Supercharger odpálil Titany

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Supercharger odpálil Titany

Příspěvek od NIN »

Tihle Titáni se dvěma basáky by mohli/y navodit koncertní atmosféru o něco lépe.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ii-walnut/
Obrázek

Golďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Golďák »

krásný kucí a závídím každýmu kdo si todle může doma dovolit. Já proto že mám spostu jiných aktivit to musím rozmělnit na offroad,velký auta lpotápění, cestování, malý dítě, lodičku chci trávit v zimě min měsíc v teple rači 2 jeden s chlapama a 1 s rodinou...
narazil jsem na tento:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-3141
líbí se mi ten pásek, když už je mám

bartoli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bartoli »

Golďák píše:krásný kucí a závídím každýmu kdo si todle může doma dovolit. Já proto že mám spostu jiných aktivit to musím rozmělnit na offroad,velký auta lpotápění, cestování, malý dítě, lodičku chci trávit v zimě min měsíc v teple rači 2 jeden s chlapama a 1 s rodinou...
narazil jsem na tento:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-3141
líbí se mi ten pásek, když už je mám
Tak kdyz se ti libi exoticky zvuk paskace tak si to kup.

Ale pak se nediv, ze to hraje jak to hraje a meri....na 4 kHz uz se nevejdes u Titanu do 15dB v ose a mimo osu=spektrum odrazu a primeho zvuku je silne odlisne = zabarveny zvuk. To neni HIFI ale hrajkostroj.

Navic aby to pocitove melo vejsky tak nakotlili ten paskovej nesmysl na starych Titanech o +10dB v ose a stejne to hraje tupy vejsky.

Ten paskovy centr na tom bude stejne spatne, tohle je vlastnost dlouhych pasku *thumbs down*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

NIN
zajímalo by mě tvůj názor na quadral titan, kdybys je měl skutečně doma.
já jsem si je půjčil a psal jsem o nich sem na fórum.

prodejní cena 150t (V TOM INZERÁTU) byla však lákavá.
chtěl bych tento nový model slyšet u někoho doma. na vyvážené sestavě a v dobré akustice.
abych si spravil názor.
:-)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

lachim
Ano rád bych je slyšel. Poslouchal jsem menší Montany VIII a skladbu (Jeff Beck - Brush with the blues), kterou jsem měl s sebou na výstavě zahrály na můj vkus velmi pěkně.
Nějaké měření mne moc nezajímá a ostatně tomu ani nerozumím. Záleží co to dělá s posluchačem a tady Golďák je z toho zvuku nadšený a o to jde. Každé bedny a bedničky mají své ctitele. Já mám asi taky trochu svérázný přístup k poslechu a zřejmě proto jsem si pořídil Tannoy. Mne zase nikdy neuchvátil mimo jiné zvuk třeba Bowersů (zatím).

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

NIN
též mě měření nikdy příliš nazajímalo.
poslech v místnosti je vždy množinou různých kompromisů.
otázkou pak je, jak se k těm všem kompromisům přiblíží ta která bedna.
(BW x Quadral x Taynnoy x Dynaudio x ATC atd....)
jinak věřím, že ti to na Jeffovi Beckovi hrálo dobře.
kdybys to zkoušel třeba na josefu sukovi, vyšel by ti jiný poslechový výsledek
:-)

bartoli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bartoli »

NIN píše:lachim
Ano rád bych je slyšel. Poslouchal jsem menší Montany VIII a skladbu (Jeff Beck - Brush with the blues), kterou jsem měl s sebou na výstavě zahrály na můj vkus velmi pěkně.
Nějaké měření mne moc nezajímá a ostatně tomu ani nerozumím. Záleží co to dělá s posluchačem a tady Golďák je z toho zvuku nadšený a o to jde. Každé bedny a bedničky mají své ctitele. Já mám asi taky trochu svérázný přístup k poslechu a zřejmě proto jsem si pořídil Tannoy. Mne zase nikdy neuchvátil mimo jiné zvuk třeba Bowersů (zatím).
To je ale logicke, ono kdyz se motas celou dobu v HIFI kolem reprosoustav s mizernym ratingem ve slepych testech (Tannoy, Qudraly, ruzny nepovedeny BW s rezonancemi) tak je to zkratka fakt o vkusu ktery nepodarka ti vadi mene....

Ono obecne u mizernych beden je kazda mizerna jinak, treba ty quadraly jsou ultramizerny pasek nahore ale treba ty basaky u Titanu fungujou slusne, a naopak treba tannoy s tlakacem maji oproti quadral vyrovnanejsi vejsky ale zase horsi basy a pak fakt zcela seriozne ve slepych testech dostanou oba tyhle technicky ruzne nepodarky shodny rating cca kolem 6.

To stejny nejaky nepodareny BW nautilus, jako jasny maji slysitelnou zvonivou rezonanci na 5 kHz, mizerny stredak ale ten bas tam je slusnej - vysledek sedivy prumer kolem 6-6,5 rating.

Ono je to proste trochu slozitejsi ale jakmile se pohybujes s vyberem beden jen mezi blbyma bednama je to prave tahle matemitika, pokazdy je to blby trochu jinak a v souctu porad stejny/ srovnatelny blby akusticky vysledek ale slysitelne vzdy jiny.

Az se dostanes k top bednam (treba ty Vividy G1, JBL M2) tak je to pak vsechno k smichu tyhlety prumerny ratingy BW, tannoy, focal, dynaudio atd. *sunglases*

U Top beden je to pak vzdy stejny, vzdy vzorny vyzarovaci diagram, vzdy plny rozsah na basech, vzdy vzorny prubeh DI (lidove receno hladky a rovny chary v ose a mimo osu az do 90°mimo osu), vzdy umravneny chovani vertikalne a i horizontalne...atd.... *thumbs up* *sunglases*

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Až se dostanu k top bednám tak se mi může stát, že se mi z těch detailů "rozpadne scéna" a budu mít po zážitku. Já poslouchám převážně bigbít a ten musí držet pohromadě ;) A přizpůsobovat žánr aparátu teda rozhodně nehodlám. Obsah musí vždy zvítězit nad formou. Pokud je to tak jak říkáš tak ty "Top bedny" budou jen pro "opravdového" audiofila a to já asi zatím nejsem. :D

Odpovědět