AQ Tango 85

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
štefan_hifista
Příspěvky: 8
Registrován: 30 lis 2019 09:52
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od štefan_hifista »

Rámeček je z nasákavého materiálu.
Rámeček je z nasákavého materiálu.

Bílá tkanina je taky moc pěkná, ale může se zašpinit. To, že se rámeček nesmí dostat do kontaktu s vodou, nebylo uvedeno v návodu.


Takže pokud si chce někdo hrát s laděním výhybky a nezdržovat se vlastní stavbou reprosoustavy, tohle pro něj může být skvělá volba. Potenciál na zlepšování tu je značný - tlustší kabely, cívka z tlustšího drátu, jiné dělící frekvence, jiné strmosti výhybek, svitkové kondenzátory, upgrade terminálu, přidání tlumícího materiálu, atd...

Estetická úroveň tohoto výrobku je vysoká.


Není to žádná koule zvuku, je to kvádr zvuku.
Není to žádná koule zvuku, je to kvádr zvuku.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od marvinnrv »

RedBaron píše:
01 pro 2019 13:54
Ale tak samozřejmě, koupit to a předělávat aby to hrálo jak má, to je ta pravá cesta :-D

Vůbec se nebojím, že bych nebyl spokojenější například s tímhle: https://elektro.bazos.cz/inzerat/112821 ... k4-dub.php
Souhlas !! ... Tribun by je sežraly i s "kožichem" ...
Když vidím tu vyhýbku, tak potěš koště ... kupovat si regálovky za 7000,- s tím, že na nich budu ještě 3měsíce něco bastlit aby hrály je smutná realita dnešních přemrštěných cen HiFi komponentů. Výrobní cena 800,- i s prací ... :D

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od PítrsPraha »

Soupeříš s RedBaronem o nejpitomější příspěvek měsíce?

Rozepiš sem těch vymyšlených 800 Kč po jednotlivých položkách: jednotlivé reproduktory, materiál skříně, počet hodin a sazba truhlářských prací, odpisy strojů a zařízení, počet lidí a hodin na kompletaci, zkoušení, balení, logistické náklady, marketing, daně atd.

A ostatně, proč je nevyrobíš taky za 800 Kč a neprodáváš za 3000 Kč (úměrně tomu i další modely beden)? Měl bys nádhernou marži, o které se jiným výrobcům v hifi ani nesní. Veškerou konkurenci bys rozmetal na padrť a topil by ses v penězích. Hoj, jak tys na to vyzrál.... *headbang* .

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od marvinnrv »

Možná že soutěžím, ale ty si rovnou vyhrál, protože ve své kategorii bezhumoristů jseš nominován sám.
Chlape, s Tebou musí bejt strašná nuda. Nepoznáš ironii ani s přehnanou minimalistickou cenou výrobních nákladů kterou jsem uvedl a nepomohl ti ani ukončovací smailíček ...

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 969
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od RedBaron »

Pítrsi, doufám že si taky honem běžíš koupit tanga abys mohl být za každou cenu v opozici, tahle obhajoba nesmyslu se ti zase nadmíru povedla a vlastní soutěž o nejpitomější příspěvek jsi vyhrál rovněž :-D *bravo*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od PítrsPraha »

Jen upozorňuju na hloupost vašeho výsměchu, žlučovitosti a negace vůči autorovi vlákna. Ne každý je zkušený a znalý, ne každý podlehl nesmyslu o tom, že KAŽDÁ 30 let stará bedna za 7 tis., hraje líp než tyhle AQ, ne každý vidí za činností hifi výrobců vykalkulovaný podvod (aniž by pro to měl nějaká fakta).

Za mě má štefan_hifista velký palec hore. Ano, nekoupil si zrovna tu nejlepší bednu, jaká se za 7000 Kč dá koupit, ale nepok@dil se z toho a vlastní iniciativou a pílí si bednu vylepšil. Krom lepšího zvuku má i dobrý pocit ze své snahy a o to se chtěl podělit.

To je 100x lepší než vaše dětinské posměšky a negace, pánové.

Lemon
Příspěvky: 669
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od Lemon »

Přesně jak píše Pítrs. Navíc to kupoval asi i proto aby mu to ladilo k nábytku.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od Bazi 36 »

Ano, správná barva bedýnek a jejich umístění přímo na dřevotřískovou skříňku ( což musí být vibrující peklo ), je zřejmě důležitější, než snaha o dobrý zvuk, dodržením alespoň základních zákonů akustiky, tedy minimálně spravnym umístěním na stojany. Ale jak vidno, dá se to pořešit kompletní výměnou vnitřností. Taky cesta.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 969
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od RedBaron »

Nějak mi nedošlo, že se tady udělují bludišťáky za drbání se pravou rukou za levým uchem. Tak to jo :-D

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od marvinnrv »

PitrsPraha:

zase překrucuješ věci co jsou psané s tvojí bujnou fantazií, jen abys mohl začít řešit prolém kde neni. Ukaž mi jednu větu kde jsem urážel nebo zesměšnil Štefanovu práci. Já jsem se jen zhrozil z provedení vyhýbky, která je na 3pásmovou kontrukci přinejmenším znepokojující.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od jimmi »

*taktone*

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od jimmi »

marvinnrv aj RedBaron ste proste odborníci. :shock:

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 969
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od RedBaron »

Tak ne všichni ví, že tam stačilo někam dát drahou pojistku a hrálo by to jako z praku...

kvičko
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2013 17:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od kvičko »

Aj za 7000 korún sa dajú kúpiť solídne regálové reprobedne,ktoré budú robiť poslucháčovi dlhú dobu radosť a nie je treba ich prerábať.Uvediem jeden príklad: TANNOY Mercury 7.2

fb_rosťa
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2021 18:04
Kontaktovat uživatele:

Re: AQ Tango 85

Příspěvek od fb_rosťa »

No mi se na tom taky nejvíce líbí ty šasy :-D asi do nich pujdu moja říkala že mi je koupí na vánoce :-D dodělávání se nebojím LRC můstek mám a tak to nebude ani těžké kdyžtak... Jinak ta firma má možnost poslechu u nich v no kde sídlí jo v Litovli. Ale mi se líbí že to sou 3pásmáky šasy sou povedené... Pak se uvidí kdyžtak napíši já taky nějakou recenzi každopádně tady ty informace shledávám jako velice užitečné rozborka zborka se mi moc líbila a to že ta vyhýbka je jakási moc jednoduchá... No říkal sem si že asi jim to vyšlo dobře na grafu a není nic složitějšího potřeba vymýšlet..

PS: Jo věřím že ta vyhýbka v těch bednách stála 800kč

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host