Digital Room Correction - liecba audioneurozy?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digital Room Correction - liecba audioneurozy?

Příspěvek od Dark side of the moon »

Není žádný důvod DRC omezovat buď na stereo nebo multichannel. Funguje to v obou případech stejně.
To, že DRC v komerční sféře začalo nejdříve v multichannelu bylo dáno tím, že akusticky upravit obytnou místnost pro vícekanálovou reprodukci v domácích podmínkách (včetně správného umístění reproduktorů) je velmi obtížné a často se neslučuje s jejím "normálním" používáním. Takže nastoupily různé jednoduché kalibrační programy, které se postupně zlepšovaly až v komplexní systémy DRC, které dnes jednoznačně mají smysl i ve stereu.
Nastavení Diracu nebo jiného DRC bych neviděl jako problém, je to dnes již uživatelsky přívětivé.
S konkrétní firmou provádějící měření zkušenost nemám.

ja.viper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja.viper »

Problem je ze na poslech stera ktere v mem pripade jde pres preAmp od McIntoshe C 47 nemam jak dodat DRC , to bych muselt prikoupit nejake dalsi externi zarizeni. A tam si nemyslim ze by neco externiho vyrazne pomohlo v prednesu Mci 47 + BW 802 d3

Ale Dirac muzu pouzit pouze pri multichanelu pres Marantze 50 ktery to ma v sobe. A tam si prave myslim ze by to mohlo mit smysl .

Tady jsou dva rozdilne nazory :?
Nastavení Diracu nebo jiného DRC bych neviděl jako problém, je to dnes již uživatelsky přívětivé.
vs
Ale hlvne musis rozumiet, co DRC robi - ked to nechas na automat, to je ako ked mas profi zrkadlovku a fotis na “automatic setting”, tiez vyuzivas potencial tak na 20%
Videl jsem nekolik videi kde se nastavoval dirac , to by problem nebyl, jsem v IT uz pres 20 let 8-)
Ale po zakladnim mereni prichazeji upravy krivek apod veci a tam uz se prave necitim kovany.

Proto jsem hledal nekoho kdo by to byl ochoten nastavit .

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Tak je to jen přirovnání, i ten automatický režim na profi zrcadlovce (= DRC) dá výsledek výrazně lepší než cokoliv z mobilu (bez DRC).
Nastavování křivek bych se nebál, pokud tě to baví tak si s tím trochu pohraješ a vytvoříš si třeba několik profilů (tichý poslech, hlasitý, ...) dle osobní preference.
Já bych spíš řekl že automatika (full verze) udělá tak 80% a doladění 20%, ale samozřejmě pokud se bavíme o instalaci systému co má např. Fidji99, tak to už je zase něco jiného, to jsme o level jinde.

Odpovědět