Stereo reciever a sloupy?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever a sloupy?

Příspěvek od lidumil » 06 říj 2017 09:11

JV píše:
06 říj 2017 08:06
Terahera: máš slabú predstavivosť, alebo si nejaký mladší ročník. Kadejaké čudá existujú, resp. existovali.
Napríklad:
Obrázek

:)
No počkej, on psal ale o kotoučáku :lol: :P

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 06 říj 2017 09:13

:oops: O takom neviem.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 09 říj 2017 08:33

Dal som si námahu a spáchal som cenové porovnanie tej Yamahy R-N803D s delnou verziou. Pozeral som veci od Yamahy, ale predpokladám že ceny obdobných prístrojov iných značiek (napr. Onkyo, Pioneer, CA, Rotel a pod.) budú +- podobné. Ceny sú dohladané na Heureka.sk a zaokrúhlené.

Yamahy R-N803D - cca 820 eur.
Yamaha A-S501 (od 440) + Yamaha T-D500 (410) + Yamaha NP-S303 (370) = 1220 eur.
Yamaha A-S701 (od 570) + Yamaha T-D500 (410) + Yamaha NP-S303 (370) = 1350 eur.
Neviem čo by teraz stáli adekvátne káble medzi prístrojmi, prihodím dajme tomu 40 (?) eur. Čiže máme cenový nárast o vyše 400 eur.
O kolko % by takéto zostavy hrali lepšie ako tá 803ka? Stálo by to za tie peniaze? Dá sa to nejak špecifikovať?
Pre niekoho je 400 eur otázka výmeny jedného kábla, pre niekoho to už môže byť problematická suma. Nehovoriac o tom že tri škatule zaberú viac miesta (pre niekoho to môže byť problém).

Lacnejšie riešenia:
Ak by sa vynechal tuner:
Yamaha A-S501 (od 440) + Yamaha NP-S303 (370) = 810 eur.
Yamaha A-S701 (od 570) + Yamaha NP-S303 (370) = 940 eur.
Tu už začína byť cena delenej verzie zaujímavá. O streamovaní neviem takmer nič - dokáže to plnohodnotne nahradiť tuner? Fachčia cez to aj naše rozhlasové stanice?
Ak by sa na stream použilo nejaké múdre zariadenie čo už v rodine je (telefón, tablet, comp.) tak stačí
iba zosík + bletooth prilímač:
Yamaha A-S501 (od 440) + Yamaha YBA-11 (54) = cca 500 eur.
Yamaha A-S701 (od 570) + Yamaha YBA-11 (54) = cca 630 eur.
Tu by sa už dalo možno uvažovať aj o tomto - Yamaha A-S801 (od 920) + Yamaha YBA-11 (54) = cca 980 eur.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 09 říj 2017 08:33

Ešte som zabudol na verziu bez streamera:
Yamaha A-S501 (od 440) + Yamaha T-D500 (410) + Yamaha YBA-11 (54) = 900 eur.
Yamaha A-S701 (od 570) + Yamaha T-D500 (410) + Yamaha YBA-11 (54)= 1040 eur.
Toto by bola verzia čo by zaujímala mňa. A aj tu my vychádza tá 803ka ako ekonomicky celkom výhodná a pokial v dohladnom čase Yamaha nepríde s nástupcom R-S700ky s DAB tunerom a digitálnymi vstupmi (stereo reciever bez streamu) tak neviem či nad ňou nezačnem uvažovať.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 20 říj 2017 07:37

Keďže sa mi nepodarilo nič rozumné vygoogliť na to aby som pochopil ako vlastne taký streamer funguje, tak som sa zastavil v najbližšom HIFI šľtúdiu kde mi to trochu osvetlili.
Tu je to čo ma najviac zaujímalo a doteraz sa mi nedostávalo odpovede:
- dajú sa v počúvať aj naše rádiá, dokonca je väčší výber ako cez FM vysielanie
- dajú sa vyhladávať stanice podla obsahu (napr. jazz, klasika, rock...)
Vyzerá to na šikovné zariadenie. Ešte som sa zabudol opýtať či sa tie stanice dajú ukladať do pamäte podla poradia oblúbenosti, tak ako v klasických tuneroch, ale predpokladám že asi ano.
Čiže moja obava že sa dá streamovať iba nejaký spoplatnený obsah sa rozplynula. Raz som sa rozprával s jedným známym a on vravel že platí nejakých 5 eur mesačne za akúsi stream službu.
Podla toho streamer asi dokáže plnohodnotne(?) nahradiť tuner, samozrejme za predpokladu že má človek doma funkčnú wifinu, takže kombinácia čo som spomínal vyššie (Yamaha A-S501/A-S701 + Yamaha T-D500 + Yamaha NP-S303) je asi zbytočná.
Samozrejme iná situácia nastáva keď nie je k dispozícii wifi (výpadky signálu, slabý signál, a pod.), vtedy sa ten tuner môže hodiť.
Takže som zase nazad pri výhodnosti tej R-N803D. Proste tá unyverzalita sa môže občas hodiť.

Ešte k tej Yamahe NP-S303 - velká škoda že do zadu nedali aj nejaký digitálny/optický vstup, kde by sa dala pichnúť napríklad telka, tak by bol ten prístroj ideálnym doplnkom k starším zosilovačom čo nemajú digitálne vstupy.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 20 říj 2017 22:41

:lol: Tyhle vymoženosti se dají provozovat i na 40let starém zesilovači,stačí na to levný android mini PC a slušný D/A převodník,krom DAB+ máš všechno a pokud skončí podpora jak to u těchto recieverů bývá jsi nasuchu :D ale levné mini PC se dá opět nahradit modernějším a navíc si aplikace na poslech hudby zadarmo stáhneš,vybereš co se ti hodí, přehraješ na tom i video. *palec*

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 21 říj 2017 07:44

No veď nad tým som sa tiež zamýšlal. Keď si už teraz budem niečo kupovať, tak by som to už chcel nafurt (uvidelo by sa kto koho prežije). Keď si predstavím ako rýchlo sa teraz vyvýjajú a menia technológie, tak naozaj takéto multizariadenie môže mať dajme tomu o 10 rokov niektoré funkcie nepoužitelné. Ale skôr ako nad nejakým PC a prevodníkom sa zamýšlam či by na to nestačil nejaký ten "múdry" telefón za 150 eur a hnať to cez ten bluetooth. Ja taký nemám, ale predpokladám že nejakký stream by také zariadenie asi malo vedieť. Rádio mám aj v mojom tlačítkovom za 20 eur. Ten by som mal na telefonovanie, ten druhý len na muziku. Možno aj tade by viedla cesta.

P.S. Nech sa na to pozerám z akejkolvek strany, stále je to o peniazoch a s tým súvisiacimi kompromismi.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 21 říj 2017 09:18

Ešte ma napado - nejak neviem čo si mám predstaviť pod pojmom "lacný DAC". Môžeš mi prosím ťa dať nejaký príklad? V tejto oblasti sa moc neotrientujem.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 21 říj 2017 20:19

Lacný dac,ano dejme tomu od 500kč do 5 000kč je jich dost,na bazaru za 5 000kč už i slušný někdy i za méně.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 23 říj 2017 10:59

Třeba Odac, Schiit Modi 2, různé S.M.S.L atd. Všechny za pár šupů, hrajou kolikrát líp jak kdejaké legendy mezi CD přehrávači minulosti.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 23 říj 2017 12:30

Kocmeister: narýchlo som kukol o čo ide - ten Odac vyzerá že ide o modul do compu (pre mňa nepoužitelné), Schiit Modi 2 - takýchto prevodníkov som našiel kopu, jediné čo by pre mňa riešili, je prevod optiky z telky na analóg (to vie aj fiio za 25 eur) a tie SMSL sú +- niečo podobné. Potom som ešte v ako tak zaplatitelnej cene našiel nejaký Pro-Ject Bluetooth Box E, čo už dáva aspoň výhodu že okrem telky by mohol cez to fičať telefón. Čiže zatial som nejaký extra prínos nenašiel a pokial by som išiel do kombinácie Yamaha A-S501/701 (optický vstup) + Yamaha YBA-11 (bluetooth) tak mám viacmenej to isté.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 23 říj 2017 20:22

Řešíš konektivitu, ta nevypovídá nic o kvalitě, proto bych byl opatrný srovnávat tyto DACy s výborným poměrem kvalita/cena s hračkou za 25 euro :shock:. Ale na to přijdeš *thumbs up*.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 24 říj 2017 07:17

Ďakujem za ujasnenie pojmu - doteraz som si vlastne ani neuvedomil že riešim konektivitu.
Toto mi pomohlo zistiť že tú hračku za 25 eur vlastne ani nepotrebujem a bola by to len ďalšia škatula a žrút elektriky. V podstate na občasné prepojenie telky s aparatúrou si vystačím so sluchátkovým výstupom. Nie je to moc kóšer, ale funguje to už roky a dá sa s tým ako-tak žiť. Tak isto dokážem využiť sluchátkový výstup telefónu na prehrávanie MP3 (to skôr využívam na chalupe). Jediný problém je že ten môj starý reciever nemá dosť vstupov a nebaví ma furt prehadzovať káble. Proste vekom človek pohodlnie a čo nedokážem jednoducho ovládnuť dialkovým, tak to radšej neriešim. Samozrejme okrem prehodenia kazety, či platne - na to by som musel mať sluhu :) .
Takže keď to zhrniem - najideálnejšie riešenie by bol stereo reciever s FM a DAB tunerom a optickým vstupom (snáď Yamaha s niečim takým v dohladnom čase príde) + možno časom k tomu ten bluetooth.
Dalo by sa samozrejme žiť aj s R-N803D, len mi to už príde dosť zložitý stroj a obávam sa že by som sa dožil času že niektoré funkcie v ňom by boli nevyužitelné.
Najhifistickejšie a najčistejšie riešenie je samozrejme kombinácia Yamaha A-S501/701 + Yamaha T-D500, len je to už náročnejšie na financie aj priestor.

Každopádne zatial ma nič nenaháňa, len pocit že by si moje repráčiky zaslúžili trochu lepšie kŕmenie ako 20 rokov starý reciever. Na druhú stranu, pokial stále bezproblémovo funguje (prípadne kým nevypnú FMko), by mi ho možno aj bolo lúto meniť, predsa len za 20 rokov spolužitia som si k nemu vybudoval istý vzťah. A možno budem musieť skôr riešiť nový gramec.

drejkys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drejkys » 10 říj 2018 09:40

Tak jsem konečně po nucené prodlevě pořídil kombinaci YAMAHA R-N803D a Dali Zensor 3. Repro jsem sehnal v akci za 4980,- a proto jsem je vzal naslepo, a naslepo i tu YAMAHU. Zajímá mě jestli je normální že z YAMAHY v blízkosti trafa cítím lehký zápach jako když se pálí plast, jestli je to jen dočasný jev? Dále by mě zajímalo jestli všechny podobné přístroje nebo integrované zesilovače vydávají při zapínání a vypínání cvakací zvuky zřejmě nějakého spínaného zdroje? A jestli je vhodné přístroj vypínat i hlavním tlačítkem na hlavním panelu nebo radši nechávat ve standby? Co se týče zvuku zkoušel jsem jen narychlo a zatím nejsem úplně nadšený ale ani zklamaný. Vím že jste doporučovali poslech ale mám to na dlouhé lokte tak jsem to riskl. Vlastně jsem se rozhodoval ještě mezi podobným ONKYO TX-8270, ale na zahraničních forech všude psali že lepší a kvalitnější je YAMAHA. Dále byla možnost vzít jen zesilovač a k tomu třeba od YAMAHY jejich externí síťové řešení. Např. Marantz PM6006 se mi líbil moc a zase jsem četl o problémech se šumějícím DACem a vyšší poruchovosti tak jsem to nechtěl riskovat. Co si myslíte o této kombinaci kterou jsem zvolil? Repro bych za tu cenu lepší určitě nesehnal, ale ten receiver mi trochu hlodá.
Předem díky za rady.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 10 říj 2018 09:58

to bude to zahorovani :-) ... ne, normalne by nic smrdet nemelo

Odpovědět