Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od TAB » 31 říj 2012 14:16

já nevím, mě prostě nebaví z vyprané desky vyorávat tu suchou pastu a pokaždé hrot čistit vodičkou. O víkendu to nafotím na světle.

Jestli něco děláš špatně to nevím :)

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 01 lis 2012 07:53

Chtěl bych se zeptat zejména rOn, zkusím (1/3 izopropyl alkohol, 2/3 deionizovaná voda, pár kvapiek zmáčadla).
Už vím kde se kupuje izopryl alkohol,(lékarna asi 100 kč za 1l)ale nevím co je zmáčadlo,co to je Jar nebo něco podobného? Mohl by jste někdo poradit.
Kdybych si namíchal onu kapalinu,dal na desku,jemným katáčem bych ji vyčištil a potom vysušil vysavačem.Co vy na to? A protože nejsem milionář a nikdy bohužel nebudu abych si kupoval pračku atd, raději si koupím desky,když na ně budu mít.

tomashr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomashr » 01 lis 2012 09:35

V principu je Jar opravdu smáčedlo, nemáš u něj ale jistotu, co do něj přidali za další "svinstva" aby to vonělo, mylo atd.
Čistá smáčedla pro lepší sušení jsou třeba tohle: http://www.macodirect.de/wetting-agent-c-1_5_69_74.html .

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 01 lis 2012 10:56

Děkuji,ale nebudu kupovat (http://www.macodirect.de/wetting-agent-c-1_5_69_74.html ) jak jsem psal jsem starší člověk a jsem z Moravy a neumím cizí jazyky, a pořeboval bych smáčedlo u nás a protože nevím co to je proto se ptám. Jar tedy nepoužiji.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 01 lis 2012 10:58

gotzila píše:Kdybych si namíchal onu kapalinu,dal na desku,jemným katáčem bych ji vyčištil a potom vysušil vysavačem.Co vy na to? A protože nejsem milionář a nikdy bohužel nebudu abych si kupoval pračku atd, raději si koupím desky,když na ně budu mít.
Podle mne je u toho velké riziko poškození desky, muselo by se vyřežit zakrytí hubice látkou podobnou jaká na odsávací štěrbině pračky. Každý určitě zvažuje investice, ale cena větší zbírky desek bohatě převýší cenu pračky. Při menším množství LP je už lepší si to nechat vyprat ve studiu, kde to nabízí a kde současí ceny bývá i antistatický obal. Bez výměny/přidání obalu nemá smysl desku prát.

Jako smáčedlo lze použít pár kapet leštidla do myčky nádobí.

tomashr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomashr » 01 lis 2012 13:08

Bral jsem to jako odkaz, co se rozumí smáčedlem, nikoli jako konkrétní doporučení prodejce ani typu, je toho více... Jinak ta níže zmíněná Foma je velmi podobné řešení - prostě roztok snižující povrchové napětí pro sušení bez tvorby kapek, který narozdíl od kuchyňských neosahuje žádné přísady optimalizované na nádobí a kuchyň :D

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 01 lis 2012 13:35

Dobře pánové,koupím si IZOPROPIL,( lékarna), DESTILOVANOU VODU(drogerie) FOTONAL- ten nevím kde,možná tam kde se prodávají foťáky namíchám je v poměru,jaký mě byl doporučen 1 štaprdle izoprilu,2 štanprdle destilky a pár kapek fotonalu,naleji to na desku, jemným kartáčkem to skusím vyčištit a pak vysaji vysavačem na hubici dám utěrku se kterou čištím monitor. Myslíte,že to pomůže? Aspoň trochu.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 01 lis 2012 14:02

A desku budeš držet v rukách? A stojánek na odložení ? Už vidím jak honíš desku s hadicí po obýváku nebo jak taháš vcuclou utěrku z vysavače.Vykašli se na to.Kup si DA a nelaboruj.A nebo si nech desky vyprat v nějakém studiu.Jinak to bude domácí komedie. :lol: :lol: :lol:

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 01 lis 2012 22:09

Pokud je ten roztok v tomto poměru pravdivý, klidně bych si to namíchal. Baví mě se o desky starat pokud to má smysl.

Honit hadici po obýváku tak to si vesele představuji taky :D Raději bych volil vyprání někde ve studiuu..

A co takhle se třeba zamyslet. Já jsem si koupil odsávací raménko jako náhradní díl pro pračku Okki. Podstavec si s talířem levně dodělám. Motorek je silný ze stěračů. Řízení a regulaci otáček mám udělané dotykově a plynule. Odsávací raménko bude napojeno na silný vysavač na koberce a bude 1mm nad deskou takže se jí nebude dotýkat a sametové stěrky nezatlačovat bordel zpět do drážek, které budu čistit před ramínkem kartáčkem... Myslím si, že takto by to mělo být nejlepší způsob. Co na to říkáte??

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 01 lis 2012 22:40

TAB píše:Odsávací raménko bude napojeno na silný vysavač na koberce a bude 1mm nad deskou takže se jí nebude dotýkat a sametové stěrky nezatlačovat bordel zpět do drážek, které budu čistit před ramínkem kartáčkem... Myslím si, že takto by to mělo být nejlepší způsob. Co na to říkáte??
Má to malý háček, pokud bude použit silný vysavač a deska bude chycena šroubem přes středový otvor, tak se prohne a přisaje k odsávacímu raménku. Zkoušel jsem to na OKKI, tím, že jsem se snažil podržet raménko nad deskou, ta se ale vždy prohne. Musela by se fixovat k otočnému talíři, např podtlakem což by ale dost komplikovalo konstrukci.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 01 lis 2012 23:17

vymyšleno: zafixujeme obručí ;-)

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 02 lis 2012 12:42

Pánové dříve jsem vysával desky Clinem nanesl jsem Clin na desku a vyčištil jemným kartáčkem a použil dost silný vysavač a hubici jsem měl papír na utíraní monitoru,který byl omotán gumičkou a dělal jsem to na zemi ,takže nehrozilo,že by se mi papír vcucnul do sáčku DRVOŠTĚPE, a nepotřeboval bych jsem stojánek na desky. A že bych honil vysavač po obýváku je moc nadnesené. Prostě jsem se dozvěděl,že Clin není to pravé i když obsahuje alkohol a někdo se zmínil abych namíchal roztok výše uvedený.Je pravda,že když desku vysaji a mám hubici na desce je tam potom statická elektřina,ale nevím jaký to má vliv na přehrávání desek.
Domnívám se,nevím jaký to bude mít efekt,že uvedená kombinace je levnější než kupovat DA.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 02 lis 2012 13:07

na desce je tam potom statická elektřina,ale nevím jaký to má vliv na přehrávání desek.Bude si Ti lepit na jehlu a desku kdejakej bordel.

Odpovědět