Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
Martin76
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od Martin76 » 20 říj 2012 08:13

Tak to máme velice podobné koně :) U téměř všech sem už něco nakupoval. Diskoente, má jinak i svůj kamenný krám v Praze a shop http://www.diskoduck.cz/shop/ Velmi solidní jednání i na dálku, poslední deska se mi po zakoupení její stav dle popisu nezdál. Pán neváhal a nabídnul mi vrácení peněz a nebo chvilku počkat, než z USA dorazí nová várka a pak směnit za lepší *thumbs up*

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 29 říj 2012 14:40

Jak jsem psal nechal jsem si umýt Lp desku BTO,která moc lupe od kamaráda,který ma pračku za dost tisíc a chtěl jsem vidět rozdíl,mezi tím jak si to peru sám,bez pračky,( používám na to Clin a potom to pořádně vysaji) a od zmíněné pračky. Možná je tam rozdíl je i když velmi nepatrný a cena pračky? A prot jse chci zeptat DRVOŠTEPA, antistat i když je to ruční praní a používá se tam něco jak alkohol a potom se,to nechá, jen tak uschnout,bez vysávání, a stojí to kolem 1000 kč je to podobné jako pračka za tisíce korun? Jak jsem psal nejsem milionář a počítám každou korunu a těch desek zas nemát tolik.

ron

Příspěvek od ron » 29 říj 2012 15:08

Ahoj, myslím že Clin nebude na čistenie LP to pravé orechové. Jeho zloženie môže byť docela agresívne pre povrch LP, navyše bude obsahovať množstvo prímesí (vône, rozpúšťadlá na mastnoty a nečistoty, farbivo a podobne) ktoré môžu pri umývaní zanechať stopy v drážkach. Ak nevieš presné zloženie a účinky na povrch vinylu, tak ho radšej nepoužívaj.

Oveľa vhodnejšie bude kúpiť si kvapalinu k tomu určenú, alebo si ju namiešať podľa nejakej osvedčenej receptúry (1/3 izopropyl alkohol, 2/3 deionizovaná voda, pár kvapiek zmáčadla).

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 29 říj 2012 17:18

Dobře, pánové koupim si jak psal DRVOŠTĚP náhradní kapalinu na mytí abych nepoužíval Clin.
Ještě jednu otázku mám. Když jsem si nechal čištit BTO,ptal jsem se kolegy, který mi je čištil,zda po vyčištění poznal rozdíl,
odpověděl,že to nezkoušel,ale podle desky poznal,že byla velmi často přehraváná a jak se říka i na struhadle a má už špatné drážky a že se to pozná i na vzhledu,ale protože mám asi jen 100 desek,já to nepoznám. Poznám až to strčím desku do gramofonu buďdeska lupe nebo ne. Jak se prosím pozná rozdíl podle vzhedu,když deska není poškrabáná?

faktotum
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faktotum » 29 říj 2012 17:44

Osoběn bych vzal lupu a porovnal nové vinyly s přehrávanými i dosti poškozenými. Ale jsem laik, je to jen selský rozum. 8-)

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 29 říj 2012 19:13

Podle mých zkušeností nepoznáš nic.Mám desky které jsou jako z výroby a lesknou se jako psí koule a lupou jako kaštany na roštu.A naopak mám desky napohled *thumbs down* a hrají úžasně.Špatná jehla,přítlak a je vymalováno.Gotzilo a jakou pračku má tvůj kámoš?

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 30 říj 2012 15:58

Nevím jestli je to můj kamoš,ale má pračku VPI 16,5 made in USA a povídal mi,že pračka disko-antistat neodstrní nečistoty z drážek a je jen na umývání desek a odstraní jen prach,ale né z drážek. Tak co ty na to DRVOŠTĚPE.
P.s. a to abych si koupil jen čištící kapalinu /www.conrad.cz/cisticka-na-gramodesky-di ... tat.k34529 je vyhazováni peněz.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 30 říj 2012 16:20

Tak já tedy na to- :o No vážně.Proč by to nemělo vyčistit drážky ? Ty jemný kartáčky mají dostatečný přítlak na desku.A kdyby měl DA ještě odsávání tak je to *thumbs up* Názory se různí,vše má svoje.Ale komfort a obsluha něco stojí.A náš koníček to jenom potvrzuje.Můj názor že litr za DA NENÍ VYHAZOVÁNÍ PENĚZ OKNEM.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 30 říj 2012 16:25

Teda pro začátek.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 30 říj 2012 17:16

disco antistatic je naprd. Prostě to v drážkách bordel nevyčistí. Naopak to při přehrávaní vyorává pak bordel i po několika přehráních. Své LP mám rád a rovněž tak svojí přenosku denon S1 která stojí nemalé peníze. Naše firma prodává zboží od Conradu a tedy i discoantistatic a tak bych měl podporovat její prodej. Já však říkám je to krám. Raději si našetřím na okki...

Pokud můj závěr někdo zpochybnujě tak vyfotím a natočím video jak to ten bordel vyorává!

THresil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THresil » 30 říj 2012 17:25

TAB píše:disco antistatic je naprd. Prostě to v drážkách bordel nevyčistí. Naopak to při přehrávaní vyorává pak bordel i po několika přehráních. Své LP mám rád a rovněž tak svojí přenosku denon S1 která stojí nemalé peníze. Naše firma prodává zboží od Conradu a tedy i discoantistatic a tak bych měl podporovat její prodej. Já však říkám je to krám. Raději si našetřím na okki...

Pokud můj závěr někdo zpochybnujě tak vyfotím a natočím video jak to ten bordel vyorává!
To by mě celkem zajímalo... Také ovažuji o DA, tak bych se rád podíval na orání... *thumbs up*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 30 říj 2012 17:29

Vyorava bordel? Ale ANO! Lupance, sum a praskani? Rozhodne NE! *taktone* Pohodovy poslech. A na misto setreni na Okki setrim radsi na novou prenosku. Je to, at uz chces ci ne, "spotrebni zbozi" a na jeji vymenu stejne jednou dojde. ;) (To ale jeste nejaky ten patek potrva.) :D

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 30 říj 2012 23:45

Ze by to odstranilo lupance jsem nějak nepostřehl, naopak mám pocit, že kdybych ty desky nepral bylo by to lepší. To, že se hrot časem opotřebí to je jasné ale koukat se jak mám vyoranou pastu LP a na přenosce co mě stála 21.000Kč mě nijak netěší a jde mi to proti srsti. A jako spotřebka mi to nepřijde, protože kvalitní hrot mi vydrží hodně dlouho.

Pánové nebráním vám v nákupu disco antistatic. Naopak přijdte, dám vám 4% slevu ale reklamace nebereme :DDD U nás se nakupuje podle hesla:

Nefunguje to ale koupil jsem to levně :D

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 31 říj 2012 10:35

Ja porad jeste nechapu, jakou PASTU ti to vyorava. :?:
U mych pranych desek (a jeste ne u vsech) se mi behem prehrani nashromazdi na hrotu neco malo SUCHEHO prachu, ktery proste pred otocenim desky odstranim jemnym kartackem. Behem prehravani (vyoravani) ale tento prach opravdu nezpusobuje zadne "vedlejsi" zvuky jako sum a praskani. Pokud je placka smozrejme zrasovana, tak s tim pracka, a to uz jakakoli, nic nenadela a lupance, praskani a sum tam zustanou. Pokud ale ty zvuky zpusoboval jen nalepeny svincik a prach, popripade staticky naboj, tak to i "Antistat" spolehlive rozpusti a odstrani. To je zase ma zkusenost. :) A na konci "sezeni" jeste hrot, po odstraneni prachu, osetrim "na vlhko" vodickou od Clearaudia (Diamond Cleaner "The Elixir of Sound") a basta. ;)
Delam to uz pres 15 let a zadne problemy zatim nenastaly. Tak nevim, delam neco spatne? :D

Odpovědět