Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět

Majlanky
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od Majlanky » 27 úno 2012 19:38

Zdravim,

dlouho jsme zvazoval, zda s tim vyjit na svetlo bozi jeste pred finalem ale nakonec jsem si rekl, ze ano. Toto je prototyp pracky kterou mam pripravenou do vyroby. Cena za kus i s prislucenstvim(vcetne plexi krytu, kartacky atd.) by se pohybovala kolem 6000,-. Jeste se to musi poradne propocitat. Obousmerne otaceni, vyjimatelna nadobka na odsatou kapalinu. Vzhledove upravy mozne. Co na to rikate?

ObrázekObrázekObrázek

Lamak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lamak » 28 úno 2012 13:27

Nerad bych někoho urazil, ale 6000 mi příjde opravdu moc. Vzhledem k tomu, že na to nebude pravděpodobně doklad, záruka, otázka je jaká je kvalita a rozsah příslušenství atd. Ten cenový rozdíl oproti Okki Nokki (na heurece za 10300,-) mi už pak za případný neduhy nepříjde tak zásadní.
Prát to může dobře, postavit si to sám je dobrej nápad (taky jsem o něčem takovým uvažoval), ale nevím, jestli je to za tu cenu prodejný vzhledem ke konkurenci...
Jen doplním že pračky neprodávám a ani z jejich prodeje nebo výroby nic nemám, je to jen můj názor.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 28 úno 2012 14:34

Věřím, že to bude fungovat, ale myslím si, že cena je docela vysoká. Pokud nebude mít uživatel záruku, tak to jistě bude v neprospěch produktu. Jinak ten vzhled bude přesně takový, nebo to bude z plechu?
Super mi na tom přijde, že to má vlastní motor. Jinak já to řeším nástavcem na vysavač a jsem s cenou na 100,- Kč. Zvažuji, že si udělám na kus dřevěné desky otočný talíř - jednoduché a vejdu se s tím do 200,- Kč.
Pro mě to bude funkční a bude to taky DIY.

Mrzí mě, jestli jsem tě zklamal a odradil od podnikatelských aktivit drobné výroby v oblasti hifi. Také jsem o něčem podobném uvažoval a kromě pár známým se to neujalo. Pokud v tom není vidět vysoká přidaná hodnota, tak mnoho lidí raději půjde do o něco dražších, ale osvědčených výrobků od renomovaných výrobců.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 28 úno 2012 19:08

Pračka je opravdu cenově výš.Ta překližka působí lacině.Myslím že kdyby měla jiný obal a cenu do 5tis. tak by si slavil jistě úspěch.Protože pračka je jako komponent,taky se musí líbit a né se krčit v koutě.Popřemýšlej o jiné bedně.Držím Ti palce v Tvém vývoji *thumbs up*

THresil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THresil » 16 bře 2012 23:14

Majlanky píše:Zdravim,

dlouho jsme zvazoval, zda s tim vyjit na svetlo bozi jeste pred finalem ale nakonec jsem si rekl, ze ano. Toto je prototyp pracky kterou mam pripravenou do vyroby. Cena za kus i s prislucenstvim(vcetne plexi krytu, kartacky atd.) by se pohybovala kolem 6000,-. Jeste se to musi poradne propocitat. Obousmerne otaceni, vyjimatelna nadobka na odsatou kapalinu. Vzhledove upravy mozne. Co na to rikate?
Ahoj, co tak ty fotky vložit přímo sem na server?

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 06 dub 2012 10:52

Zdravím analogisty,

jakožto nepříliš majetný milovník vinylů jsem se rozhodl zkusit nechválenou ruční pračku (víceméně na základě nedávného příspěvku uživatele Prospero) a pak někdy v budoucnu investovat do lepší (s tím, že doufám, že ty absolutně předražené "vysavače" spadnou na nějakou rozumnou cenu). Myslíte (apeluji třeba na někoho, kdo obě držel v ruce), že může být zásadnější rozdíl mezi Disco Antistat a PRO-JECT Spin Clean MKII ?

Chápu, že Projectem se již blížím někam k ceně KAB EV-1, ovšem se změnou dovozního cla mimo EU (aneb udělejme z občanů ještě větší blbce a chudáky, než z nich děláme) by ta sranda přišla na poněkud víc. Současně, pokud by tu byl někdo, kdo zrovna KAB EV-1 je ochoten dovézt a nebo nějak hromadně objednat, pak bych uvažoval i jinak.

Díky!

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 06 dub 2012 21:16

Na Spin Cleanu se mi nelibi hned nekolik „malickosti“:
1. Deska nema opravdu stabilni vedeni, chybi mi stredovy hrot, ktery ty dva valecky na hrane desky rozhodne nenahradi.
2. Desku neni v podstate za co spolehlive uchopit - u “Antistatu” se k tomuto ucelu hodi ochrany kryt “Labelu” (viz bod 3), okraj desky se k jejimu otaceni fakt nehodi,
(to plati ale i o doporuceni u “Antistatu”) prsty po te cistici kapaline pomerne dost klouzaji.
3. pairovy “Label” ve stedu desky neni chraneny pred zvlhnutim. A tomu se pri “poctivem” prani skutecne zabranit neda.
4. Vnitrni “kartacky” jsou spise jakesi sametove sterky – oproti skutecnym kartackum “Antistatu” (z kozich chloupku).
5.Ty uterky na osuseni po vyprani mi pripadaji ponekud anachronicke - u “Antistatu” je proste jen odkapavac na 15 LP a desky jsou asi behem 15min suche.
6. Cena cistici kapaliny - 25€ za 437ml u “Spinu” oproti 16€ za 1l u “Antistatu”.
7. Pocet v navodu uvedenych otoceni (3x tam a 3x zpet) zadnou desku nevycisti (to opet plati i o “Antistatu” – 20x tam a 20x zpet je minimum!)
8. Barva! (Vtip!) :D
9. Celkova cena (zadny vtip!) *taktone*

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 06 dub 2012 21:40

Prospero za 1+

feco64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feco64 » 06 dub 2012 23:01

Prospero dobre napísané !
som tiež majiteľom Disco Antistatu a spokojnosť, za tie peniaze nie je čo riešiť...

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 06 dub 2012 23:19

Prospero: Díky díky vřele *klanimse*

Jsem rozhodnutý zakoupit Disco Antistat a to také díky výbornému článku, který jsem si přečetl tady: http://www.tnt-audio.com/accessories/di ... tat_e.html. Suma sumarum pro neanglicky čtoucí či líné: Ten člověk používá dva DA. V jednom má originální čistidlo a v druhém deionizovanou vodu. Po koupeli v první vaně projede ještě desku několikrát v druhé vaně, čímž očistí svým způsobem právě to, na co si nejen v tomhle vlákně stěžují uživatelé tohoto přístroje. Navíc jsem někdy vyčetl (možná i tady), že by stálo zato přidat kapku foto smáčedla (jakožto aktivní temnokomorník jej mám samozřejmě v ledničce :) ) a voda tak rychleji sjede a jelikož je "kluzká", vezme s sebou i zbylé nečistoty.

O tomhle uvažuju. I když zakoupím dva Disco Antistaty, pořád je to víceméně "za babku", jen zatím netuším, jak se u nás dostat k deionizované vodě (vyrábět si ji asi nebudu). Druhotným efektem takového postupu je mimo jiné to, že člověk má k dispozici dvojnásobné množství sušících slotů *hura* .

ad bod 8) Barva Spinu a jeho produktový design ovšem dalece převyšuje Disco Antistat, i když váženo měřítkem staromilce je DA také nádherný kus bakelitu :lol: Cena je samozřejmě strašná...

jouda

Příspěvek od jouda » 11 dub 2012 13:28

Jak tak čtu všechny ty návrhy a chemické experimenty, jsem rád, že jsem trochu posečkal, našetřil, a pak koupil Clearaudio SmartMatrix (nyní už je faceliftovaná verze s názvem SmartMatrix Professional). Není nad německou kvalitu zpracování a originální čistící kapalinu, protože ''pere'' naprosto výborně. Toť můj osobní názor ;)

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 14 dub 2012 10:22

Pokud se nemylim, jmenuje se tohle vlakno "Levna pracka LP desek". :D :D K tem ale "Smartka" za bratru skoro 1.000€uronu rozhodne nepatri. ;) Za to uz je placek.... jeje... *2thumbsup*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 14 dub 2012 11:28

maar píše:.....jen zatím netuším, jak se u nás dostat k deionizované vodě (vyrábět si ji asi nebudu).......
To není nic jiného, než voda zbavená minerálů, nic se nestane, koupíš-li obyčejnou destilku u benzínové pumpy, nebo v drogerii.
Stejně mám podezření, že 99% těchto tzv. "destilek" je jen a jen vodou špičkově demineralizovanou :lol:

Odpovědět