Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
farfari
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2019 09:45
Kontaktovat uživatele:

Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od farfari »

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem sestavy na domácí poslech do cca 50 000.
Rád bych sestavu připojit k TV, rád bych do budoucna pořídil gramofon a rád bych, aby to umělo i nějaké síťové funkce. Poslouchám hudbu přes Tidal, tak bych chtěl, aby to umělo i to. Nebráním si nějaké diskuzi, proč třeba toto ne.
Objevil jsem síťový receiver yamaha r-n803, který umí vlastně všechno co potřebuju. Připojím k němu tv, umí tidal i spotify, můžu ho připojit přes wifi, připojím k němu svoje bluetooth sluchátka, jde k němu připojit gramec a zdá se, že je to docela obstojný zesilovač. Tak jestli je dobrý nápad jít do něčeho takového?
Před časem jsem pořídil reproduktory yamaha hs8. Tehdy mi to přišlo jako fajn. Chtěl jsem něco neutrálního. Mám to připojené k počítači, ke zvukovce Asus Xonar STX. Teď mi to už nepřijde tak skvělé - rád bych něco víc na poslech, tohle mi přijde až moc technický zvuk. Na druhou stranu bych se jich nechtěl automaticky vzdávat, tak mám otázku, zda by jim ten nový receiver nějak zásadně pomohl, nebo by bylo vhodnější na poslech pořídit něco jiného?
Nebráním se určitě něčemu bazarovému. U toho receiveru to je trochu problém, když chci ty síťový funkce, ale u repro by to asi problém být neměl.?
Z toho, co mě zaujalo:
Xavian - česká výroba, doporučují je v kombinaci s tím yamaha receiverem, nedají se ale moc sehnat bazarové.
Zensor 5 (7) : dobré recenze, dobrá cena
Q acoustics - slyšel jsem dobré ohlasy, za dobrou cenu i nové.
koukal jsem ale, že se bazarově dají sehnat za cenu kolem 20000 bedny, které stály kdysi 80k. Tak ty asi budou znít trochu jinak.
hifi-bazar/reprosoustavy/aurum-cantus-l ... 20425.html
B&W - 602 nebo něco podobného. Kdysi jsem slyšel a zněly fajn.
KEF - XQ30 : za 22k s roční zárukou.

Osobně bych preferoval řešení: pořídil receiver, připojit k němu moje yamahy, zjistit jestli by mi to nestačilo, a teprve pokud ne, tak pak pořídit nějaké repro. Pokud možno bazarové, abych mohl trochu experimentovat (koupit, naposlouchat a eventuelně bez velké ztráty prodat). To o čem pochybuju je, jestli když pořídím tenhle receiver a zjistím, že moje bedny mi k němu nestačí, tak abych se pak neoctl v situaci, že když bych chtěl jiné bedny, tak bych potřeboval i jiný receiver (popřípadě raději DAC + zesilovač), protože každé bedny si rozumí s něčím jiným...

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1660
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od PavelDosko »

tak predevsim Yamaha HS8 jsou aktivni bedny, tem asi nejaky receiver nic nerekne ... jaky mas poslechovy prostor ?

Zdeny
Příspěvky: 1055
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Zdeny »

Na hifibazaru jsou nyní Dynaudio Contour 1,3. Za necelých 15 litrů jde o poměrně skvělý nákup bedny, která velmi slušně hraje. Pro někoho by mohla hrýt výborně. K ní rozhodně zesilovač, žádný receiver. Tady je nabídka opravdu široká, ale koukal bych po trochu "audiofilských" značkách, tzn. snažil bych se vyhnout úplné nejlevnější komerci typu Yamaha, Denon, Sony a Technics. Opět na bazaru (slovenském) je nyní starý vintage zesilovač Pioneer A77 a jelikož mám doma model A60, dovedu si ho představit jako základ sestavy. Techncici nechť nehledí na jeho útroby, ale řídí se slechy. A mnozí by možná byli překvapeni, jaký zvuk leze ze strojku dávno vyrobeného. A pokdu čtu, že bude gramofon, pak je to i slušná volba díky slušnému MM/MV phono preampu. Momentálně hraji na A60 z gramce a taktéž "valím voči". Síťové funkce by se musely pořešit nějakým dedikovaným zařízením (např. OPPO a pod.) Toliko první nástřelový názor. PS: za těmi Dynaudii si stojím :-)

Dark side of the moon
Příspěvky: 452
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Dark side of the moon »

Jak už psal výše PavelDosko - ty tvoje Yamahy jsou aktivní bedny (tj. s vlastním integrovaným zesilovačem) a k nim pořizovat zesilovač nebo receiver nemá smysl.
Takže je nutné uvažovat o nových bednách + zesilovači/receiveru. Pak bude záležet na tom, jestli preferuješ integrované řešení (receiver se síťovými a streamovacími službami + event. s digital room correction, s možností upravit výsledný frekvenční průběh, připojením subwooferu, ...) nebo samostatné komponenty (streamer + zesilovač).

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 4719
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od lechos »

když musíš Yamaha tak se poohlídni po bedniskach NS-1000X či NS-1000M event. NS-700X uzavřená třípásma 200W netypickejch 6Ω hrajou tak-nějak neutrálně, "natural sound" jak zní reklamní slogan

farfari
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2019 09:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od farfari »

Díky moc za reakce a rady.

Jj, já vím, že ty moje bedny jsou aktivní. Právě proto jsem se ptal, jestli k tomu má smysl pořizovat zesilovač (nebo ten receiver se zesilovačem). Jestli třeba ten zesilovač nemůže fungovat jako předzesilovač a zlepšit zvuk...tak ne.

Četl jsem nějaké recenze na ten Yamaha receiver a taky si říkal, že když si ho dávaj k reproduktorům i sami Xaviani, tak to bude dost dobrý, a líbilo se mi to jako all in one, ale mít zesilovač zvlášť bude lepší řešení.
Ty Pioneery vypadají moc pěkně. Jediný čeho bych se bál je, že už je to dost starý stroj a nenašel jsem o něm moc info a zkušeností.
Každopádně bych to asi chtěl zkusit, koukal jsem na to a na Slovenském bazaru je ten A-77 za 550e, tady je za 250e (https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-2091) a tady na českém bazaru s tunerem (který mi asi k ničemu moc není...?) za 12000kč
(https://elektro.bazos.cz/inzerat/105956 ... r-F-77.php). Tak jestli vzít ten levnější z Německa a nechat si ho dát do pucu?
Jinak tady je ještě ten Pioneer A-60, který vypadá v dost pěkném stavu, a že se o něj majitel hezky staral, za 6k (https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 0248-a-60/).

Ad Dynaudio repro: působí dost pěkně. Asi bych to takhle zkusil, můžu si je dojet poslechnout, i když s jiným zesilovačem budou znít asi jinak a taky se trochu bojím, že se zmůžu maximálně na konstatování, že zní fakt pěkně (proti tomu, na čem jsem poslouchal doteď) :). No stejně tam asi zajedu. Asi bych mohl teď fantazírovat, jaké repro by byly pro mě nejlepší, ale bojím se, že na to nemám dost vycvičený sluch. Tak jestli myslíte, že tohle dohromady (zesík a bedny) by mělo fungovat, tak bych do toho asi šel a za 2-3 roky, až budu zkušenější, tak můžu uvažovat o bednách, které by mi třeba seděly víc.
Lechos: Já na těch yamahách nijak zvlášť nelpěl, jen jsem chtěl vědět, zda když už je mám, tak jestli by nestálo za to to s nimi zkusit. Že bych chtěl nutně pořizovat nové zase yamahy, to ani ne.

Místnost mám obývák s kuchyní cca 3m x 5m, výška necelé 3m. Kuchyňský kout je částečně oddělený příčkou z ytongu(do výšky 1,5m cca). Tv mám v obývací části, takže bedny nebudou uprostřed místnosti. Vzdálenost od reproduktorů bude přes tu šířku místnosti takže, když je dám trochu od zdi + nějaký prostor pohovky,tak cca 2m.

Jinak, k tomuto základu budu potřebovat ještě teda nějaký streamer...
Jak moc záleží na jeho kvalitě? Stačí nějaká krabička jaký to má vliv na zvuk? Evidentně jsou hodně drahé streamery, tak to asi nějaký vliv má, jen nerozumím proč? Ty OPPO jsem nějak nenašel. Co jsem objevil, tak tam bylo, že prodej byl ukončen.
Když už jsme u Pioneera, co třeba toto: https://hifistereo.cz/produkty/hi-fi/pi ... /7452.html ?
Nebo by šlo i něco bazarového u čeho updatují firmware tak, aby to umělo TIDAL?

A ten streamer bude fungovat i jako DAC nebo o to se postará ten zesilovač? Asi hloupá otázka, ale co jsem koukal, tak i starší zesilovače v sobě měly i DACy a o tom Pioneeru jsem toho opravdu moc nenašel.

Ještě bych měl dotaz k tomu Pioneeru a77 - má i sluchátkový zesilovač/připojím k němu sluchátka nebo na to budu potřebovat separátní stroj?

Díky moc.

farfari
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2019 09:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od farfari »

Aha, tak jsem přeci jen objevil nějaký streamer od OPPO: https://www.ebay.com/itm/283570461503
Tak za ty peníze to vypadá pěkně.

Ještě jedna hloupá otázka. Budu k tomu moct připojit i TV? Mám Samsung OLED z minulého roku. Teď si nevzpomenu na přesné číslo, ale to je asi jedno.
To se připojuje přes optický výstup, aby tam šel čistý signál?

Herrer
Příspěvky: 306
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Herrer »

Ahoj, kdysi jsem řešil podobný problém jako ty a i s podobným rozpočtem. Nakonec jsem skončil u aktivních KEF LS50 Wireless a bylo to pro mě opravdu dobré a myslel jsem, že je to vzhledem k mému rozpočtu konečná.

Pak ale přišel kamarád s projektem výroby vlastních beden a už u nejnižší řady byl posun oproti Kefům minimálně o třídu. V čistotě zvuku, ve výškách a středech. Pravda, basu míň, než u Kefů, ale stačí dát bedny trochu ke zdi a i tohle je naprosto v pohodě. Dneska bys měl tyhle nové bedny za 30K, mohl by sis vybrat barvu i povrchovou úpravu, mohli bychom ti tam vylaserovat i něco na přání, abys cítil, že jsou jako vyloženě pro tebe ;-)

Když bys k tomu pořídil nějaký bazarový zesilovač jako např. Creek 50A, ze kterýho hraju i teď a sháním něco lepšího, tak jsi na nějakých 40-45 a zbylo by ti i na levný streamer nebo mini PC. A věř, že za za 50K budeš mít zvuk, kterej tě hodně mile překvapí. All in one mašinky rozhodně neber, v téhle cenové kategorii bys utratil za nic. I to jsem vyzkoušel, měl jsem nějakou Yamahu 602N a šlo to druhý den z domu.

Jestli by tě to zajímalo, napiš SZ, mrkni na web, nebo do vlákna Nadral, kde jsou i poslechové dojmy dvou zdejších respektovaných uživatelů kychtaxe a šeďoura. Nikdo jiný z fóra je zatím neslyšel :-) Vše samo nezávazně a minimálně na poslechu bychom se určitě domluvili.
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 4719
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od lechos »

TV připojit lze, přes scart nebo audio cinch zásuvku...optic zesil nemám tedy neodpovím
sluchátkovej přípoj 6.3mm je na předním panelu A77 vlevo dole, nevím jak je zapojen
ale nejčastěji přes sériový rezistor 100-1000Ω k repro výstupu což dovolí použít prakticky libovolnou
impedanci sluchátek

Zdeny
Příspěvky: 1055
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Zdeny »

Ten majitel Pioneeru A-60 jsem já :-) Pokud jis někde poblíž, zajeď na kus řeči, mám ho te´d momentálně zapojený do sestavy, kde by "cenově" neměl vůbec co pohledáívat. Ale opak je pravdou a navzdory všem poučkám a měření mi tam nejspíše ještě hodně dlouho bude nahrazovat Brystona 14B.-SST a BP-25. je to paradox, ale LP mají prostě t"ten" zvuk, "ten" bas, "ty" vejšky. Ba dokonce i prostor je lepší, než z preampu za 780GBP. nechápu, divím se, ale je to prostě tak. Mám to už asi 14 dní zapojený a zatím mi nenutí nic to vracet zpátky. A to hraju provizorně na dvojlinku Jamo 2x4mm2, a Audioquesdt K2 leží smotaná v koutě :-) :-) :-) Ad Dynaudia - protože jsem vlastnil osobně řadu modelů včetně Contour, tak tě ubezpúečím, že prostor 5x3m není problém, zejména, pokud nebudeš poslouchat v koncertní hlasitosti a přes celou úhlopříčku pokoje. tyto bedny se staví asi metr od zdi a rohů a ideální je mít i za hlavou aspoň metr místa. Pak je poslech excelentní k dané ceně. tyto 1,3 zahrají velmi slušný bas (poslouchám rock a pocitem nedostatku basů jsem netrpěl, ale není to bas, který trhá pr*el, jak pravil kdysi Pavel Dudek. je hluboky, ale suchý, prostě úderný šlapající bas). Výšky středy mimo komentář - vynikající. Výkon Pioneera A60/77 a vyšších je také mimo koment, protože mi hrála konfigurace všech možných Dynaudií právě s A60 v pokoji 5*5,5m, částečně otevřeného do kuchyně 14m2. A výkonu bylo na rozdávání. Sluchátkový výstup to má, není problém. je vlevo dole pod vypínačem napáíjení (PHONES). ptej se, rád zodpovím, s Pinckem žiji fakt hodně dlouho vedle řady dalších přístrojů. Ale protože tento historik mi doma zůstal, to o něčem svědčí.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od marvinnrv »

Farfari:
v jakem pomeru mas zamyslenou sestavu v planu pouzivat na ozvuceni TV / poslech hudby?

Dark side of the moon
Příspěvky: 452
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Dark side of the moon »

Zejména ohledně beden - zkus si domluvit zapůjčení. Napříč všemi dovozci musím říct, že se chovají velmi slušně a nikdy jsem ze zapůjčením (samozřejmě oproti záloze) neměl problém, tedy pokud měli konkrétní typ už rozbalený v jejich poslechovce.
Přeci jenom poslech doma řekne nejvíc.

Bazi 36
Příspěvky: 1142
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Bazi 36 »

Vzhledem ke konektivite,kterou pozadujes,jsi zacal vice nez dobrym vyberem. Tedy ta yamaha r-n 803 a k tomu bedynky xavian. Zil jsem s tim nejakou dobu a nebyl jediny problem. Zvuk, diky xavikum, vice nez prijemny. Zde odkaz na bazar:

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 486-perla/

farfari
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2019 09:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od farfari »

Super, díky za odpovědi. Začíná se to pěkně rýsovat.

Herrer: Děkuju za nabídku. Koukal jsem na vaše stránky a vypadá to teda moc pěkně. Myslím, že bych si teď ale chtěl nechat trochu prostor na vyzkoušení více sestav, a tak bych šel spíše nejdřív do něčeho staršího. Váš koncept se mi ale líbí, tak třeba za pár let :). No určitě zvážím alespoň ten poslech.

Zdeny: Tak to je paráda. Napsal jsem SZ.

Marvinnrv: No chtěl bych to nakoncipovat hlavně na poslech a Tv se s tím spíš sveze. U tý mi na zvuku tolik nezáleží, respektive myslím, že tam mi bude vyhovovat i to, co budu mít na poslech.

Dark side: No ještě to zvážím, alespoň někam si to zajet poslechnout by bylo fajn.

Bazi 36: No celkem mě zlákala ta představa nějaké starší sestavy, tak to ještě promyslím.

Jinak jsem se chtěl ještě zeptat na to síťové řešení. Jak moc v tomto případě záleží na kvalitě streameru v souvislosti k kvalitou zvuku? A bude ten streamer fungovat i jako DAC, nebo ten je v tom zesilovači?
Případně, co byste doporučili? Třeba toto: https://www.ebay.com/itm/OPPO-SONICA-DA ... 100623.m-1 ?

Dark side of the moon
Příspěvky: 452
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr sestavy na domácí poslech do 50k

Příspěvek od Dark side of the moon »

Vliv síťového připojení na kvalitu zvuku jsme tady dost podrobně diskutovali v tématu "NAS úložiště".
Vliv jakéhokoliv kvalitního streameru na kvalitu zvuku by měl být minimální oproti vlivu DACu a zesilovače. Spíše jde o ty funkce, které poskytuje.

S oddělenými komponentami ti neporadím, nakonec jsem zvolil integrované řešení - takových přístrojů se objevuje čím dál víc, kromě té Yamahy např. Marantz NR1200, Denon DRA-800H, NAD M10 nebo v podstatě všechny AVRka.

Ještě k připojení TV - pokud se na filmy díváš sám, je stereo dostačující. Pokud je vás víc, potom (z vlastní zkušenosti) vidím jako nutnost centr - není nic horšího, než když dialogy zní mimo obrazovku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host