Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
efičák
Kontaktovat uživatele:

Levná pračka LP desek

Příspěvek od efičák » 28 bře 2010 22:20

Furt je mi líto, vysolit deset litrů, za pračku LP, když vysavač na hektary podlah, vyjde na patnáct stovek.
Kamarád má vysavač "vodníka" zvládajícího mokré čištění.
Bez obav odsává rozmazanou tekutinu z čištěných LP.

Pračka také selhává u velmi špinavých desek.
Na opravdu špinavé desky, je nejlepší malý kartáček.
Mám zato, že sametka a jemné štětinky, na nejtužší zapečence, stejně neplatí.

Kupuju, sbírám a dostávám desky, klidně 40 let používané.
A přesto, je v drážce stále dost informací na to, aby mi udělaly radost. :P

Díky hrotu znamenité přenosky Sumiko, se dostanu pod škrábance od krystalových hrotů a snímáním dna drážky vyrytých řezacím nožem, poslouchám téměř původní záznam.

Původní analogový zvuk, je mi velkou satisfakcí strastiplné cesty, od antikvariátu až na talíř gramofonu.
Rychle jedoucí jehla umí vytvořit vysokou teplotu a směs prachu s vším co nás obklopuje, zatlačí a "zapeče" do drážky. Přenoska pak klouže po brusné pastě, která oddělá hrot daleko dříve, než průměrných 10. tisíc hodin.

Prosím analogové přátele o konzultaci. Přispějte svým názorem, třeba do soukr. pošty, zda si myslíte, že koupí takového laciného přípravku, jaký je Spin Clean Record Washer, čistotu alb vyřeším.
Plánuji nákup jednoho kusu. Případně i pro více potřebných.

Okki Nokki to nebude nikdy, to je mi jasné...
Na sbírku pouhých 300 LP, by to mělo stačit.
Budou tam nedostatky, třeba je nutné desku po protočení pračkou, opláchnout destilkou a bohužel jen dosucha utřít, nebo improvizovaně odsát.

Cena 60,- $.

Obrázek

vintage
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od vintage » 28 bře 2010 22:54

Efičáku vem naramena svých 300 desek a stav se, mám skvělou pračku od Clearaudia, jedna placka je je za tři minuty vypraná, to jest patnáct hodin práce, uděláme si fajn analogovej mega mejdan ;-)

... u toho tvýho vynálezu bude asi nejvetší problém s odsáváním, je třeba hned vysávat, jinak může být zle! Ten bordel zaschne a bude pasta :-( nevím jak to presně, funguje, ale nejspíš se to otáčí v nějaký lázni, pak by bylo asi třeba to hned dát na starý gramofon, a odsávat, speciálně udělanou hubičkou obalenou v sametu, kterou bys měl na hadici toho vysavače... asi :-)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 08:31

http://store.acousticsounds.com/d/58982 ... ng_Machine
vintage píše:Efičáku vem naramena svých 300 desek a stav se, mám skvělou pračku od Clearaudia, jedna placka je je za tři minuty vypraná, to jest patnáct hodin práce, uděláme si fajn analogovej mega mejdan ;-)

... u toho tvýho vynálezu bude asi nejvetší problém s odsáváním, je třeba hned vysávat, jinak může být zle! Ten bordel zaschne a bude pasta :-( nevím jak to presně, funguje, ale nejspíš se to otáčí v nějaký lázni, pak by bylo asi třeba to hned dát na starý gramofon, a odsávat, speciálně udělanou hubičkou obalenou v sametu, kterou bys měl na hadici toho vysavače... asi :-)
Vitange, že Tě vemu za slovo... :)

17 táců za pračku, to je řacha. Ale když jsi ji koupil k službám našeho fóra, je to Velmi šlechetné.
Takže přijedu a po mně i ostatní potřební... 8-) :lol:
15 hodin odsávání, jsou 2 dny práce a hodně nápojů. Mám tu jen Křečkův vzorek. To máme tak na hodinku a co dál ?!?

Spin Clean myje v lázni. Binec padá na dno. Po vyjmutí desky ji opláchnu destilkou. Správně píšeš, že nejlepší je odsát. Mám NC-440 s gumovým slipmatem. Úprava hubice nějakou sametkou, může dopadnout dobře - pokud ji svěřím někomu z mých šikovných kamarádů.

V každém případě, Ti Vitangeděkuji za názor.
Analogu zdar !!!

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 29 bře 2010 09:55

Ahoj Aleši,

já jsem si sám na zaslepenou hubici na vysávání štěrbin přilepil sametové proužky, na starý gramofon jsem si dal LP, použil čistící kapalinu od Pavla Dioka rozetřenou širokým štětcem na natírání. Nakonec hubici zapojil na silný vysavač ETA Neptun, kde používám klasické vysávání.
Pokud to provedu tak dvakrát, lze LP zbavit nečistot, tak že zmizí praskání a objeví se jemné detaily. Radost poslouchat. Myslím si, že podobnou funkci dělá pračka, jen se to může lišit v nějakých detailech ve výsledku. Cenový rozdíl je ale propastný. Moje řešení vyjde do cca 400,- Kč.

pacient
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od pacient » 29 bře 2010 10:02

Já jsem si, ze stejných pohnutek jako efičák, předevčírem objednal tuhle krásuhttp://www.analogueseduction.net/produc ... ine_KNOSTI
Podle všeho to vypadá na stejný princip jako ten efičákův "pristroj" :) Až přijde, podrobím ji křestu ohněm (mých cca 250 filthy LP) a napíšu zkušenosti.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 13:19

PavelN píše:Ahoj Aleši,
já jsem si sám na zaslepenou hubici na vysávání štěrbin přilepil sametové proužky, na starý gramofon jsem si dal LP, použil čistící kapalinu od Pavla Dioka rozetřenou širokým štětcem na natírání. Nakonec hubici zapojil na silný vysavač ETA Neptun, kde používám klasické vysávání.
Pokud to provedu tak dvakrát, lze LP zbavit nečistot, tak že zmizí praskání a objeví se jemné detaily. Radost poslouchat. Myslím si, že podobnou funkci dělá pračka, jen se to může lišit v nějakých detailech ve výsledku. Cenový rozdíl je ale propastný. Moje řešení vyjde do cca 400,- Kč.
Eta Neptun, je silný stroj. Výborný nápad Pavle.
Zaslepenou hubici? Fotečku bys mohl? Prosím.

Jen se obávám o stav sáčku. Nezničí ho odsátá voda?

Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 13:26

pacient píše:Já jsem si, ze stejných pohnutek jako efičák, předevčírem objednal tuhle krásuhttp://www.analogueseduction.net/produc ... ine_KNOSTI
Podle všeho to vypadá na stejný princip jako ten efičákův "pristroj" :) Až přijde, podrobím ji křestu ohněm (mých cca 250 filthy LP) a napíšu zkušenosti.
Čupr nick. :P

DJ's jsou napřed! Mají i ochrannou krytku na papírovou etiketu desky. *thumbs up*
Fajn paci, napiš co a jak.
A neboj se přitlačit na čištění. Na ztracené případy klidně i jemný kartáček.
Myslím, že štetec "brusnou" pastu neuvolní.

Vinyl je milý, vinyl je lidský, čištěme ho bratia, ať je narkotický...

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 29 bře 2010 13:37

Fotečku mohu poslat mailem,

je to popsáno i s fotkami již tady:

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=2868

Na praní desek stačí vysavač se sacím výkonem větším než 1400 W. Neptun má regulovatelný výkon a jeho sáček je textilní. Najednou jsem čistil tak max 10 LP, ale sáčku to nijak neublížilo. Mám za to, že odsávané kapiliny je vždycky tak max 3-4 ml. Vysavač ji podle mě při odsávání přemení na trošku vodní páry. Něco se odpaří z plochy desky. Pokud nebudeš prát najednou 300 LP, tak si myslím, že se vysavači nic stát nemůže. Maximálně bych sáček po ukončení praní vyjmul, nechal oschnout a vysavač také nechal otevřený.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 29 bře 2010 14:05

eficak píše: Vitange, že Tě vemu za slovo... :)

17 táců za pračku, to je řacha. Ale když jsi ji koupil k službám našeho fóra, je to Velmi šlechetné.
Takže přijedu a po mně i ostatní potřební... 8-) :lol:
15 hodin odsávání, jsou 2 dny práce a hodně nápojů. Mám tu jen Křečkův vzorek. To máme tak na hodinku a co dál ?!?
no vem :-D někdy v polovině dubna přijede zásobička slovenských klobásek, dovoňava vyuzeného vepřového a moravská slivovička - takže pokud nejsi mohamedán, tak si myslím, že by o občerstvení bylo dostatečně postaráno *sunglases*

ad kartáček
občas nám nutkáni trošku přitlačit na stěrku a říkám si že by nebylo od věci nějaký rejžák, otázka jak až daleko se dá zajít aniž bych neshobloval drážky... soft kartáček na zuby? :-D některý desky jsou obzvlášť vypečený !!!

CharlieCh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CharlieCh » 29 bře 2010 15:08

vintage píše:...občas nám nutkáni trošku přitlačit na stěrku a říkám si že by nebylo od věci nějaký rejžák, otázka jak až daleko se dá zajít aniž bych neshobloval drážky... soft kartáček na zuby? :-D některý desky jsou obzvlášť vypečený !!!
Ano, z vlastní zkušenosti mohu doporučit zubní kartáček CURAPROX ultra soft 5460 (což je počet vláken). Je fakt měkoučký, úspěšně s ním čistím hrot jehly *2thumbsup*

Apropo, co znamená "čistící kapalina od Pavla Dioka?"

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 15:45

CURAPROX ultra soft 5460 používám zatím na zuby, ale už se těším, na nový a pak tím starým vyčistím LP drážky těm nejhorším deskám...
Kartáček se mi zamlouvá a zůstanu u něj jak na zuby, tak na experimenty.
Sametky, nebo štětce fakt nestačí.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 29 bře 2010 15:59

eficak píše: Eta Neptun, je silný stroj.

Hlavně nepoužívat na tenké LP, aby se sáček brzy nenaplnil. :)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 17:22

fox píše:eficak píše: Eta Neptun, je silný stroj.

Hlavně nepoužívat na tenké LP, aby se sáček brzy nenaplnil. :)
Jo, právě máme DVD, Pat a Mat skládají puzzle - vysavačem...

Mi kamarád půjčil nějakou dobrou pračku na LP. Byl to základní model a nevýhodou bylo, že nešla od fujtajblu vyčistit.
Při vysávání z ní šel neuvěřitelný vysavačový pach (hezky řečeno) . Ale vysátí oplachem nenahradíš...

Už se nám to dává do cajku. Curaprox, Eta Neptun, my to spolu vypipláme!

enregistree

Příspěvek od enregistree » 29 bře 2010 17:38

Myslim, ze system drahych pracek je spravny, tahle neni za 60 USD (ale tesne!):

kabusa KAB-EV1 kombinuje mokry oplach a vysavani = system nitty gritty (doslova, maji od NG licenci) za hubicku (s pouzitim vlastniho vysavace)

to eficak: vyse zminenou muzu zapujcit, je mala a lehka. vysavac asi ne :-)
--
Vinyl rulez!
L_u_k_a_s

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 bře 2010 18:38

hsa píše:Myslim, ze system drahych pracek je spravny, tahle neni za 60 USD (ale tesne!):

kabusa KAB-EV1 kombinuje mokry oplach a vysavani = system nitty gritty (doslova, maji od NG licenci) za hubicku (s pouzitim vlastniho vysavace)

to eficak: vyse zminenou muzu zapujcit, je mala a lehka. vysavac asi ne :-)
--
Vinyl rulez!
L_u_k_a_s
HSA, Lukáši, to je vychytávka !

Ostrava Jih, zjihne vděkem. Nitty Gritty na mém Miele, to zní zajímavě !!!

Odpovědět