Streamer do 18tis

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PavelZ
Kontaktovat uživatele:

Streamer do 18tis

Příspěvek od PavelZ »

Ahojte,
narovinu jsem laik - přesto prosím poraďte, jakej streamer koupit - mám zájem přehrávat z TIDAL, tedy je pro mě podpora TIDAL a formát MQA stěžejní. Ovšem trochu se ztrácím v následujícím -
Je zvuková kvalita u streameru, který přímo podporuje TIDAL a MQA (zatím předvybráno Onkyo NS-6170) stejná datově a kvalitou, jako když vezmu zařízení třeba marantz NA6005 a budu streamovat TIDAL přes airplay? Bude v tom zásadní rozdíl?
Jinak bluesound 2i se mi moc nelíbí. Pioneer n-50ae je již drahý. O n-30ae, onkyo 6130, denon 800ne a další kolem 10t jsem s ohledem na recenze nepřemýšlel..
btw: Poslouchat budu na elac 209.2, zesilovač Onkyo integra 8780 - což není sestava za statisíce, tak abych třeba případně i nějaký rozdíl slyšel
Za jiné návrhy a doporučení budu taky rád. O Raspberry jsem uvažoval, ale jsem spíš líny uživatel, chci koupit a poslouchat :)
Díky moc.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Re: Streamer do 18tis

Příspěvek od koudy42 »

Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

K tomu Pioneer N50AE bych se přiklonil. Pak je ještě možnost za hodně solidní cenu se solidní recenzí ,koupit Mitchell & Johnson WLD+211T. https://www.horizontrading.cz/Mitchell- ... -d2827.htm

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Ved ten nepodporuje Tidal....

Martin_AQ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_AQ »

Přikláněl bych se k tomu Pioneeru, pokud by se podařilo koupit na firmu bez DPH, tak jsi v tom limitu. Zajímavé je, že tato cenová třída kolem 20 tis. moc obsazená není.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Streamery založené na Raspberry Pi nevyžadují složité zapojování. Je to opravdu dost jednoduché, zvlášť když to koupíš už poskládané, např. od Volumio.org viz:
https://volumio.org/product/allo-katana-player/ nebo levnější
https://volumio.org/product/allo-boss-player/
Pravda ale je, že integrace Tidalu do Volumia je za 3 Eura měsíčně. Bez ní lze samozřejmě použít AirPlay, který jede v CD kvalitě, takže to zásadní kvalitativní omezení není. Nebo potom složitější řešení (Logitech Media Server, ROON), o které ale zjevně nestojíš.

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Auralic Aries Mini ?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ty Pioneery nemají gapless přehrávání, jak jsem zjistil, to by mě vytáčelo, hodně poslouchám klasiku..........

volil bych ověřený a oceněný http://www.hifisound.cz/hifi-elektronik ... nd-node-2i

pokud nevadí kapku futurističtější vzhled

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Tazatel píše "bluesound node 2i se mi nelíbí",
načež dadaft odpovídá "volil bych overeny a oceneny bluesound node 2i" *palec*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Pokud bych třeba chtěl poslouchat TIDAL MQA a použít bluesound node 2i jako transport a digitálním výstupem dostat signál do kvalitnějšího DACu, tak bude MQA už dekódováno a tudíž mohu použít i DAC bez podpory MQA? Nebo se bude muset použít DAC také s podporou MQA?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Bazi 36 píše:
25 dub 2019 15:47
Tazatel píše "bluesound node 2i se mi nelíbí",
načež dadaft odpovídá "volil bych overeny a oceneny bluesound node 2i" *palec*
ó :o , to jsem nějak přehlédl, omlouvám se.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale třeba si to PavelZ ještě rozmyslí, Node 2i je kvalitní, umí všechno, a on si člověk zvykne, když to hraje dobře............... za ty peníze těžko najde něco lepšího.

Doporučoval bych si to ještě nechat projít hlavou...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jiri píše:
25 dub 2019 16:20
Pokud bych třeba chtěl poslouchat TIDAL MQA a použít bluesound node 2i jako transport a digitálním výstupem dostat signál do kvalitnějšího DACu, tak bude MQA už dekódováno a tudíž mohu použít i DAC bez podpory MQA? Nebo se bude muset použít DAC také s podporou MQA?
MQA zajišťuje, že je záznam bit po bitu totožný s originálem od vydavatele......... takže to dekóduje streamer a do DACu už to jen posíláš jako normální digitální signál.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft píše:MQA zajišťuje, že je záznam bit po bitu totožný s originálem od vydavatele......... takže to dekóduje streamer a do DACu už to jen posíláš jako normální digitální signál
To neni pravda. Streamer typu Bluesound Node 2 je schopen dekodovat jen " MQA Core" s vystupem bud 88.2 nebo 96 kHz a takovy signal poslat do DACu. Pokud je DAC non-MQA, prehraje 88.2 nebo 96 kHz. Pokud je to MQA DAC, dekoduje signal dal az na 192 kHz.

Strucny popis tady.

Jinak Node 2 je ve sve cene dobry streamer a spatny DAC. Jako streamer je mozne ho doporucit, jako DAC bych ho ke komponentum kategorie 15 tis. Kc za komponent a vys urcite nedoporucil. I DAC vestaveny v integraci Marantz PM 6005 hraje transparentneji a prirozeneji.

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Moon 180 MiND je teraz u dovozcu v akcii za 840€. Ultimativne riesenie na dlho...

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Pitrs
Takže pokud chceš využít kvalitativních možností MQA, tak MQA kompatibilní DAC je podmínkou (nestačí jen MQA digitální transport a non-MQA DAC).

Když vidím, že MQA již podporují i TOP výrobci DACů (jako MSB, DCS, EMM Labs nebo Esoteric) tak se zdá, že i highend vidí budoucnost ve streamingu.

Odpovědět