Výměna reprobeden za VMA II

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výměna reprobeden za VMA II

Příspěvek od koudy42 »

Můžeme na to uvolnit až 20k Kč, navrhuji nechat Jozefa namalovat kulisy :D. Teď vážně, samozřejmě je potřeba vhodně sladit akustiku místnosti s bednama, ale nemyslíš vážně, že nějaké "designové" konzumní sloupky budou hrát lépe, než klasické "hifistické" reprosoustavy. Já osobně bych raději koukal na Quadral Titan monstra než na vyzáblé pseudostylové bedničky. Nějak mi mezi řádky vyznívá, že si sám chceš ospravedlnit nákup nějakého designového neštěstí, což je samozřejmě tvá volba a tvá věc, ale hlava mi to nebere, zvláště poté co ses zbavil VMA2. Celé to vypadá na slušný downgrade zvuku, raději bych do doby než našetříš pořídil sluchátka a máš na chvíli vystaráno :roll: .

PS: to nemám nic proti Bosé ani BO, min. Bosé jseme několikrát slyšel a koukal jsem co z těchto pidibedniček se subem leze za zvuk, ale na adekvátní "hifi" poslech si to nějak nedovedu představit.

Odar

Příspěvek od Odar »

Este moze predat koncak a ist do aktivu *sunglases*

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Ale to ne, já se jen ptám, protože jsem na to dostal tip od známého a tak mě to napadlo, že se na to zeptám, ať nemám předsudky. Ale určitě to není nic, po čem bych toužil, řešilo by to jen prostor a sladění designu, ale jinak nic :)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Hlavní je, zda má jít tedy o finální řešení nebo o období jak překlenout "absťák" než našetříš na něco lepšího. Aby si pak nezjistil, že vytloukáš klín klínem a ještě na tom třeba prodělá alá známé rčení nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.

Odar

Příspěvek od Odar »

Ale ja som to s tym aktivom myslel (smrtelne :lol: ) vazne. S tym rozpoctom je to casto lepsie riesenie. Zvukovku mas slusnu.

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Tak Hypu jde střelit kdykoli, to každopádně.. B&O by v aktivu byly, no..
Jinak @Koudy, mělo by to být trvale netrvalé řešení. Mě obecně baví zkoušet nové věci a moc dlouho u jednoho nezůstávám, takže hledám něco finálního, ale dokud nebudu milionář, tak zatím tak, aby mě to nezruinovalo. Ale je dost dobře možné, že po letech budu chtít zase změnu.
Ono u běžných beden poslech mimo můj domov nedává vždy úplný obraz o finálním zvuku, no podobné (aktivní) designovky by ale možná stály za obecný poslech kdekoli, abyh měl aspoň představu, jak to vůbec hraje :)

vavrekj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavrekj »

DenyKr:

na aku hudbu chces repro ?

ja pocuvam rock/metal a bol som si vypocut VMA II S , VMA I sl, + mal doma zapozicany ten starsi model s zltym basakom.

mam doma Acoustic Energy aegis EVO 3 , co su starsie sice male ale pekne spracovane 3p stply....
zvuk z nich je dynamicky a hutny , basove pasmo paradne , stredy vyborne , vysky velmi neutralne, moze to posobit ze ich je menej a nie je to cink cink ...

jedine co mi na nich vadi ze ten zvuk je zalezly v bedniach , nevystupuje ...

pri porovnani uz trebars s len TANNOY mercury V4 , tak i ked tam chybala hutnost a drive ... tak podanie priestorovosti bolo krasne, hlavne ked som pustil nieco od AC/DC tak spevak spieval priamo predomnou v obyvaku :-)

bohuzial VMA ma moc nepresvedcili ze sa hodia na metalovu hudbu , trebars VMA I sl by som si vedel predstavit ako kompromis a dalo by sa s tym zit , ale VMA II S by som ako upgrade nebral ....

zvukovo su to podarene bedne , krasny cisty a priestorovy zvuk , ale podobne ak pises aj ty , az moc analyticky a proste tensi zvuk ako by si rock/metal fanusik prial na koncertnu atmosferu , proste ten drive skreslenych gitar a dynamicky kopak tam chybal , chcelo by to trosku viacej stredov/nizsich stredov , vysok bolo az az a basy i ked boli celkom fajn ..nebolo to uplne ono ....

B&W som pocul viacej druhov a zrovna 6tkova rada mi neprisla moc podarena, na to jak sa ospevuje stredove podanie u B&W prisiel mi ten cely prednes dost suchy bez nejakej vyraznejsej energie

FOCAL 836 su celkom fajn ale davaju doraz viac na detaily ako na hutnost a energiu

urcite co ma presvedcilo na rock&metal boli JBL 250 a nedavno vypocute Uscher N6361 hrali fakt krasne dynamicky z nadhernym podanim skreslenych gitar peknym priestorom a dostatocnym basom a pak uz trochu cenovo mimo
QUADRAL MONTAN VIII to je presne to co hladam energeticky plny velky zvuk , kde ovsem nechybaju ani detaily a neje to jedna velka gula hluku :-)

vavrekj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavrekj »

este som zabudol na nedavno pocuvane DYNAUDIO FOCUS 260 , objavit ich niekde za 20k tak vyborna volba ....

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Ahoj,

děkuji za odpověď a promiň za pozdní reakci, teď na fórum nemám moc času :-)

Jsem rád, že nejsem sám, komu přišly VMA II trošku nemastné neslané, analytičnost a věrohodnost středobasů zvládaly hodně dobře, ale prostě ta dynamika tomu chyběla, no..
Osobně poslouchám mnoho žánrů, nejvíce asi pop, někdy rock, občas i metal a pak občas dance. Ale pop asi vede. Jde mi o něco, co mě dokáže pohltit a opravdu se mnou pohnout, aby to zkrátka uchvátilo a neznělo jen nějak nijak. Ono to asi zní absurdně, ale mám malé PC bedničky, (tedy všechna čest, že za tu cenu (asi 200,- Kč) a na svou velikost hrají až neuvěřitelně, mé dřívější a mnohem větší a dražší vícepásmové bedničky se mohly jít schovat), které když teď kompromisně musím poslouchat, protože není na výběr, ačkoli je samozřejmě zvuk neporovnatelný a špatný, prostě tak nějak mě baví víc, než z těch VMA II. A to jsou ve stejném prostoru, prostě VMA II v takto velké a akusticky řešené místnosti hrály opravdu špatně.

Zatím nemám jasno a tak ani nemám jasno, jestli do toho budu investovat někdy v blízké době kvartálních prémií (celkem asi za 150 K, takže to už se dá vymýšlet - ale samozřejmě by 100% nešlo do beden), nebo zda ještě počkám a peníze využiji na bydlení tak, jak mám v plánu. Na stropě se ale příliš nezměnilo, jako takové maximum vnímám bazarovky za 35, kdyby to byla koupě století, asi bych si připlatil, ale nad tuto hranici bych šel jen nerad. No třeba ty Cantony bych asi i tak přehodnotil, i když je to u hifistů a audiofilů nesmysl, pokusím se najít i něco s pěknějším designem, který by se mi sem více hodil, VMA II byly totiž v tomto interiéru v provedení mahagon jako pěst na oko..

Líbí se mi třeba Tannoy TD 8 - tedy ne tak vzhledově, jako spíše referencemi, které jsem četl. Někdo je nabízí v přepočtu (SK) za 45 a to stály 200, zajímavé :-)
Naposledy upravil(a) DenyKr dne 04 říj 2016 21:05, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

No vidíš, hraješ na repro za 200Kč a je to lepší. Hlavně že všechno dobře dopadlo a ještě jsi ušetřil!

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Že je to lepší píšeš tady svou hloupou reakcí pouze ty ;)
Chlapi, kdo nechce reagovat, tak sem nepište! Nikdo vás nenutí a číst podobné bláboly vyvolává opravdu spoustu otázek o tom, proč má někdo takovou potřebu. Pokud chcete pomoci, pište. Pokud ne, lepší je nic, než číst bláboly, které nepomohou ničemu, jen možná egu přispívajícího.

slimy

Příspěvek od slimy »

Kychtax má ale pravdu.

Hloupé příspěvky tu píšeš jenom ty.
Srovnávat vliv akustiky na PC repro a VMA????
Mám tady Tehcnics věž i s perfektníma reproduktorama - i se surroundem.
Akustika nehraje roli, hraje krásně, podobně jako PC, ale mnohem plnější zvuk s obrovskou dynamikou, VMA se fakt nechytá ..super věc pro tebe....nechám ti to levně *hura*

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Čtete vůbec, co píšu? Víte co, opravdu na zdejší kolektiv kašlu, protože (odpusťte to slovo) jsem ještě dosud nepoznal větší bandu arogantních idiotů, vážně. Děkuji za kloudné příspěvky zjevně nových uživatelů, děkuji za některé použitelné příspěvky stávajících uživatelů, jakožto některých světlých výjimek a vy ostatní se běžte léčit, protože mi opravdu tyto reakce nepřijdou normální, komplex méněcennosti se může jít proti těmto výplodům schovat. Až bude váš intelekt, či znalosti dosahovat alespoň takové výše, abyste byli schopni napsat kloudný sled vět tak, aby z toho dotazující vážně něco měl, pak má toto fórum smysl. Bohužel, pravděpodobně je tady kolektiv pubertálních děcek, nebo hlupáků, kteří nepoznají rozdíl mezi vázou a rohlíkem - tak mi to totiž přijde, většina z vás neměla na to, aby ukázala něco jiného.
Admin klidně může téma uzavřít, mažu si ho ze záložek a nehodlám se sem vracet. Pokud toto fórum funguje na vzájemném vlezdoprdelkovství a potutelných úsměvech "všechno vím, ale nepovím!", tak si to užijte, mám na práci důležitější věci, než si psát s bandou dětí. *palec*

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

No zrovna 35 palackých otevírá daleko větší možnosti než Cantony a počítej, že HYPA10 může ztrácet dech u jiných sloupů, záleží samozřejmě jak budou žravé a impedančně (ne)vyrovnané. Myslím si, že "nezábavnost" zvuku může plynout i ze zesilovače a tím nechci HYPU jakkoliv hanit. Sám jsem měl HYPA1 sluchátkáč, stejně tak jsem měl pro mě výborný integráč Classé a obojí hrálo věrně a s max. kontrolou nad sluchátkami/repro, ale obojí jsem poslal dál a důvod byl jediný, přistihl jsem se, že mi víc vyhovuje "přikrášlený" pohodový poslech před analytickým. Ano chybí mi občas masáž ultrapevných basů Classého při Apocalyptice, ale to je jen mizivé procento ve srovnání s celkovým poslechem, který nechává hudbu více plynout. Píši to z jediného důvodu a to, že sám na tento fakt narážíš v předchozím příspěvku o spokojenějším nedokonalém poslechu z PC bedniček. Tohle vše samozřejmě neřeší průšvih s akustikou místnosti na které budeš muset zapracovat a s jinou hifi sestavou může být problém opět jiného rázu, čili o zábavu bude postaráno *2thumbsup* .

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Deny,
1/Jestli mas spatnou akustiku, hledej spíš regálovky. Budou hrát líp a nižší hlasitost udělá menší zkreslení.
2/Hledal bych šťavnatější a barevnější zvuk k analytičtější Hypě. Co Xavian? Perla, Junior.
3/Poslouchej vyhlidnute repráky aspon na youtubu. Je to málo, aspon neco. A jinak samozrejme po hifikrámech, popr. pokud nekdo prodava starsi, vetsinou te kazdy rad necha poslechnout. Repráky se zkoušejí běžně, na blind se nekupuje vubec nic..
4/Neutrácej moc, dokud nevíš přesně co chceš. I proto regály, tak do 20k..
5/Vem tu hypu a vyvětrej ji u někoho dalšího na jeho repro. Když to nebude hrát, zbav se jí.
6/mám tento koníček od lonskyho ledna, takže vetšinou píšu hlouposti - mne ber s rezervou.. :mrgreen:
7/Na hifinazorech jsou fajn lidi. *2thumbsup*

Odpovědět