Stereo v panelaku

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Spyrcenzo
Kontaktovat uživatele:

Stereo v panelaku

Příspěvek od Spyrcenzo »

Zdravím Vás,
v prvom rade prepáčte, že zakladám novú tému. Mám v pláne si zaobstarať receiver onkyo tx-8150 a mám na výber k tomu Jamo c97 alebo BOWERS & WILKINS 683 S2. Som tu najväčšia lama ohľadom HIFI a Audia a už som stihol prečítať názory audiofilov na obe varianty... Jama sú trošku prebasované B/W zas na basoch stráca .Áno viem obe varianty sú low costy ale vysvetlím... Na obe varianty si viem ako benefit v zamestnaní spraviť celkom dobré ceny a nič lepšieho tam v ponuke nemáme... obzvlášť to Jamo jeden repro vychádza na cenu cca 210 euro c97 ... ten B/W miesto 750e cca 600e za kus a prípadne jamo c109 vychádza asi 500e/ks...Bohužial nemám vo svojom okolí absolútne nikoho kto má trošku triezvy názor na vec ( repro si zaobstarám aby som si mohol vypočuť rockovú a metalovú hudbu + samozrejme sledovanie filmov - sedačka bude od reprákov vzdialená max 2,5m viac priestoru proste nemám) ... Rád by som sa Vás opýtal prípadne na bazár ak máte nejaký typ rád pozriem staršie "železo", ktoré dokážu hore spomínané low costy trhnúť.
Je mi jasné, že takto sem píše každý nováčik tak snáď mi to prepáčite ;)
Za každú odpoveď ďakujem

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo v panelaku

Příspěvek od LawIAR »

V prvom rade nepozeraj po receiveroch, ale zameraj sa na stereo zosilňovače. A do bw by som ja osobne nešiel. Mne sa ich prednes, napríklad, vôbec nepáčil vzhľadom na cenovku.

Určite ti tu niekto ochotný poradí s dobrými vecami z druhej ruky.

Spyrcenzo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyrcenzo »

S tým zosíkom som počul tak, že ani nvm aký receiver v akej cene nikdy nespraví so zvukom to čo zosík v povedzme polovičnej cene... Môj tak trochu problém je a preto som vybral aj to onkyo - viem, že chcem stereo žiadny multikanál avšak možnosť pripojiť sa na webové rádio a mať neobmedzené možnosti hudby tak pohodlne mi prídu fajn. V tomto si však nechám rád poradiť a na veci z druhej ruky tak isto... Bohužial mne 90% značiek absolútne nič nehovorí, my tu to Jamo predávame ako by to bolo neviem čo a potom si tu človek prečíta trošku a zistí, že je to viac menej trash... :roll:

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

a čo tak toto?

http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/z ... aha-r-n602

+ mi napadlo v tej cene: Ako nový zobrať Dali Zensor 5.

http://kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-zensor-5

Určite to prehrá všetky Jamo a B&W aj s jemne vyššou cenovkou. Každopádne odporúčam isto tieto DALI namiesto vami vyššie spomínaných.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

B&W jsou super (alespoň pro mě), a pokud je máš za friendly cenu (a nový se zárukou?), tak bych neváhal. Jsou výrazně kvalitnější než Jamo, ale platí se za značku. B&W jsou náročnější na spárování se stereo zesilovačem (tj. běžný receiver nebrat), Jsou trochu více žravější, takže chtějí "pána" s pevnou rukou, který je dobře ukočíruje. Cenově pak sestava vyjde trochu dráž (hrubým odhadem cca +20 až 30%), ale pokud se jim dáš to, co potřebují, budeš velmi mile překvapen - předáním výborného až vynikajícího poslechového zážitku (co bys z Jamo asi těžko páčil) - téměř o kategorii více (něco v tom smyslu). Ber co nejvyšší řadu s co nejvyšší slevou, co ti peněženka dovolí. Repro ti vydrží poměrně dlouho (díky tonální čistotě, mají vynikající střeďák). Moc bych nad tím nešpekuloval, vzal bych repro a hledal k nim kvalitní zesilovač a zdroje. http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... ins-683-s2

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Porovnávali ste ich? A v rovnakej cenovke? Lebo Jamo C 97 (napr.) sú dvakrát lacnejšie a v teste na hifi-voice (ak sa tým chce vôbec niekto riadiť) obstáli veľmi podobne. To už môžeme rovno porovnávať s C 109, ktoré skryjú celú šestkovú radu B&W hravo do kapsy.

+ potreba silnejšieho a autoritatívnejšieho zosilňovača nehovorí práve o kvalitách reprosústav. No to sa v zásade týka aj značky Jamo.

edit: som toho názoru, že v tejto cenovke si človek nekupuje kvalitný zvuk, ale nálepku B&W.

Spyrcenzo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyrcenzo »

Díky pani za nazor trosku som bludil po webe a zaujali ma varianty ako Tannoy revolution xf 8 / mercury 7.4 pripadne Xavian neox 2/ aj ta Dali Zensor 5ka ako mensie repro vyzeraju velice prijemne a budem mat moznost osahat "C" radu od jama. Skusim sa dopracovat k moznostiam pocut nazivo co najviac a nieco vyberiem vdaka *palec*

Odpovědět