Deezer

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Fidas »

Hudba přes CD nebo z vinylů se dá většinou pohodobě poslouchat, zatímco streaming za nimi kulhá. Ale přesto se to dá ošetřit, že i streaming hraje téměř stejně dobře.
Kolik z nás má router či switch napaájený zdrojem, který byl k nim dodaný? Zkusil jsem Ifi zdroj, ano je to lepší. Zkusil jsem Ifi plus pračku, zase krůček ke kvalitě. Nakonec je nejlepší napájení z aku ...Je to zřetelně poznatelné. Aku 12V/18 Ah a nabíječka je za necelých
2000 Kč...proč nezkusit?

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Deezer

Příspěvek od sekal »

Antony:
To, jak se zde (dlouhodobě) prezentuješ, svědčí nikoliv o tvé domnělé originalitě, ale spíše o tvé bigotnosti a egocentrismu. Skutečnost, že preferuješ nahrávky v původních vydáních, není nikterak pozoruhodná. Takových lidí je víc, vč. mé maličkosti. Ne vždy jsou ale zmíněné původní edice k dispozici a pak je třeba vzít zavděk tím, co je dostupné. Je lépe si poslechnout nahrávku v mírně horším tech. provedení než vůbec ne. Dokonalá forma ještě zdaleka nezaručuje obsah.

Pokud jde o streamovací servery, je nesmysl je na základě stávající situace v nahrávacím průmyslu a priori zavrhovat. To je klasické vylévání vaničky i s dídětem. Zcela pomíjíš pozitiva, která tyto služby přináší. Ať už jde o enormní koncentraci a současně i snadnou dostupnost hudby nejrůznějších hud. žánrů anebo z mého pohledu např. možnost srovnávat si jednotlivé nahrávky z hlediska provedení. Týká se to především záznamů vážné hudby. O tom se nám před lety ani nesnilo.

Osobně využívám možností poslechu jak z fyz. nosičů, tak streamu. Bylo by hloupé negovat vymoženosti, které nám skýtá technolog. pokrok, jen z jakéhosi přehnaného purismu.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Antony »

sekal:
Děkuji, první odstavec vnímám jako kompliment od největšího mistra arogance na tomto webu.

Pozitiva technologického pokroku využívám denně, v různých formách, dlouhá léta, a mám s nimi bohaté zkušenosti. Můj purismus mi v tom nikterak nebrání, spíše naopak, mohu ty technologie díky němu využívat do větší míry. Existují různé formy technologického progresu, každá přináší možná pozitiva i negativa. Proto mohu tvrdit, že konkrétně streamingové plaformy tato pozitiva ve velké míře zabíjejí. "enormní koncentraci a současně i snadnou dostupnost hudby" nepovažuji za pozitivum. O kvalitě tato kvantita neříká ve skutečnosti vůbec nic. Opět připomenu svoje "Hlavně, že je toho hodně a co nejlevněji". Rozhodující faktor ve skutečnosti je, že často více záleží na tom, kdo a jak danou technologii používá, než na možnostech té samotné technologie. Streaming vede k pasivnímu nekritickému konzumování předloženého. Po tom masy touží. Pokud na takovou platformu vleze i náročný posluchač, těžko si bude prasozvuk užívat. Buď se přizpůsobí (zmasovatí), nebo po čase odejde k lepším zdrojům.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Deezer

Příspěvek od LUK »

Bazi 36 píše:
27 kvě 2020 10:28
Není nad to, když si dva rozumí.
Antony píše: naprostý souhlas (s Lukem).
Luk odpovídá: přesně tak (naprostý souhlas s naprostým souhlasem)
Antony odvětí: souhlas, moje slova (tedy souhlasí s naprostým souhlasem naprostého souhlasu)
Hoši, vy jste se našli snad na inzerát. Taková bezbřehá symbióza. Uz jste si odsouhlasili, kdo bude dělat "tátu"?
A takhle se vede debata mezi dospělejma. Zcela bezdůvodně začít urážet lidi kolem sebe to má fakt úroveň *bravo*. Líp už ses ztrapnit nemohl, takhle jsme se mezi sobou bavili když nám bylo 13. Příště buď tak laskav a zaměř svou pozornost na někoho jinýho a ty zbytečný urážky si strč víš kam.

Tohle fórum je vážně skvělý, souhlasit s jiným diskutujícím se tu nesmí, na druhou stranu ale mít vlastní názor taky ne, tak sakra k čemu to tu vlastně je? Proč se to tu jmenuje "diskusní fórum"?

--------

Téma streamu vždycky vyvolává vášně v diskusích o hifi, to už víme dlouho. Mnoho nadšených uživatelů je rádo, že je to zadarmo a je tam toho spousta, a když to někomu stačí, tak je to v pohodě, ale někteří jedinci nejsou schopní skousnout a nechtějí slyšet žádnou kritiku na svou milovanou streamovací službu i když je to kritika oprávněná a je to čirá pravda a právě v tu chvíli vznikají rozbroje.
Mnohokrát jsem už testoval nejrůznější streamovací služby a vždycky se stejným výsledkem, tedy s tím, že jsem je zas spokojeně zrušil a zůstal u svojí sbírky nosičů. Že stream někomu stačí je jeho věc a jeho problém, Já to nikomu neberu, jen mi nějak nejde do hlavy, že to stačí i některejm hifistům. Přeci jen bych právě na fóru o hifi čekal, že na to nejdůležitější v tomhle koníčku, tedy na nahrávky a hudbu samotnou, budou právě hifisti nejnáročnější a s polovičatým řešením se nespokojí.
Někdy tu ale mám pocit, že je to očekávání zcela milný (evidentně stejně jako předpoklad, že fóra jsou od toho aby se diskutovalo a aby se vyjadřovali svoje názory, případně souhlas s tím co pronese někdo jinej).


A že ne vždy jsou původní vydání dostupný? Mě se tedy ještě nestalo, že bych něco nesehnal a musel tak vybírat mezi streamem a ničím ;), v dnešní době máme spoustu možností jak sehnat co chceme.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Antony »

LUK
Opět naprostý souhlas (i když se to tady nesmí..)
Přesně a kultivovaně vyjádřeno.

Co se týče původních vydání, vede k nim mnoho cest. Od prostého vlastnictví tohoto vydání, přes nákup na discogs, ebay, a dalších serverech, až po nalezení šťastnějšího majitele, který ji zapůjčí k nagrabování. Navíc, nikdy nelpím na původním vydání, chci hlavně co nejméně zničený zvuk moderním masteringem. Že to z 95% zajistí raná vydání je holá skutečnost. Ale i některé novější edice mohou být výborné, například většina Hi-Res masterů na Supraphonline (pozor, zdaleka ne všechny).

Fóra, která vedou diskusi o těchto věcech, jsou velmi užitečná, zejména pro předávání zkušeností. I pro pluralitu názorů, požadavků a preferencí, které mohou vést k podnětnému zamyšlení. Mít odlišný názor je přirozené. Ale je hloupé vnímat odlišný názor jako osobní útok. Této komunikační invaliditě se mnoho sem píšících přispěvatelů ale nevyhnulo, jejich škoda.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od Bazi 36 »

Antony
Jaká to krásná proměna od hulvátství nejhrubšího zrna k pomalu az dojemné romantické frašce. A jeste u toho mit plnou hubu o přesnosti a kultivovanosti vyjádření svého kolegy, jakoby ta jeho slušnost byla pro tebe nějakým vyšším principem. To jsi mě fakt rozesmál. Tvůj názor o nehifistech pořád vychází z toho, ze existují zvukově lepší vydání alb než ta, která se nacházejí např. na Tidalu hifi či master. No proč ne, i taková jsou, to tu nikdo nepotřebuje nikomu vyvracet. Ale ti předplatitelé jsou pořád hifisti, kteří poslouchají prostě muziku ve velmi dobré kvalitě, kterou nemusí nutně srovnávat s vydáními jinými, o kterých druzí tvrdí, ze jsou jeste lepší. Oni totiž poslouchají, nesbírají, nehoní se za kazdou blechou. Pokud totiz nemas pro přímé srovnani nejake zvukové top vydání, nemas vubec sanci poznat, ze by byla ta muzika prostrednictvim sluzby v čemkoli horší. A proto to nemůże ani znamenat, ze nejsou na zvuk stejně nároční. Kvalita zvuku služeb totiž není žádná žumpa, jak se snažíš pořád dokola všechny přesvědčit. Jenže tys to všechno hodil do jednoho pytle, zavázal, promiešal a udělal z toho tupou masu, která poslouchá přes špunty v uších empétrojku ze spotify free.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Antony »

Bazi 36:

Snad jen k té proměně.
Zjevně jsi nezaznamenal, že moje hulvátština byla snaha promluvit s tebou jazykem tvého kmene. Zdvořilý způsob mluvy, kterým zpravidla komunikuji s ostatními účastníky, byl pro tebe nesrozumitelný. Podrobil jsi jej výsměchu a pohrdání. Jak jsem se pustil do fekálních příměrů, tedy dostal se na tvoji úroveň, začal jsi být ve svém živlu a vytáhnul osvědčenou nacistickou symboliku. To mne přestalo bavit, a vrátil jsem se zpět na svoji úroveň. Není to tedy Samsova Proměna, ale spíše jen Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky.

Zbytek je mimo můj zájem reagovat. Tedy spíše hluboko pod ním.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak jeste naposled k tve hulvátštině. Nebuď demagog. Jako blb se vyjadřuješ docela pravidelne, hned jakmile dojde na tema originalni vydani vs remastery a to napric vlákny. Automaticky se vzdy zacnes chovat jako šílenec na svobodě. Takže to nesváděj na mě a mojí příkladnou krasomluvu. S tebou já si opravdu zadat nemohu. Jinak jsem si vsimnul, ze si tady vzdycky nekdo odflusne a pak pod to nezapomene pridat pokryteckej a leváckej pozdrav "hifi zdar a ať vám to hraje". Tohle ja neumim, takze bez pretvarky Antony:
Hifi zdar a at se ti brzo na stereu neco posere, treba se pak probereš.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Deezer

Příspěvek od LUK »

Antony píše:
27 kvě 2020 16:43
Navíc, nikdy nelpím na původním vydání, chci hlavně co nejméně zničený zvuk moderním masteringem. Že to z 95% zajistí raná vydání je holá skutečnost. Ale i některé novější edice mohou být výborné
Samozřejmě, mám to stejně. Nejde jen a pouze o původní vydání, tím o sehnatelnosti původních vydání jsem jen reagoval na sekala. Taky nemám problém s tím kupovat a poslouchat moderní vydání a klidně remasterovaný, když je ten remaster udělanej pořádně a zní to dobře nebo dokonce i líp než to původní vydání. Zrovna dneska mi například dorazilo tohle HDCD:
https://www.discogs.com/Styx-The-Grand- ... se/4276781
Už ho točím podruhý a paráda, remaster neremaster. Takhle to ze streamu ani zdaleka nezní a o honění nějakých blech nemůže být řeč, jak se tu snaží prezentovat Bazi. I obyčejný původní CD zní skvěle (a citelně líp než třeba ze spotify), ale tohle HDCD je ještě o chlup lepší *palec*.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od Miero »

Mozes to skusit prehrat i na PC vo Foobare s HDCD dekoderom:
- https://www.foobar2000.org/components/view/foo_hdcd

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Deezer

Příspěvek od LUK »

Ano, tenhle dekodér mám už roky, mám spoustu HDCD a PC jsem použival ke hraní léta, ale už nemám zájem, díky.

mumu
Příspěvky: 465
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od mumu »

Úzasní filozofi LUK a Anthony, máte niečo aj k téme, ktorou je Deezer? Choďte do pi.. e s Vaším Džihádom, buď napíšte konkrétne skúsenosti so streamom alebo sa ukájajte s úplne prvými vydaniami úplne prvých nevydaných vydaní...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6637
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od dadaft »

Po několika dnech zkoumání musím říct, že vyhledávání na Deezeru, aspoň pokud jde o klasickou hudbu, není o moc lepší než v Tidalu. Vyhledávání podle autora hudby nefunguje vůbec, a když dám třeba vyhledat "Leon Kirchner", najde mi to Leona Kirchnera a Leona Kirchera - pokus si nevyberu jednoho z nich, ale dám kolonku "alba", najde mi to spoustu desek. Prvních dvacet osm položek jsou 5x Mozart, jeden Wagner, a zbytek jakési mixy best of classic, až pak začnou Kirchnerova alba, kterých má Deezer 11 v nabídce.
Když si ale vyberu přímo Kirchnera (bez Kirchera), dostanu nabídku pouze na 5 alb!!!
Čert aby se v tom vyznal...

Další věc, kterou Deezer dělá je, že když ho ukončíš, stále nechá spuštěných pět procesů poměrně náročných na operační paměť. To není hezké...

No nic, nechám si Tidal, Spotify i Deezer.

---------------------------------------------
Ještě poznámka ke kvalitě zvuku ve srovnání s CD -- protože mě Pítrs přesvědčoval, že streamy hrají při přímém srovnání výrazně hůř než CD, udělal jsem taky malý pokus. Bohužel už nemám cd player, ale zkusil jsem laciné DVD jako transport. Pokud jde o vážnou hudbu, nezdál se mi u symfonických orchestrů ten rozdíl až tak velký, ale neměl jsem bohužel žádné cd, které by bylo i na streamu. Zvukově zněly orchestry ze streamu možná malinko hůř, ale nijak zásadně.
Ale třeba u prvních tří alb AC/DC, byl ten zvukový rozdíl fakt markantní ve prospěch CD.

A třebaže Antonyho postoje dál shledávám nijak originálními (kdo by nechtěl aparát za mega a 20 tisíc oblíbených SA/CD?), se zvukem má pravdu ---- Tidal asi dostane, co vydavatelé uznají za vhodné, a ti nejspíš chcou stream pro davy a prodávat cd pro náročnější...

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Antony »

dadaft
Myslím, že není třeba se zabývat mojí originalitou. Zdá se mi to jako zbytečné chytání za slovo, a přisuzování tomuto slovu kdovíjakého významu a kdovíjakých konotací. Tím slovem jsem tehdy jen parafrázoval předchozí příspěvek, kde se mi pisatel snažil podsunout svoje moudro "Vše co není originální (árijsky čisté), přijde vymazat z mapy světa".. Tak jsem navázal.
Stejně tak i hodnota aparatury a počet titulů ve sbírce není vůbec směrodatný údaj. Jediné, o co mi jde, je co nejlépe si užít muziku. V tomhle se domnívám, že jsme ve shodě, a o tomhle se bavme.
Ostatně i tvůj hudební (nejen z hlediska aparatury) přístup považuji za originální osobitý, a to ve zcela pozitivním slova smyslu..

hotovyrado
Příspěvky: 11
Registrován: 21 čer 2020 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od hotovyrado »

progsociety píše:
14 dub 2020 10:02
Používam účet zdarma a za tú "cenu" je to výborná služba. Sem tam nejaká reklama, ale obmedzenie inak nie je žiadne. Má to aj HiFi modul, ale ten je platený s tým, že ide o 16/44.1. Skúsenosti s ním nemám. Kto však chce platenú službu, určite odporúčam tak ako kolega vyššie "hires" Tidal (prípadne Qobuz).
Účet zdarma? tzn že Ti vyhovuje 30 sekund z každé skladby?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host