by mě zajímalo, jaké poslechové rozdíly vlastně jsou např. mezi A90 (D i bez D), L70, A30...

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od blesk666 »

Fidji99 píše:
26 lis 2023 05:08
blesk666 píše:
25 lis 2023 14:56
ktory model si mal?
neviem model - jedny boli taky ten zaklad, co sa dali odoberat kryty zo sluchatiek a mohli byt otvorene alebo uzvrete, tie som mal,do lietadla a boli to z tych lacnejsich.Tie co mali problem s kabelazou, tomzu boli otvorene, okruhle, cena cca 1000 euro.

Inac najlepsie sluchatka co som kedy pocul (aj ked osobne nie som njeaky extra fanusik, radsej kvalitne nearfield monitory) boli Dan Clark Stealth. To uz bolo hifi ako ma byt. Dostat taku kvalitu zvuku z repra, to by bola investicia za vyssie desattsice eur.
So sluchadlami je to zda sa este viac individualne. Dan Clark som kratko pocul teraz na vystave vo Viedni a prisli mi prilis prezentne na vyssich stredoch a vyskach. Aspon mne rozhodne lepsie sedeli najma Hifiman Susvara ale aj HE1000SE.

Pouzitim equalizacie by to vsak mohlo byt samozrejme cele uplne inak

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od hřebík »

blesk666: souhlas. Dokonce to někdy vypadá, že sluchátkové preference jdou až na úroveň jednotlivých modelů, nejen značek (a jejich "firemního zvuku/ladění", pokud něco takového vůbec existuje). To se týká i DCA versus Hifiman, co jsem si všiml u pár lidí, co vystřídali sluchátka obou značek. Takže vybírat v dnešní době v záplavě různých značek a modelů musí být obtížné. I vzhledem k tomu, že je potřeba docela dlouhý čas (řekněme týdny), než si člověk sluchátka skutečně naposlouchá. První dojmy nemusí být přesné a spolehlivé. Já třeba obvykle hned spoustu věcí nepoznám a potřebuju čas, zejména když rozdíly nejsou výrazné.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od blesk666 »

hřebik: Na vystave som pocuval Dan Clark model Stealth na hudbe co poznam, takze som hned vedel ze takto to urcite nema hrat. Resp rozhodne to nie je neutralny zvuk, ale je svetlejsi, analytickejsi s prebytkom vyssich stredov a vysiek. HE1000SE to bolo podstatne lepsie. Susvara nemusia sediet kazdemu, tie su naopak skor trochu temnejsie a su velmi narocne na sluchatkovy zosilnovac (vykonny a stabilny do 32 Ohm). Oboje Hifimany by som si vedel predstavit ako alternativu ku hlavnej zostave. DC Stealt urcite nie. Jedine ich skorigovat eqvalizaciou v digitalnej domene ale ja by som si ich proste nevybral.

Fidji99
Příspěvky: 1145
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Fidji99 »

blesk666 píše:
27 lis 2023 07:55
So sluchadlami je to zda sa este viac individualne. Dan Clark som kratko pocul teraz na vystave vo Viedni a prisli mi prilis prezentne na vyssich stredoch a vyskach. Aspon mne rozhodne lepsie sedeli najma Hifiman Susvara ale aj HE1000SE.

Pouzitim equalizacie by to vsak mohlo byt samozrejme cele uplne inak
Sranda - myslim, ze za ten cas uz trochu poznas moje zvukove preferencie, pricom vies, ze vela vysok k nim nepatri.

Ja som DC Stealth vnimal hlavne cez cistotu a uplnu absenciu skreslenia, a krasny priestor ktore dokazu vykreslit. Ekvalizovat sa taketo sluchatka uz daju podla chuti. Z rezonujucej sr..y dobry zvuk nepojde.

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od zdenek57 »

Teť něco k mému případu🙂
Mám zapůjčený Topping a 90
A poslouchám na něm od souseda zapůjčené Sony MDR-MV 1.
Od středy budu mít na odzkouseni nějaké Fokály,znovu Sennheiser HD800
Později čekám nějaký Hifiman a do14ti dnů HE 1000 SE
(Měla by to být sluch nad 30 tis.)Všechno sluchátka otevřená
Budu se mít čím bavit
Z.

Fidji99
Příspěvky: 1145
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Fidji99 »

mas moznost ekvalizacie?

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od zdenek57 »

To bohužel ne

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od zdenek57 »

Musím začít poslouchat ,až se budu blížit k “finále” doladím to zesilovačem.Stejně to dopadne jako vždy výsledná cena = dvojnásobek počátečního rozpočtu 🙂

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od hřebík »

zdenek57 píše:
27 lis 2023 20:13
Teť něco k mému případu🙂
Mám zapůjčený Topping a 90
A poslouchám na něm od souseda zapůjčené Sony MDR-MV 1.
Od středy budu mít na odzkouseni nějaké Fokály,znovu Sennheiser HD800
Později čekám nějaký Hifiman a do14ti dnů HE 1000 SE
(Měla by to být sluch nad 30 tis.)Všechno sluchátka otevřená
Budu se mít čím bavit
Z.
Super, že se ti to podařilo vše sehnat a uděláš si vlastní obrázek. Dej pak vědět, jaká sluchátka jsi konkrétně vyzkoušel a pro která ses finálně rozhodl *2thumbsup*

Mně dnes dorazil SMSL SP400. Neodolal jsem akci a "potřebuju" další sluchátkáč, abych mohl Susvaru občas vzít i jinam bez stěhování zbytku sestavy... Zatím to vypadá, že SP400 utáhne Susvaru docela dobře. Spousta jiných zesíků ji úplně nedává.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od blesk666 »

Fidji: nechcem to uz spamovat, pisem sz

Maxpower
Příspěvky: 153
Registrován: 05 srp 2022 13:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Maxpower »

Celkem slušná recenze na HE 1000 SE pokud by tě zajímala...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů