Počúvate ešte CD ?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
designer
Příspěvky: 88
Registrován: 11 dub 2017 07:40
Kontaktovat uživatele:

Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od designer »

Púštate si ešte svoje strieborné kotúčiky, alebo vám ležia v šuplíku ?

Obrázek
Naposledy upravil(a) designer dne 30 dub 2017 09:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PavelDosko »

uz ne, cd player sel do sveta , sbirka doma uz jen "na ozdobu" ...

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od NIN »

Můj život se točí výhradně na stříbrném kotoučku ;) .

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od marasten »

Přesedlal jsem na LP, stříbrné kotoučky leží netknuté na poličce. Občas tedy něco pustím přes starý DVD přehrávač, ale jen jako kulisu, na poslech to moc není, nicméně digitál nezavrhuji, plánuji nějaký ten streamer.

designer
Příspěvky: 88
Registrován: 11 dub 2017 07:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od designer »

marasten píše:Přesedlal jsem na LP, stříbrné kotoučky leží netknuté na poličce. Občas tedy něco pustím přes starý DVD přehrávač, ale jen jako kulisu, na poslech to moc není, nicméně digitál nezavrhuji, plánuji nějaký ten streamer.
nemám prehlad - čo by mohlo nahradiť CD - alebo ako dostať hi-res do starého zosika bez PC. Je nejaká lacná cesta? MYslím tým nejakú šikovnú krabičku - trebars ovládanú cez mobil. Máme doma napr. Pí3 rasberry - dalo by sa to nejak zneužiť? Je napojený na plazmu.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Lad2000 »

Já to střídám, CD, DVD, BD, LP, NAS internetové rádia ...., :D

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od funkyman »

presne..len poradie inak
Lp,cd,hi-res a medzi tym movies mkv

Dasta
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Dasta »

Ano, už s tímto formátem dožiju. Mám ve sbírce za svojí kariéru asi3500 CD, tak co bych s tím asi dělal. Jednu chvíli jsem koketoval s myšlenkou, že bych pořídil streamer,ale po asi ročních návštěvách majitelů těchto přehrávačů jsem se rozhodl zůstat u svých osvědčených formátů.( CD+LP) Stále mě u streamu něco chybělo (nepřesvědčivé basy). Myslím, že když bude mít majitel početnější sbírky cédéček player kde je dobře ošetřený jitter, napájení, konverze a dobrá mechanika, tak z něj nervozita z nerotujicich formátů rychle opadne. In

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Ramones »

- pro hudební přehled a objevování internet
- pro pocit určitého rituálu LP
- pro vychutnání si hudby bez rušení CD
- pro maximálně detailní poslech CD přes sluchátka

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

- (SA)CD mam jako hlavni zdroj hudby, je to pro mne zatim nejkvalitnejsi zdroj.
- Stream Tidal pro objevovani novy hudby i pohodlny poslech.
- Klasicky FM tuner, pres ktery posloucham Radio Classic FM pro orientaci v klasice a jako inspiraci pro nasledny nakup (SA)CD. Je to zpatecnicky, ale proste me bavi specificky a jinde neslysitelny mekky zkresleni zvuku :-) .
- Okrajove hi-res z PC, ale tuhle cestu zatim nemam vubec dotahnutou, tak me to nebavi vzdy instalovat (pripojit PC k DACu, pripojit disk, poustet PC a Foobar...). I proto mi SACD z prehravace hraje lepe nez hi-res z disku.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PetrD »

designer píše:Púštate si ešte svoje strieborné kotúčiky, alebo vám ležia v šuplíku ?
Nic jiného neposlouchám ;) Občas tedy ještě BD, DVDA či SACD. Sem tam z PC (Foobar - DAC) stažené novinky. Líbí-li se a není-li totálně zkurvený mastrering, pořídím origoš CD.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PetrD »

PítrsPraha píše: Okrajove hi-res z PC, ale tuhle cestu zatim nemam vubec dotahnutou, tak me to nebavi vzdy instalovat (pripojit PC k DACu, pripojit disk, poustet PC a Foobar...)
Mám to podobně, také mě to moc nebaví, ale někdy prostě není vyhnutí ;) Mám např. čerstvě BIG BIG TRAIN -" Grimspound" (velmi dobře nahrané, DR12 - a pak, že to nejde), tož to prostě "nainstalovat" musím neb jinak to nejde. Je to paráda!

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Fidas »

Pořád ještě mám v sestavě přehrávač CD a pár set CD nosičů. Ale používám velice sporadicky. Jako hlavní zdroj muziky je mi Tidal. No a až dozraju, budu poslouchat vinyly ...:-)

adrian
Příspěvky: 162
Registrován: 12 bře 2017 10:14
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od adrian »

Zatial len cd,ale v buducnosti urcite pribudnu aj nejake LP. Praktickost cd zatial vsak u mna vyhrava.

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od LawIAR »

Ramones píše:- pro hudební přehled a objevování internet
- pro pocit určitého rituálu LP
*thumbs up*

Momentálne som v štádiu, kedy sa intenzívne rozhodujem, či sa mi viac oplatí dobrý streamer + mesačne platiť služby ako Tidal/Spotify alebo CD prehrávač + CD. Ale zatiaľ to vyzerá priaznivejšie pre ten streamer, aj keď nájsť skutočne dobrý je fuška. Zatiaľ ma najviac oslovil z cenovo dostupných CA CXN a Bluesound Note 2.

Nad CD rozmýšľam najmä pri hudbe, kde je základom pre posluch úplne tiché pozadie - klasika, niektoré jazzy.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host