om20 vs 2mred

Prostor pro milovníky poslechu LP
cepik
Kontaktovat uživatele:

om20 vs 2mred

Příspěvek od cepik » 14 bře 2013 03:53

Ahoj , vlastním gramofon pro-ject debut lll, rád bych si polepšil co se prenosky týče. Zajimalo by mě kterou cestou (a proč) by jste se ubirali vy. Vlastním om5ku, zvazuju výměnu jehly za om20 (předpokládám ze to tech problém nebude), nebo výměnu celé prenosky za 2mred.
Je možné si někde ten rozdíl poslechnout? Je to samo asi nejlepší řešení *sunglases* bydlím v okolí prahy.
Čekám od prenosky prokreslenější nástroje, neutrální charakter.
Díky za Vaše resume
Na mém kolotoči vozim folk, jazz, britský rock.
Cep

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: om20 vs 2mred

Příspěvek od Renown » 14 bře 2013 07:58

Ortofon OM20 je jistě lepší než Ortofon 2M Red. Dle mého názoru je OM20 srovnatelná spíše s 2M Blue.

Nevěřím na nákup samotné jehly a její použití v těle původní OM5. Ortofon k tomu již moc dat neuvádí, ale IMO se engine OM20 a OM30 liší od OM5 a OM10.
Stejně tak, jako se liší 2M Red a Blue od Bronze a Black. Když už, tak bych si koupil kompletní OM20. Ale za cca stejnou cenu bych si spíše koupil 2M Blue.

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 14 bře 2013 22:35

Aha...takže om20 má jiné tělo než om5/10. Chápu, to je pro mě informace.
http://www.hificentrum.cz/vyrobky/1494/ ... -om-20.htm
Tady je om20 za necelou 3ku...což mi nepřijde nezajímavý, zvláště když je srovnatelná spíše s 2mblue, která stojí přes čtyři.
Jaké jsou jiné řešení? Ortofon už om20ku už ani v nabídce nemá...A tak přemýšlím jak jsou na tom např prenosky sumiko nebo audio technika..
S prenoskou ortofon jsem spokojen, hraje relativně čistě, charakter spíše neutrální, což mi vlastně vyhovuje, jen bych rád víc detailů. Je možné si přenosky někde poslechnout? Kolotočema jsem nakaženej teprve pár měsíců, nikdy jsem ji nekupoval. Nebo taková možnost konfrontace přenosek nikde neexistuje?
A dá se srovnat 2mred vs sumiko black pearl vs sumiko pearl vs 2mblue? Srovnání přenosek už se někde řešilo...
Pošlete mi kdyžtak někdo link...rád si počtu. Jsem tu totiž nový. Rád bych se dostal do obrazu.
Díky cep

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 15 bře 2013 12:21

OM20 vypadá stejně jako OM5 a hroty jsou zcela jistě záměnné. Jiné jsou dle mého názoru "vnitřnosti" v tom těle.

Sumiko Pearl vs. 2M Blue :
dle mého názoru raději 2M Blue a to na jakýkoliv hudební žánr. Pearl je, řekl bych, trošku líná

faktotum
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faktotum » 16 bře 2013 13:38

Vyměnil jsem před asi 14 dny OM5 za 2MRed na Debutu III a rozdíl je znatelný.

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 16 bře 2013 15:12

Díky všem, vše se začíná barvit do červena, indicie jsou jasné, 2mred rozhodně nemůže být krokem vedle *sunglases*
2mred bude moje příští přenoska.
Faktotum: můžeš svoje dojmy trochu více popsat? V čem a kde vidíš posun nejvíce?

faktotum
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faktotum » 16 bře 2013 16:13

Tak řekl bych to jednoduše, hlubší posluchačský zážitek. Je to čistější, věrnější, lépe rozpoznatelné jednotlivé nástroje, zkrátka takové víc vinylové ... *palec*

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 16 bře 2013 21:15

Jasně, tomu rozumím. Je fakt že vinyly mají jiný specifický sound. Když bych vzal cd a vinyl se stejnou nahrávkou, Tak vinyl bude celkově živocišnějsí, přesnější, přirozenější. Samozřejmě záleží na čem se to porovnává. *sunglases* Na všem se to taky nepozná.

faktotum
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faktotum » 16 bře 2013 22:03

Tak nějak. Jinak ale na mě moc nedej... :D Já taky s " kolotočema " začínám, když teda neberu svoje mládí, kdy nic jiného nebylo. Na rady jsou tady jiní machři. Nicméně napsal jsem to tak, jak to slyším.

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 17 bře 2013 01:36

Napsal jsi to dobře, logicky. *palec* Tak to prostě je. Má to větší koule, zvuk je oproti mp3 a podobným paskvilum *headbang* plnejší a zábavnější a to i ve srovnání s cd, které na tom není nijak katastrofálně. Navíc člověk jí i očima a ten vizuální vjem točícího se vinilu... *hura* ...mě to prostě baví. Od zvuku (plastický, živý...) až po vizuální stránku věci (kdykoliv projdu kolem gramce tak se letmim pohledem pokochám, což u cd se není dívat na co *taktone* max na hifi), včetně obalu s booklety (pokud.jsou)...to je největší pecka. Nic minimalistickyho a titěrnýho jako cd/mc...jsou taky fajn - třeba mc leporela. Ale lp booklety...hmmm. Fakt si člověk počte, je si co prohlížet. Občas si připadám jak ve třinácti s erotickým časopisem *2thumbsup*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 17 bře 2013 08:40

*offtopic*
Cist tyto radky je jako balzam na dusi. Jen tak dal! *bravo*
Vice “vinylovych zavislaku”, vice gramofonu, vice vylisovanych LP!
Ono to totiz skutecne neni jen o hudbe a o zvuku. Vinyl je take navrat k pohode, ke krase, vinyl je dnes zivotni postoj. Ten, kdo je schopny udelat si cas pro “ritual” poslechu LP, je (vetsinou) ochotny udelat si i vice casu pro druhe, naslouchat jim, zabyvat se jejich problemy, pripadne jim pomoci.
Pryc s nulami a jednickami (pro zacatek by stacily alespon ty nuly :D ), zpet k vnimani vsemi smysly, zpet k lidskosti.

Obrázek

;)

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 17 bře 2013 12:29

*offtopic*
Tak tak...znám ale lidí, kteří mají místo charakteru peníze a mají gramofon " protože se to dneska UŽ ZASE NOSÍ" . Jednoho takovýho mám i v rodině *headbang* v mém případě k této vášni došlo koupí retrogramce hyundai dětem na pohádky, které nám zůstali jako ...rodinné dědictví? Vše bylo ok, dokud si tatínek neobjednal své první LP fascinovany rokem vydání 2012 *2thumbsup*

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik » 17 bře 2013 20:50

*offtopic*
Jsem taky de-facto v začátcích. A ten tatínek...jsem já ;) a prodejnost zvedám. Kupuju hlavně nové, bazar samosebou taky, když něco hodně chci a není jiná cesta.

A mám ještě jednu cestu, kterou jsem se vydal, to je cesta vlastního LP s autorskou tvorbou. Tak snad někdy...je to běh na delší trať.

faktotum
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faktotum » 20 bře 2013 21:51

Krasné čtení od Prospero, Cepik. Vidím to podobně...takhle stojím u gramce...hraje pohoda...čumim na to...a je mi dobře......mít rád hudbu = užít si ji. A Vinyl je krásná, čistá, lupající pohádka. Ta přirozenost tam je a nikdo nám ji nesebere.
Onehdá jsem četl odborný článek o hudbě. Ty nejlepší nahrávky jsou ve studiu a ty je nikdy nepustěj na veřejnost. Hned potom je vinyl.

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK » 21 bře 2013 09:19

Já se musím přiznat že jsem na tom úplně stejně. SL-1210 jsem si koupil cca před 2měsíce a posadil vedle televize na dělenou obývací stěnu. Spoustukrát jsem se přistihnul že se vlastně ani tak nedívám na TV jako na gramofon. Všimla si toho i manželka když se na mě třeba koukně když se díváme spolu na TV tak už nepočítaně krát utrousila. "Ano máš krásný gramofon :mrgreen: ". Já jsem prostě hrozně pyšný že ho mám. *jupi* *2thumbsup* . A ten "obřad" pouštění desek je něco co mě snad nepřestane bavit.
Pardon za OT

Odpovědět