Aby ta tabulka někoho moc neděsila.
Úroveň šumu je třeba 10 cm od měniče. Klesá se čtvercem vzdálenosti, v tabulce poslední sloupec je vzdálenost, při které úroveň šumu klesne na nulu, takže pod práh slyšitelnosti u těch největších netopýrů. Každý monitor má doporučenou vzdálenost dle výkonu a velikosti a dle určení.
A teď srovnání s realitou. Předpokládám, že posloucháte v pokoji, který je naprosto tichý. Takový má průměrně hlukové pozadí 30 dB. Což je o dost více než šum většiny monitorů v kratičké vzdálenosti, v poslechové vzdálenosti ani nemluvím.
A jaké je šumové pozadí ve vlastní nahrávce? Třeba u nějaké která vznikla analogovou cestou přes magnetofony? Každá aktivní součástka, přes kterou analogový signál prošel, do něj přidala trošku vlastního šumu. A že těch součástek v řetězci je.
Fidji99 píše: ↑31 srp 2022 20:02
Ale prave na toto sa pracuje u aktivnyvh retazcov s gain stagingom, rata sa s preampami co davaju vysoke voltaze, cize sa pracuje s velmi nizkymi gainami koncovych zosilovacov.
Nejen proto, RCA má max úroveň 2 V, v praxi méně, zvláště audiofilové mají rádi, když je to nahrané potichu s nízkou úrovní, možná aby se jejich preamp nepřebudil, že se tím snižuje rozlišení už na úrovni nahrávky třeba jen na 13-14 bitů, to nevadí.
V symetrice je to 4V, v profi symetrice je to až 9V a mnozí tam mají ještě nějaký headroom aby opravdu nedošlo k přebuzení. To je min. 12dB lepší odstup signál/šum + další snížení indukovaného šumu v dlouhých kabelech díky symetrické konstrukci.