Deezer

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Kutil191
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2018 07:51
Kontaktovat uživatele:

Deezer

Příspěvek od Kutil191 »

Jaké máte zkušenosti s používáním tohoto streamu?

AlfH
Příspěvky: 73
Registrován: 31 říj 2015 14:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od AlfH »

Žádné

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od Fidas »

Začínal msem s Deezerem, velký výběr muziky .... doporučuji zkusit na nějakou dobu. Doporučuji ale víc Tidal.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od progsociety »

Používam účet zdarma a za tú "cenu" je to výborná služba. Sem tam nejaká reklama, ale obmedzenie inak nie je žiadne. Má to aj HiFi modul, ale ten je platený s tým, že ide o 16/44.1. Skúsenosti s ním nemám. Kto však chce platenú službu, určite odporúčam tak ako kolega vyššie "hires" Tidal (prípadne Qobuz).

ayman
Příspěvky: 233
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od ayman »

Vyzkoušel jsem Tidal, Amazon a Spotify, který bohužel vůbec neplánuje hifi, a skončil jsem u Deezeru HIFI za 330,-mšsíčně, který mi vyhovuje nejvíc- HIFI je možné na měsíc zdarma vyzkoušet a pak se rozhodnout. Streamuji přes chromecast, jehož zavádění trvá trochu déle, ale pak již bez problému hraje. Ale údajně deezer pracuje na vytvoření deezer connect, něco jako má spotify. Co se týče algoritmu doporučování, je potřeba se deezeru trochu více ze začátku věnovat a ukládat oblíbené skladby, líbí, nelíbí, čím více, tím lépe, pořádně ho nakrmit, hrát a hrát a za nějaký čas vám deezer bude nabízet playlisty a mixy jako Spotify, který to má vymakaný dle mých zkušeností nejvíc a Deezer mu podle mě šlape dost na paty. Uživatelské prostředí a menu je taky super.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od hřebík »

Zajímavé. Proč upřednostňuješ Deezer třeba před Tidalem?

A nevíš náhodou k Amazonu - platím Amazon Prime, ale spíš kvůli filmům a rychlejšímu/levnějšímu dodávání zásilek. Je plné hudební předplatné také součástí předplatného Amazon Prime? Jejich hudební streaming jsem ještě nezkoušel.

ayman
Příspěvky: 233
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od ayman »

Na Tidalu se mi nelíbilo celkové menu a protlačování interpretů kteří jsou s Tidalem vlastnicky propojeni. Deezer je velmi podobný Spotify, který se mi moc líbí ale má navíc Hifi. Amazon HD je za hubičku, stream v plné kvalitě stojí půlku co Tidal nebo Deezer Hifi, cca 150,- ale ovládání, menu a algoritmus jsou naprosto tristní..

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od hřebík »

Celkové menu: Tidalem tedy myslíš jejich nativní aplikaci v PC (Windows), Androidu, iOSu apod.? Nebo jsi zkoušel Tidal i přes netidalovskou aplikaci? Jen si chci udělat představu. Deezer jsem nikdy nezkoušel - mají nějak lepší/odlišný katalog?

Protlačování interpretů nezkoumám, k práci občas poslouchám youtube, který má mizernou kvalitu, ale umí doporučit dobré věci. Objevy pak dohledávám na Tidalu, který mi pak zas nabídne další související alba/umělce...

ayman
Příspěvky: 233
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od ayman »

Řekl bych že katalogy mají tyhle služby vesměs stejný, Spotify je ale nejstarší, tak má asi toho nejvíc, prostě si ty služby vyzkoušej, všechny mají zkušební dobu zdarma a svoje pro a proti, a uvidíš co ti bude vyhovovat. Já začal Tidalem, ale uchvátilo mě uživatelské rozhraní a konektivita Spotify, a ač má horší kvalitu streamu, tak jsem po dlouhém rozhodování u Spotify několik let zůstal, protože Tidal se mi prostě nelíbil a Spotify ohromil. Jenže pak přišlo Amazon HD který jsem měsíc zkusil, protože stojí půlku co Tidal, a ač jejich menu a ovládání je úplná katastrofa, tak jsem se už zvukově nechtěl vrátit ke Spotify, který má jen 320kpbs. Ten rozdíl jsem už pak dost slyšel. Zkusil jsem Deezer Hifi a je to hodně blízko Spotify co se týče ovládání a menu, ale je navíc v HIFI. Pokud by ale Spotify spustilo HIFI, tak se okamžitě vracím.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od hřebík »

Díky. Platím nejvyšší rodinný Tidal a vyhovuje. Deezer jsem nikdy nezkoušel. Jen mě zajímal uživatelský pohled a zkušenost z první ruky.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od progsociety »

Deezer nemá gapless playback. Niekde som čítal, že Spotify podporuje gapless, ale keď som to reálne vyskúšal, tak to medzi skladbami nepríjemne preskočilo s pauzou. Má niekto skúsenosti s gapless na iných streamoch?


progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Deezer

Příspěvek od progsociety »

Už ho zavádí.
A skončí to pravdepodobne tak ako so Spotify Hifi - tiež ho zavádzajú už xy rokov a furt nikde...

ayman
Příspěvky: 233
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Deezer

Příspěvek od ayman »

Spotify Hifi neplánuje a ani neplánovalo, v USA probíhal jen jakýsi test, a poslední vyjádření výkoného ředitele Spotify bylo, že HIFI pro Spotify není priorita. Sleduji diskuzní forum na Spotify na toto téma a již x let se nikdo nenamáhal posluchačům na toto téma odpovědět, na rozdíl od diskuzního fóra Deezeru, kde na většinu dotazů moderátoři diskuze odpovídají. I v tom je mi Deezer stále více sympatický, vidím tam velký progres (naposledy přibyly data vdání alb) Gapless mě osobně ještě nejde, snad by měl fungovat v beta verzi, a asi dle aktualizace, je to novinka, tak to zřejmě ještě potrvá než to bude fungovat všude a všem..


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti