Subwoofer pro radost, ano ne?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
mcm
Příspěvky: 306
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od mcm »

Oldear píše:
16 dub 2024 13:42
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... okym-basem

Za mně v tomto článku je to většinou podáno pravdivě, ale nesedí některá odůvodnění, pramenící z nekorektních zkušeností. Podobná paušalizace do Hifi nepatří.

V určitých situacích se dá i přijmout názor, že pod 40 Hz tlumit-oříznout a to u nedokonalé techniky - v tomto případě reprobeden, či Subu.
Tím, že se to takto ubere, budou "basy" čistější a ostřejší, protože ta technika na nižší nemá a když do tam doženete "práškami", tak to bude hučet a huhlat. V tomto případě je to lepší dole oříznout s tím, že ta sestava nezahraje ty nejnižší tóny. Někomu, kdo to má naposlouchané na kvalitním zařízení, tam ale ty zvuky budou v té hudbě chybět. Není to o tom, že tam ty tóny jednotlivých nástrojů ( Rock, POP ) už teoreticky nejsou, oni tam formou různých harmonických jsou, to jen "někdo" o tom neví, když je nemůže díky technice slyšet.

Celé to nastavování je většinou o eliminaci vlivu poslechové místnosti a to chce přesné měření a řešit to prvně úpravou akustiky a až pak si s tím hrát EQ, či DSP. Samozřejmě jen velice citlivě s mírnou korekcí na širším pásmu. Pokud někdo vyjede šavle +-3dB na různých frekvencích, tak pak už to s hudbou nemá nic poslečného.

Ve zkratce: "Udělat" místnost a pak upravit jen ten spodek do cca 1 - 2 kHz, dále to většinou není potřeba řešit.

Není pravda, že na zvuk upravený ve studiu. To nikdo z nás neví a to srovnání nemá. To jsou jen dohady. Ideální pro domácí poslech je to, co kvalita aparatury dovolí a co nejrovnější křivku, pak Vám vynikne to celé hudební dílo, jak to má být a dá se toho v domácích podmínkách dosáhnout. Skutečnou lahůdkou jsou pak ty tóny varhan, či klavíru, které skutečně sahají kolem 20 Hz i pod. Ta "husina" a tlaky do hrudníku, z toho jsou nenahraditelné. Pro případ, že se někdo snaží Sub používat i pro poslech hudby. Za mně ( je to jen nouzovka ) - je to velmi problematické na nastavení a nikdy to není stejné jako při použití plnorozsahových beden. Když už, tak to chce superkvalitní Sub a spodek u něho oříznou někde na max. 50 Hz a zbytek musí být schopny zahrát ty reprobedny.

Pokud se bavíme o Subu k DK, tak u filmů je to úplně jedno. Tam jde jen o ten efekt a nikdo neví, zda to má bouchnout takt, či jinak.

Hodně úspěchů a pro poslech hudby raději kvalitnější plnorzsahové reprobedny.

druhá věc je že z důvodu omezení lidského sluchu podle tohoto grafu pod cca 40 dB už není slyšet míň jak 50 Hz:
Sluchové_pole_-_Graf.png

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Oldear »

Ale, kde že?
Šedivá je teorie a zelený strom praxe. Vyzkoušej sám, pokud máš na čem. Např. přiložené CD, kdy nejprve pustíš track č.1 ( čvrtá věta z Novosvětské ) a nastavíš si hlasitost, tak jak hlasitě posloucháš a jak Tě to vyhovuje. Pak můžeš rovnou přejít na track č. 26 a čekat co uslyšíš a kdy uslyšíš, tedy plnohodnotně, nikoliv jen v náznaku, že tam někde v dáli. Někteří z Vás uslyší až někde na tracku 31. Hodně úspěchů.
Přílohy
testovaci-a-merici-cd.jpg

mcm
Příspěvky: 306
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od mcm »

hádat se nebudu, pokud máte PC nebo Notebook připojený k aparatuře tak si to můžete přesně vyzkoušet tady:

https://onlinetonegenerator.com/

akorád postupujte opatrně aby nedošlo k poškození beden nebo zesilovače když "ohulíte" hlasitost ve snaze něco zaslechnout - i když nic neslyšíte tak bedny dostávají knedlík.

Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Dark side of the moon »

Z mých zkušeností sub pomůže vždy.
Samozřejmě že kvalita subu musí být v souladu s kvalitou beden - v rámci různých cenových kategorií.
Samozřejmostí je i použití DRC, bez toho si to dnes nedovedu představit - srovná se hlasitost, frekvenční průběh, fáze a podle výsledků měření se nastaví přechodová frekvence i filtr.

Souhlasím s Oldear, že nejlepší výsledky se dosáhnou společně s plnorozsahovými bednami, kde je možné dělící frekvenci nastavit nízko.
Optimum je 50 - 70 Hz, u levnějších nebo menších beden lze jít až na 100 Hz (koneckonců délka vlny je zde 3,45 m a přesná lokalizace zdroje tak stále ještě není možná).
Důležité je, aby bedny i sub měly dostatečně široké společné frekvenční pásmo, kde je jejich výkon stále ještě optimální - to je krásně vidět z měření. Někde v tomto rozmezí se pak nastaví přechodová frekvence, možno laborovat.
Takže například není moc vhodné k malým bednám, co nejdou moc hluboko pořídit velký sub, který se zase bude "trápit" s vyššími basy.

Obecně přínosy subu jsou:
- možnost variabilního umístění (oproti hlavním bednám) a tím částečné eliminaci módu místnosti v poslechovém místě
- použití měničů optimalizovaných pro přenos pouze nejnižších frekvencí (ve spojení s plnorozsahovými bednami)
- samostatný korpus, neovlivňuje ostatní měniče pro středy a výšky
- samostatný zesilovač (výkon ve stovkách Wattů), uleví hlavnímu zesilovači

Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Oldear »

Jo, obecně souhlas s DSOTM, až na ten dělicí kmitočet. Fakt 50 Hz je pro poslech hudby maximum, ještě lepší je na 40 Hz. To ale musí být velice schopné bedny, které umí těch 40 Hz a radši kousek víc. Na 50 Hz toho už je v rocku a popu dost a ten sub to pak ruší jiným podáním a to píšu o subu za více jak kilo a o zbytku repro stejné značky a také né úplné ořezávatka ( viz popis ). Ten sub tam má nahradit jen ten nejnižší spodek a někdy se stává, že sub vůbec nehraje, neb tam ty kmitočty v té hudbě nejsou, ale když u jiné hudby tam budou, tak sub je na těch nejnižších znát. Pro film je to klidně na 80 Hz, ale to je jiný případ.

Nastavování subu pro poslech hudby je celá alchymie a některé receivery, či multikanálové zesilovače to ani neumožňují správně nastavit. Ten dělicí kmitočet nejde nastavit přísně a strmě, má to přesahy a ty dělají problémy. Ty drahé suby jsou na tom lépe. Nastavit to jde i tak, že to hraje ty spodní kmitočty oboje, tedy repro i sub. To je pak paskvil totál, protože nesedí fáze a je to rozmazané a zahuhlané. Ani nastavení fáze 0 nebo 180 není dobré, chce to plynulou korekci a přesné měření. Je toho spousta a ladit to pro poslech hudby je strašnej vopruz. Musí se to striktně oříznou a rozdělit pro repro a pro sub, ale zase pozor na vznik zvukové díry. Je toho mnoho a mnoho. Chce to nějakou sofistikovanou korekci jako celku, ale zase levný DRC tam přidá digitální artefakty a je to slyšet. Samotná kmitočtová korekce subu dnes není problém, většina těch lepších to má přes Bluetooth wireless technology a telefon, ale jen mírně s opatrností. Např. jen do 0,5 dB, nebo raději ještě méně. Jinak to bude nepřirozený.

Nepočítejte, že přidání subu do sestavy pro poslech hudby je samospasitelné a levný sub, to jsou vyhozené peníze.

Tak hodně úspěchů.

Dodatek: to testování kmitočtů přes onlinetonegenerátor je problematické, protože tam není ta počáteční skladba pro nastavení úrovně zesílení. Pak sice testujete a hlásíte, že slyšíte např. 30 Hz, ale bohužel při vytočení volume, kdy by Vám při běžném poslechu s takovým zesílením vyletěl bubínek z ucha. Musí to mít určitou relevanci k něčemu, tedy běžné úrovni zesílení při poslechu.

Fidji99
Příspěvky: 1147
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Fidji99 »

Kofim píše:
16 dub 2024 07:13
Dobrý den,
postnu sem zajímavý názor
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... okym-basem
AKo nic v zlom, ale toto je fakt chobotina.

Autor clanku pravdepodobne pocas dazdiveho dna dal nieco do googlu "ako ekvalizovat basy" vyhodilo mu to tam, co mu to vyhodilo a zrazu je na svete radoby fundovany clanok. Tym ze to vyslo na prveho aprila, tak som si neni celkom iste ci to nebol trolling.

- ano su tam spravne uvedene rady ako MIXOVAT/MASTROVAT konkretne basfgitaru v STUDIU. Zase uplne ine pravidla platia pre kontrabas, uplne ine pre bicie atd.
- co sa tyka komentarov ohladne frekvencneho spektra obsihanuteho v nahravkach - tam sa tiez viac myli, ako nemyli. Npar panuje taka nejaka fama o "najnizsia nota na base je 40Hz", bezne pouzivana 5 strunova basa je naladena na 30Hz a vie ist este o kvartu nizsie, keby niekto velmi chcel.
- fakt je, ze pod 40HZ tam neni vela not, ale je tam skoro cela priestorova informacia, vdaka ktorej je citit velkost miestnosti. To je ten rozdiel medzi skutocne plnorozsahovou reprodukciu a ked si niekto mysli, ze ma plnorozsahovu reprodukciu

No a rada ekvalizovat, tak ako to navrhuje autor, tak to je uz uplny nezmysel, preco by som to robil. producent to uz vsetko urobil, ja sa snazim, aby mi to hralo rovno, nech pocujem to co je na tej platni.

MJ
Čím se živí: obchod a marketing, potravinářství
- to vela vysvetluje.

Dark side of the moon
Příspěvky: 902
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Dark side of the moon »

Oldear:
"... ten sub to pak ruší jiným podáním ..." - to z vlastní zkušenosti nemohu potvrdit, tedy pokud jsou sub a bedny na přibližně stejné kvalitativní úrovni (a nejlépe ještě od stejného výrobce jak zmiňuješ).
Ale pokud jde o velký sub určený k plnorozsahovým bednám, tak to pak ano - ten už na frekvencích nad 50 (60) Hz může být mimo svoje optimální pásmo a na jeho zvuku se to může projevit (zkreslení, rychlost). Viz. můj předchozí příspěvek "Takže například není moc vhodné k malým bednám, co nejdou moc hluboko pořídit velký sub, který se zase bude "trápit" s vyššími basy".
Přechod mezi subem a bednami už dnes s DRC opravdu není žádný problém, kromě přechodové frekvence lze nastavit i filtr (vlastně strmost "digitální" výhybky) jak pro sub tak pro bedny, napojení je "bezešvé".

Fidji:
Ale to on tam právě zmiňuje, mastering ve studiu a omezené možnosti co s tím dělat doma. Jinak samozřejmě ano, doma rovně (včetně eliminace vlivu místnosti) + případné menší korekce zohledňující např. hlasitost poslechu, nedokonalost vlastních uší, frekvenční nevyrovnanost nahrávky a klidně i osobní preference a aktuální náladu.
Jak hluboko jít při domácí reprodukci, to je taky otázka. Vzhledem k tomu, v jakých místnostech většina zdejších členů poslouchá ...
Ultimativní řešení jako máš ty, to je samozřejmě super, ale bohužel i naprostá výjimka.

Jinak jenom zopakuji - máte-li možnost sub vyzkoušet, jděte do toho.

mcm
Příspěvky: 306
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od mcm »

Oldear píše:
17 dub 2024 12:50

Dodatek: to testování kmitočtů přes onlinetonegenerátor je problematické, protože tam není ta počáteční skladba pro nastavení úrovně zesílení. Pak sice testujete a hlásíte, že slyšíte např. 30 Hz, ale bohužel při vytočení volume, kdy by Vám při běžném poslechu s takovým zesílením vyletěl bubínek z ucha. Musí to mít určitou relevanci k něčemu, tedy běžné úrovni zesílení při poslechu.
to se dělá tak že se nejdřív pustí na PC nějaký flac s "kalibrační" nahrávkou skladby a na zesilovači nebo předzesilovači se nastaví volume. Poté je možné laborovat s onlinetonegenerátorem. Výhoda je že je možné neomezeně ladit frekvence kontinuálně nahoru/dolů a není zde omezení na pevné vzorky na měřícím CD.

jinak můj názor na subwoofer:

1. levný hraje blbě, nikdy to pořádně nenastavíš - nekupovat
2. drahý hraje dobře a po nějakém bádání to tak nějak nastavíš ale stejně to nebude úplně ono a pořád s tím budeš nějak laborovat
3. závěr = ty peníze co chceš utratit za drahý subwoofer raději investuj do lepších beden

Fidji99
Příspěvky: 1147
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Fidji99 »

mcm, mas pravdu v jednej veci - lacny sub je na nic.
Tie ostatne su na diskusiu, ale je to vela o znalostiach, ktore hifistom casto chybaju.

Ale len tak pre inspiraciu, ako vyzera skutocny highend - top modely od znaciek ako Wilson Audio, YG, Sonus Faber, Magico su od vyroby koncipovane so sub-basovymi modulmi a subwoofermi a maju k tomu prisposobene

https://www.wilsonaudio.com/products/wa ... hronosonic
https://www.yg-acoustics.com/products/xv-studio-3/
https://www.sonusfaber.com/en/products/suprema

Ja mam bedne co hraju od 18Hz a stale im suby vyrazne pomahaju.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 861
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Tomáš »

mcm píše
to se dělá tak že se nejdřív pustí na PC nějaký flac s "kalibrační" nahrávkou skladby a na zesilovači nebo předzesilovači se nastaví volume. Poté je možné laborovat s onlinetonegenerátorem. Výhoda je že je možné neomezeně ladit frekvence kontinuálně nahoru/dolů a není zde omezení na pevné vzorky na měřícím CD.
je lepší si stáhnout měřící program REW (zdarma) a tam je všechno,přesný tónový generátor,úroveň hlasitosti a další,samozřejmě to musí jít přes solidní převodník
REW celý.jpg

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Oldear »

mcm píše:
18 dub 2024 18:47



jinak můj názor na subwoofer:

1. levný hraje blbě, nikdy to pořádně nenastavíš - nekupovat
2. drahý hraje dobře a po nějakém bádání to tak nějak nastavíš ale stejně to nebude úplně ono a pořád s tím budeš nějak laborovat
3. závěr = ty peníze co chceš utratit za drahý subwoofer raději investuj do lepších beden
Po toto se podepisuji.

V tom nastavování úrovně hlasitosti se buď neorientuješ, nebo to nechápeš. I digitální záznam produkuje sílu zvuku v různé intenzitě. Např. stejné CD a původní vydání CD v 80. a současný paskvily s LW. Nemáš jistotu, že ty digitální soubory jsou nahrány stejně silně, ale chceš-li si hrát, tak si hraj. Žadnou relevanci to však nemá.

BTW: použití PC v Hifi systému je pro mně sprosté slovo a barbarství. Je to jen můj názor a Vy, co v tom takto jedete, tak jste ušetřili spoustu peněz a v tomto ohledu můžete jásat. Nic ve zlém.
Já na PC pracuji ( foto, video ) a na jiném PC jsem se včera zaobíral s DPH celý den a večer je rád oba vypnu a pustím si milované skutečné Hifi. Tak to mám já.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Oldear »

Fidji99 píše:
18 dub 2024 19:10


Ja mam bedne co hraju od 18Hz a stale im suby vyrazne pomahaju.
Fidji99

Tak to si mně velmi překvapil. Jak to máš nastavené, přes crossover: bedny a sub, nebo to pouštíš "přes sebe" - bedny plnorozsahově a přes to spodek zdůrazněn subem, takto "přes sebe" to bylo vždy neposlouchatelné pro poslech hudby. U filmů možná - zesílí to efekty.
Bedny co umí +/-3dB od 18 Hz jsou dostatečné.

Já vlastním bedny s Frequency response (+/-3dB from reference axis) 17Hz to 28kHz a nenapadlo mně tam k tomu ještě cpát suba Frequency response (-3db): 10Hz - 350Hz, ani bych nevěděl jak to zapojit, protože můj předzes nemá výstup na suba. V poslechovce "jen" stereo.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Herrer »

Já mám naše (Nadral) velmi kvalitně osazený bedny, který už neprodáváme, bo byly koncipovaný vyloženě pro užití s našim pasivním subwooferem a o to nebyl mezi zákazníky zájem, na což mě tu lidi před lety i upozorňovali. Chápu to, měli pravdu, ale dodnes mě to trochu mrzí, protože komplet byl v poměru ceny a výkonu naprostej luxus. Bedny jsou cíleně na výhybce nastavený na strmý pokles pod cca 75 Hz, takže se na ně sub navazuje určitě líp, než na regály, který se snaží hrát basy nad svoje fyzikální možnosti. Troufnu si tvrdit, že i ta ušetřená energie, co jde do vyšších basů a středů, to posouvá celý hodně nahoru. Bez subu jsou ale fakt zoufale tenký a dají se na nich poslouchat maximálně tak loudness war zpraseniny, který to chybějící "maso" nějak kompenzujou. I tak ale bylo nastavení subu šílená alchymie a nakonec jsem došel k závěru, že nejlíp mi to zní tak, když mě to baví, což je ale zas nahrávku od nahrávky. Navíc, stačí se posunout o metr mimo poslechového místa a dějou se mi tu hrozný věci :-D Brzy se budu stěhovat do akusticky vhodnějšího prostoru, kde bude mnohem víc možností pro experimentování s umístěním, tak jsem zvědav, co to udělá. Btw, subík pohání Reckhorn A-409, což je hříšně levný, na pohled dost hnusný šidítko, který asi vyvolá oprávněnou nedůvěru, nicméně má velmi zajímavý parametry a hodně prostoru pro experimenty. Plánuju si tuhle sestavu nechat aspoň do ložnice, protože ji fakt miluju. Nicméně opravdu špičkový plnorozsahový bedny prostě nahradit nedokáže, ta kontrola i objem na hlubokým basu jsou neporovnatelné a těším se, až mi je náš inža postaví. V tomhle mají majitelé špičkových sloupů neoddiskutovatelnou pravdu, byť jsem to dlouho nechtěl slyšet. Přesto to pořád hraje o hodně líp, než leckterá mnohastatisícová sestava, co jsem slyšel. To není malá domů, ale fakt, kterej mi roky nepřestává dělat radost :-)
Nadral reprosoustavy

Fidji99
Příspěvky: 1147
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Fidji99 »

Oldear píše:
19 dub 2024 13:58
Fidji99

Tak to si mně velmi překvapil. Jak to máš nastavené, přes crossover: bedny a sub, nebo to pouštíš "přes sebe" - bedny plnorozsahově a přes to spodek zdůrazněn subem, takto "přes sebe" to bylo vždy neposlouchatelné pro poslech hudby. U filmů možná - zesílí to efekty.
Bedny co umí +/-3dB od 18 Hz jsou dostatečné.

Já vlastním bedny s Frequency response (+/-3dB from reference axis) 17Hz to 28kHz a nenapadlo mně tam k tomu ještě cpát suba Frequency response (-3db): 10Hz - 350Hz, ani bych nevěděl jak to zapojit, protože můj předzes nemá výstup na suba. V poslechovce "jen" stereo.
j
Ahoj,

ja mam doma nieco co sa da asi najlepsie nazvat "subbasovy system" - kombinaciu na mieru vyrobenych a naladeyhc subwooferov, ich presneho umiestnenia, od profi firmhy navrhnuta akustika pokryvajuca spodne frekvencie, tak aby to sedelo zo submi, no a teda to cele kontrolovane DRC systemom. Celkom dobre to je popisane v tomto clanku
https://www.audioholics.com/audio-techn ... aveforming , aj ked to moze posobit dojmom, ze to je nieco primarne pre DK, tak to tak nie je, je to v principe jediny realne fungujuci system, ktory dokaze uplne odstranit problemy ohladne modov a rezonancii v miestnosti. V principe mas rovnaky dozvuk od 20HZ cez stredy a vysky, vcitane dokonale zladenej casovej roviny, Proste tie suby vobec nie su nijakym sposobom rozoznatelne. Len pre predstavu - ono sa to nastavuje cca jeden a pol dna, dvaja ludia, vyse 150 merani.

Na vedlajsom fore mam aj fotky vo svojom osobnom vlakne + nejake merania a tak vo vlakne o Stereo se subwoofery.

Ja mam miestnost kombinovanu medzi stereom a multikanalom, s ladenim na stereo. Pozor, nie kino, ale multikanal - klasika, koncertne zaznamy, coraz viac dostupnych blu ray audio diskov s MCH mixami. [akurat tento tyzden dorazil novy Knopfler, SImon&Grafunkel, Steven WIlson]. Ale teda hlavne klasika, co je v MCH zazitok sam osebe.

Ku tym plnorozsahovym bedniam - napriek tomu, ze moje bedne hraju v miestnosti relane este nizsie ako 18Hz, stale im tie suby pomahaju, hlavne teda tym, ze ta kvalita aktivnej akustiky vdaka Waveformingu je uplne inde, je to samozrejme napojene cez crossover. Akoby Hz su v principe rovnake, ale s pomocou toho celeho Waveformingu je to o level dalej. ZIadna dynamicka kompresia v spickach na basoch [ktorou trpia skoro vsetky stlpy, okrem tych uplne najvacsich]. Je to pocut hlavne na klasike, pri takych tych vacsich veciach.

Ale hlavne vdak tomu kontrolovanemu dozvuku a odstraneniu modov to hra uplne inac, co sa tyka dynamiky - mam take skladby, co zneju, ako by si niekdo zapojil do reprakov basove kombo a brnkal si vedla teba - fundament aj vsetky harmonicke pridu jednoducho naraz, zvuk zacne a skonci kedy ma. Ta hudba ma potom uplne inu strukturu, kde vnimas kazdy detail,

Ked budes mat cestu do Viedne, tak sa ozvi, nejako to vymyslime, Sam vies, ze citat o hudbe je ako tancovat o architekture.

Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Subwoofer pro radost, ano ne?

Příspěvek od Oldear »

Ahoj,

dík za vysvětlení. Též si perfekcionalista a snažíš se to dotáhnout do precizna. Tak nějak jsem to předpokládal, u Tebe je priorita ten MCH a proto to takto ladíš. Je skvělé, že Tě to baví a máš s tím úspěch, gratuluji. Já jsem v tomto "barbar", já preferuji stereo a MCH jen okrajově, jako zpestření hudebních zážitků. Některé MCH jsou fakt super a ten zvuk evokuje to realitu.

Ať Ti to co nejdéle hraje k Tvému potěšení a naplnění hudebních požitků.

Jasně, "lízat med přes sklo" není to pravé ořechové. Tak až pojedu na "jih" - ozvu se. Dík.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BVa a 5 hostů