Vypíná se mi zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
jardalukas
Příspěvky: 225
Registrován: 02 dub 2021 11:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypíná se mi zesilovač

Příspěvek od jardalukas »

@Liamee

Dobře jsi mně dostal :-)

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vypíná se mi zesilovač

Příspěvek od šeďour »

To není o tom, že bych tě chtěl podceňovat, myslel jsem to tak, že kdo má zkušenosti z praxe a dostatek skromnosti, nikdy, opakuju nikdy nenapíše, že hledání studeňáku je jednoduchá věc, na kterou se přijde s lupou.
Kdo má letitý zkušenosti, ví, že k závadě, na první pohled jednoduchý a jasný, se může vracet několikrát a pokaždý se zdá, že se mu jí podařilo vyřešit, páč problém momentálně zmizel.

Jen příklad postupu opravy zesilovače.Krátkodobý vypadávání zvuku v jednom, nebo obou kanálech.
1) vstupní přepínač reaguje na dotek.Vymontován, kontakty vyleštěny, smontován, problém vyřešen.
Za dva týdny problém zpět.
2) výstupní relé reaguje na dotyk.Vymontováno, rozebráno, kontakty vyleštěny, problém vyřešen.
Za měsíc se problém objevil znovu.
3) konektory propojující desky reagují na dotyk.Rozebráno, vyleštěno, najustováno, proletováno.Problém vyřešen.
Za dva týdny zase výpadky.
4) potenciometr hlasitosti reaguje...atd.
5 - 7) nebudu unavovat dalším popisem nekonečnýho rozebírání a hledání dalších možností.Měření nikam nevedlo.Fungovat to přestalo vždycky až po týdnech klidu.

Ze zoufalství jsem se rozhodl kompletně zesilovač komplet rozebrat a znovu sletovat.Sedím, koukám na to a nechce se mi do toho.A pak jsem si toho všimnul.Vlasová trhlina na zemi vstupních konektorů.Taková ta řada bílejch cinch konektorů zaletovaná do DPS a tam to bylo.

Zesilovač patřil kamarádovi, kdybych to měl dělat jako servis za peníze, jak by to asi dopadlo ?
Udělal bych ze sebe pitomce.
Ale dneska by to bylo horší, dostal bych negativní recenze.

To bylo možný v devadesátkách, nebo tak do roku 2010.A bylo potřeba nadšení a dostatek času.Dneska bych se takovým komerčním strojem asi zabejvat nechtěl.

Tohle píšu jen jako historku pro pobavení, nechci dělat chytrýho.Když to zkusím, vždycky rychle narazím na svý limity :-)
kabelguru.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů