STEREO SESTAVA + - 30 000 tisíc

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
hifikos
Kontaktovat uživatele:

STEREO SESTAVA + - 30 000 tisíc

Příspěvek od hifikos »

Poradíte mi, prosím vás, co a kde hledat v této cenové relaci pro tyto účely (jaký koupit stereo receiver + repro)?
Požadavky pro využití: TV a hlavně k poslechu hudby tohoto stylu https://www.youtube.com/watch?v=LDLdVSs6QHU
Cena + - 30 000 Kč.
Popřípadě doporučit nějaké větší centrum (PCE, HK, Praha).
Vše vyzkoušet prohlédnout a rozumně se pobavit se znalcem této branže, jelikož jsem laik a nechci úplně levný set z Electro Worldu.

Díky za info, rady a ochotu ;)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO SESTAVA + - 30 000 tisíc

Příspěvek od MB »

na tu hudbu kludne zajdi do electroworldu po najlacnejsi set...

hifikos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hifikos »

Domníval jsem se, že píši na fórum HiFinázory.
Tvá odpověď není k tématu, tak se prosím nevyjadřuj.
Za každý tvůj názor, nebo poznatek k STEREO sestavě budu jedině rád.

Díky!

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

MB to napsal celkem výstižně. Pokud posloucháš pouze tento styl muziky jaký je v odkazu, tak si kup zesilovač a bedny podle designu jaký se ti líbí. Předpokládám, že budeš hrát z PC. Za ty peníze bude hrát všechno.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

MB píše:na tu hudbu kludne zajdi do electroworldu po najlacnejsi set...
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* :D

hifikos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hifikos »

Do moderního, kvalitně zařízeného obývacího pokoje s televizí za 50 000 Kč (vše po wifi a (Apple AirPlay)) nechci žádná chrchtadla z Elektro Worldu kupovat.
Našel jsem třeba DYNAVOICE-DF-8 + YAMAHA-R-S700-S.
Proto jsem čekal doporučení a komentář stylu "Toto je pro Tvoji hudbu a využití mnohem lepší, než třeba Jamo S 628, které se hodí na jiný hudební styl. Receiver za tyto peníze nemá konkurenci... atd."

V případě, že bych chtěl kupovat stereo v Electro Worldu, jak mě odkazujete, nepsal bych do diskuze "POTŘEBUJI PORADIT" - předpokládal jsem, že zde najdu "odborníky", kteří mají nezaujatý přehled a vědí co je pro koho dobré. Nejspíše jsem se zmýlil. Dostalo se mi pouze povýšených odpovědí, bez žádné rady.

Odar

Příspěvek od Odar »

Takze je nutna podpora Apple zariadeni (AirPlay)? Aby sme sa niekam posunuli *sunglases* Prehravat budes z coho? Ak budes hrat z pocitadla, mozno by nebolo zle uvazovat o aktivnych studiovych monitoroch.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Mozna jsi to nepochopil, proto se tak cilis, ale reakce nebyly povysene, ale jen reflektovaly "hudbu", kterou chces na sestave poslouchat - u te skutecne neexistuje nic jako verna reprodukce, takze je v podstate jedno na cem to bude hrat. Nejspis by to melo byt neco, co poradne duni :)

Odar

Příspěvek od Odar »

Ja tiez nemam oblubu v podobnej hudbe, ale preco by sa nemohla elektronicka hudba reprodukovat verne, bez skreslenia? *sunglases* Nehadzte hned flintu do zita, mozno s tou lepsou aparaturou pride aj k inej hudbe. Nie kazdy musi pocuvat Pink Floyd a Dire Straits :mrgreen:

hifikos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hifikos »

Odar píše:Ja tiez nemam oblubu v podobnej hudbe, ale preco by sa nemohla elektronicka hudba reprodukovat verne, bez skreslenia? *sunglases* Nehadzte hned flintu do zita, mozno s tou lepsou aparaturou pride aj k inej hudbe. Nie kazdy musi pocuvat Pink Floyd a Dire Straits :mrgreen:

Díky za názor. Takže Yamaha + Dynavoice na výběr laika ujde? Nějakej ten showroom? Konečně to tam dořeším a bude to jistější...

Odar

Příspěvek od Odar »

Zoznam hifistudii najdes tu. Staci si vybrat podla znacky, cenovej relacie a ist si tam cosi vypocut.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

No jo, no... Vetsina reaguje jako by ses ptal "Jaky je vas nazor na hudbu, kterou posloucham" jen aby se vuci tobe vymezili, ze oni jsou neco vic pac takovou sr@cku neposlouchaji... To je hloupa reakce.

I elektronicka hudba v jakykoliv podobe zni vyrazne jinak z dobry sestavy. Sam elektroniku mj. taky posloucham a do ra dynamika, tranzienty, klidny pozadi, separace atd. udelaji i v "umely" hudbe sakra rozdil.

Yamahy hrajou svetleji, s mensim durazem a objemem basu. Dival bych se spis po NADu, Rotelu. Dynavoicy budou k takovy (pripadne i jiny) hudbe ok.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Já bych si koupil bedny Project Speaker 5 a k tomu zesilovač Project MaiA. Má to všechny možné vstupy (analog, phono, opto, coax, usb, bluetooth) půjde to optikou snadno připojit k TV a ještě dost ušetříš.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Já mám doma spoustu elektroniky - Faithless, Depeche Mode, Fluke, Propellerheads, Orbital, Kong, Juno Reactor a další. A dnes mít třicítku na repro a bedny, tak do Elektrowordu sice nepůjdu, ale na netu si vyberu zesík a bedny v nějakém internetovém hifi obchodě dle svého líbivého vkusu a pak už je to na domluvě - případný poslech atd. Toť můj a jeden z více názorů o které dotyčnému tady předpokládám jde a byl bych opravdu nerad, aby toto vyznělo jakkoli povýšeně. *taktone* Já sám mám se sebou co dělat. :D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Renown píše:Já bych si koupil bedny Project Speaker 5
Při doporučeních je třeba brát v potaz požadavky tazatele, ne svoje. Bedny s jedním 13 cm basáčkem, které doslova končí na 70 Hz (68 Hz při -6 dB) bych na takovouhle hudbu rozhodně nedoporučoval. Budou zřetelně chybět hluboké basy, na kterých tahle hudba doslova stojí.

Oproti vybraným Dynavoicům (23 Hz -3 dB) to bude nebe a dudy. Navíc ve prospěch Dynavoiců jednoznačně mluví i jejich skvělá citlivost 94 dB (oproti 86 dB u Projectů), což vzhledem k neštědrýmu rozpočtu bude obrovská výhoda pro výběr zesilovače, resp. jeho výkon. Za nějakých 10-12 tis., které na zesík zbydou, si moc výkonu nekoupí. Já bych zvolil NAD C 326.

Slyšel jsem hrát o typ menší Dynavoicy DF 6 a za ty peníze (zvlášť vzhledem k velikosti bedny) mi to vyrazilo dech.

Odpovědět