MQA

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
merhaut

Re: MQA

Příspěvek od merhaut »

Až bude k dispozici hi-res audio streaming v otevřeném flacu a za pár drobných, tak mi nic nebude bránit si jej předplatit a užívat. Do té doby si budu s gustem užívat MQA per Tidal. Máš ještě nějaké další moudro, dlouhozraký mudro?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Skvělá zpráva: na Tidalu je k dispozici už milion skladeb v MQA, v přepočtu tedy zhruba 100.000 alb! A z tempa růstu je jasné, že další tisíce skladeb přibývají každým dnem.

https://www.whathifi.com/news/tidals-hi ... ne-million

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Počúvam Tidal Hifi a hi-res nahrávky mi hrajú normálne, aj DAC mi ukazuje keď je nahrávka v Master 24/96khz. Načo mám platiť za kontajner MQA keď v nastaveniach má Tidal exclusive mód v ktorom 24/96khz hrá bez problémov? *taktone*

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Předplatné Tidal HIFI zahrnuje přístup k MQA, takže platit nic navíc nemusíte. Moje zkušenost je nicméně taková, že mnohem víc rozhoduje kvalita nahrávky jako takové než formát, ve kterém je streamována. Kvalitně nahraná CD kvalita je pro mé uši zcela dostatečná. Slepé testy mezi CD vs. MQA jsem nedělal, ale velice pochybuji, že bych stejné nahrávky od sebe poznal.

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

@tesarpa

Máš pravdu že niektoré tituly v 44.1khz hrajú lepšie ako 96khz. Niektoré remastre stoja za starú bélu ;)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

tesarpa píše:
13 říj 2018 08:10
Moje zkušenost je nicméně taková, že mnohem víc rozhoduje kvalita nahrávky jako takové než formát, ve kterém je streamována.
Kvalitní nahrávka totiž hraje jak z praku i v MP3, zato blbě nahraná strouhanka může mít 32b/384kHz a bude hrát furt blbě. Většina hifistů řeší strom a nevidí les.

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Mám jednoduchý doraz:

V jaké kvalitě z DACu bude signál z následujícího řetězce?

PC s W10 a aplikací TIDAL, placený TIDAL Hifi, streaming TIDAL přepnutý na master, nahrávka v kvalitě TIDAL master ( oranžově svítí MASTER), USB kabel do DACu, převodník DACMagic Plus přepnutý v nastavení v PC na 24b/192kHz.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

nahrávka v kvalitě TIDAL master
Tidal Master neříká nic o kvalitě nahrávky jako takové. Zvuk (kvalita) nahrávek z Tidal Master se hodně liší.

Celkově tvá otázka nedává žádný smysl. Co by sis představoval, že by měla být odpověď? Třeba že "signál bude mít kvalitu 84.6"?

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Ale já jsem se neptal na kvalitu nahrávky.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Psal jsi o nahrávce v kvalitě Tidal Master. Nic takového ale neexistuje.

Tedy znovu: Co by sis představoval, že by měla být odpověď? Třeba že "signál bude mít kvalitu 84.6"?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

MQA je ztrátový formát. Není "lossless" jako třeba flac. Modifikuje šumový profil a vymýšlí si v horní části pásma. Otázka je, jestli je to slyšet.

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Slovo kvalita nechme být.
...streaming v aplikaci TIDAL přepnutý na master, nahrávka v MQA... řetězec stejný...

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

PMA: OK.
Jak by jsi tedy nastavil aplikaci Tidal ( HiFi, Master ) a DACMAGIC Plus v PC ( b/khz), když DAC nepodporuje MQA?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

...

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

... To je jak?

Odpovědět