(staro)nový gramofon 10-15 tis

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

(staro)nový gramofon 10-15 tis

Příspěvek od kangaroo92 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem gramofonu.

Sháním tipy na konkrétní kousky (modely), které se buďto nové nebo staré dají sehnat s cenou okolo 10-15 tisíc. Můj požadavek je, aby měl gramofon dřevěné tělo (šasi) a nějakou rozumnou váhu, 3,5 kilových lehoučkých srandiček už jsem si užil dost. Dále bych pak v této cenové relaci očekával jednoduše nastavitelný přítlak a antiskating. Osobně mám zafixovaný názor že starší = lepší, ale klidně mě vyveďte z omylu. Na gramofonu nepotřebuji integrovaný předzesilovač, ten již mám v zesilovači

Moje sestava:

Repro Shan Aztec 300
Amp Yamaha AX-700

Díky za tipy a rady,

Adam

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: (staro)nový gramofon 10-15 tis

Příspěvek od lechos »

Akai AP 004, model 1975, dřevěný sokl, 2 motory, belt-drive, automat, 8 kg
měl jsem, prodal, lituji - byl to tank

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Stručně, jasně, výstižně. Tak jsem si to představoval. Díky za tip! :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

retro gramec vyšší cenové třídy jaký (skoro) nikdo nemá: Yamaha PF 800
hmotnost cca 13 kg, rok výroby ? již se nepamatuji, v každém případě "předrevoluční"

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Tam už jsou ty ceny poměrně nad rámec toho co jsem chtěl investovat, ale alespoň jsou tam zajímavé tipy na konkrétní kousky. Děkuji :)

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Naskytla se mi ještě možnost koupit tento gramofon: https://elektro.bazos.cz/inzerat/137008 ... s-5000.php

co si o tom myslíte? S pánem jsem předběžně domluvený, jelikož zrovna zítra má cestu do mých končin. Chtěl bych ale vědět, jestli s tímto gramcem nemáte někdo zkušenosti a případně jestli cena je přiměřená.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Dál bych od něj radši prsty pryč.
Tyhle modely (znám v podstatě stejný CS 750) jsou spíše jen něco "pro oko". Nejsou uzemněné (to se ale dá dodatečně upravit) a pokud se dostaví problémy s elektronikou (senzory motoru, procesor), jsou většinou neopravitelné. Například ten senzor je v podstatě nesehnatelný. (Snad jen koupit druhý gramofon na součástky.)
Za jeho další mínus považuji i jeho ultra lehké raménko (ULM - jen okolo 10g), které limituje při výběru přenosky.
Cena je hodně nadsazená, nechtěl bych ho ani za polovinou.
Už tady padl návrh na stroje od firmy Akai a tak si na závěr dovolím upozornit na "mladší" modely AP 100C který má řeminkový pohon, nebo AP 206 / 306, oba s přímým pohonem. Jsou sice "technicky jednodušší" než Dual, ale o dost spolehlivější. 😉

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za názor, teď jsem ještě konzultoval tenhle model se známým a také mi v podstatě řekl to samé v bledě modrém, že může být problémová elektronika a ta se těžko opravuje. Budu se tedy dívat dále. A díky za tipy, mrknu se na to :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

JVC AL-FQ555 BK vollautomatischer quartz lock etc. model asi tak 1988
vysoce hodnoceny jsou retro gramofony Pioneer (nad rámec příspěvku)

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Ahojte všichni,

abych tedy nevapadal nevděčně za tipy, které jste mi poskytli.
Akai AP 004 - bohužel zatím jsem nenašel žádný k prodeji v česku
Yamaha PF-800 - stejný případ, navíc cena už poměrně hodně nad limit
Gramofony od pána ze Slovenska - některé vypadají zajímavě ale zde je opět problém poměrně vyšší cena, hlavně samotné ty gramofony se dají sehnat jinde (bohužel opět ne v česku) tak za půlku. Chápu že pán na tom má provizi za práci, ale nechce se mi vyhodit 7000 navíc zbytečně
Akai AP 100C / AP 206 (306) - vypadají rozumně ale designově se mi moc nezamlouvají, nicméně mám nastavených pár hlídacích psů a sonduju kdyby se objevil nějaký pro mě zajímavý :)
JVC AL-FQ555 - podobný případ jako u předchozích zmíněných Akaiů, hold bych raději dýhu, no :)

Z výše uvedeného tedy vyplývá - hledat dál. Narazil jsem ještě na tohle, i když zde už cena opět atakuje absolutní cenový strop. Co si o tom zdejší fajnšmekři myslí? Na vinylengine má poměrně vysoké hodnocení. Ale nedokážu takhle posoudit, jestli je to dobrá koupě. Nemá stroboskop, což je za mě škoda, nemá "pitch control" ... Nevím do jaké míry je to problém. Co vy na to? Thorens TD 150 MKII
https://elektro.bazos.cz/inzerat/136131 ... 0-mkll.php

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

tak, pokud doprava ze Slovenska tolik nevadí mrkni občas sem:
https://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/e ... /0/42/9/0/

kangaroo92
Kontaktovat uživatele:

Když jsme u toho slovenského bazaru, tak třeba tenhle kousek? https://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/e ... NON-DP-37F

Denon DP-37F ... k nalezení momentálně i na českém Bazoši za lepší cenu

K tomu Thorensu se nikdo nechce vyjádřit?

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Ahoj, podívej se na tyto stránky,vyber si gramofon a pak mu zavolej,na ceně se domluvíte. Já od něho něco nakupoval a v pohodě. https://hificb.cz/category/gramofony/ *2thumbsup*

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

kangaroo92 píše:
02 čer 2021 13:18

Denon DP-37F ... k nalezení momentálně i na českém Bazoši za lepší cenu

K tomu Thorensu se nikdo nechce vyjádřit?
Thorens bych zvažoval až od modelu TD 160 MK2. Ten už má Cinch konektory. TD 150 má ještě pětipólový DIN a také kvalita raménka není nic moc. Nestabilní Headshell a celkově dost problematické nastavení (nejen díky tomu kulatému závažíčku.) 😉
Další za zmínku stojící Modely jsou TD 166 MK2 a také TD 320 a TD 2001, oba mají poměrně univerzální raménko TP 90. Když opominu TD 520, jsou to, čistě subjektivně (🙂) nejpovedenější gramofony od Thorense.
Jejich současné prodejní ceny jsou ale možná trochu vyšší, než tvůj rozpočet...🤔

(K Denonu jen tolik:
Raménko řízené / kontrolované procesorem??
Hezký pokus o inovaci, ale v podstatě zbytečně komplikované a určitě, nejen díky věku, zdroj zbytečných problémů. 😉)

Odpovědět