KLH Model Five

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KLH Model Five

Příspěvek od jirkash »

Jejich zuk je uzasny a mam je v planu zakoupit do dalsi mistnosti v dome.


Uživatelský avatar
audafreak
Příspěvky: 161
Registrován: 24 zář 2020 17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od audafreak »

Tady je zase in-room response, to vypadá přívětivěji, zvláště pokud je signál upraven DSP. Ale je to jen do 20kHz, nejsou tam vidět ty rezonance.
Každopádně je u tohoto měření pro změnu už na 14kHz pokles kolem -10dB.

https://www.soundandvision.com/content/ ... test-bench

Obrázek
s DSP Audissey
Obrázek

premado
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2022 08:03
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od premado »

Na repráky KLH model 5 jsem narazil někdy v březnu na internetu a ihned mne zaujaly svým zjevem ve stylu "Vintage". Po přečtení recenzí a nějakých videí jsem si je nechal poslat od prodejce z Německa, který mi je nabídl za cenu 2190 euro za pár včetně dopravy na adresu do ČR. Během roku u nich pak ale došlo k výraznému navýšení ceny, tak jsem měl fakt štěstí... Musím říct, že bedny chtěly pár hodin cca 50, spíš víc na rozehrání, ale od té doby jsem se zvukem maximálně spokojený a to jsem měl už doma ledaco. A ten retro styl je fakt pecka. Taková normální bedna z mého mládí, kdy jsem si i reprobedny sám stavěl a chodil nakupovat do HI-FI klubu do ulice Ve smečkách... Tak jsem se zase vrátil do mládí a už nehodlám dál nic řešit. Poslouchám převážně JAZZ. Neřeším v nahrávce kde co vrzlo nebo jak daleko od sebe sedí hudebníci atd., ale poslouchám hudbu jako takovou. Kvalitní nahrávka=kvalitní zvuk, špatná=špatný zvuk, tuto skutečnost nemaskují. Zvuk do nich pouštím z CD ev. notebook- Audirvana nebo americký JAZZradio, převodník-předzesilovač RME Adi2 Dac Fs a koncák NAD 268. Kabely QED reference. Takže kdo je koupí neprohloupí a to i za současnou cenu. *palec*
Přílohy
KLH.jpg

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od Ramones »

Neda mi to nezamyslet se nad otazkou, proc utracime tolik penez za reproduktory a pak je soupneme nekam ke zdi, kde jejich schopnosti hrat opravdu kvalitne, potlacime...... Prirovnal bych to k nakupu Ferrari a pouzivat pak k cestovani 50/90/130.

premado
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2022 08:03
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od premado »

Ale máš dobrý pocit že se vezeš pěknou károu! Ale vážně. Nemám možnost to dát nějak jinak. Proto se tu dobře projeví uzavřená ozvučnice, bez "oblíbeného" zadního basreflexu a nevzniká žádné dunění rezonance a tak. Nemám pocit, že by umístnění nějak limitovalo prostor nahrávky nebo tak. Přítomný zvuk bez deky, pocit jako na koncertě, když je živák dobře nahrán. Mě to vyhovuje, ale třeba někdo jiný by měl zcela jiný názor. To samozřejmě respektuji a chápu to. Jen mi přijde, že z té "audiofílie" se dělá trochu moc věda...

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KLH Model Five

Příspěvek od jirkash »

Ramones píše:
19 pro 2022 16:51
Neda mi to nezamyslet se nad otazkou, proc utracime tolik penez za reproduktory a pak je soupneme nekam ke zdi, kde jejich schopnosti hrat opravdu kvalitne, potlacime...... Prirovnal bych to k nakupu Ferrari a pouzivat pak k cestovani 50/90/130.
Neplati vzdy, zalezi, co je to za bedny, zda uzavrene, zda bass reflex vzadu ci vpredu atd.
U svych beden mám napr. napsano primo od vyrobce, ze maji byt 40cm od zdi.. toliko k tecm vasim hratka s idealmim umistenim. Netreba z toho delat vedu. Uz jsem slysel bedny postavene dle prirucek a pc sw a znelo to k pozvraceni.
Ano, nejake zakonitosti plati, ale dost lidi z toho dělá opravdu magii.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KLH Model Five

Příspěvek od kychtax »

Mne se to takhle naopak libi. Bedna je u Tebe i doplnek a sedi to tam hezky i na pohled. Pokud to i dobre hraje, neni co resit. Neco takoveho bych chtel casem taky, spis bednu "nepriznat". Nechtel bych, aby se Obyv. postup casu menil v poslechovku.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od Lemon »

premado vypadá to nádherně a věřím, že i hraje. A u těchto uzavřenek opravdu není potřeba nějak výrazně řešit umístění. To je velké plus. Mám taky uzavřené vintage repro a hraje to ať to dám kamkoliv nádherně. Na rozdíl od reproduktorů, které jsem měl předtím s basreflexem. Ne každý má poslechovku a nemůže si v obýváku vystrčit repro do prostoru metr od zdi.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od Lemon »

Jinak si chytil dobrou cenu. Ted už se prodávají za 75 990 Kč / pár

mller
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2022 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od mller »

Jaký je Váš názor na kombinaci KLH MODEL FIVE se zesilovačem PM7000N. Vlastní někdo tuhle sestavu?

Houdek
Příspěvky: 37
Registrován: 20 čer 2019 05:51
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od Houdek »

Zdravím, byl to můj tajný tip z důvodu uzavřenky.
Bohužel zvukovy projev mi moc nesedl.
Na mě moc prifouknute na basech.
Jinak přepínač středu a výšek je fajn věc.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KLH Model Five

Příspěvek od koudy42 »

S cim si je slysel, ze byly profoukle na basech? Vybiram repro do mensi mistnosti (13m2) s elektronkacem a zaujal mne model 3. Krome superlativ na nove modely, jsem narazil take na recenze, ze jsou dost odbyte a firma investovala hlavne do marketingu.

Houdek
Příspěvky: 37
Registrován: 20 čer 2019 05:51
Kontaktovat uživatele:

Re: KLH Model Five

Příspěvek od Houdek »

Slyšel jsem je s Electrocompaniet ECI 80D.
Model 3 je menší bedna a má menší basák.
Zpracování mi přišlo v pohodě. Právě, že jsem četl recenze, že frekvenční jsou vyrovnané. Mě ale ty basy fakt nesedly.

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: KLH Model Five

Příspěvek od blesk666 »

su tu postnute dve merania: stereophile-ti merali len samotna bednu bednu bez vplyvu miestnosti. Tam vidno pridane na basoch a prepad na vyskach od 10-13khz.
Druhe meranie (soundandvision.com) je aj s vplyvom miestnosti-bez znalosti miestnych akustickych podmienok a rozmerov miestnosti, nie velmi univerzalne pouzitelne. Tak ci tak tam prepad na vyskach v mieste poskuchu je tiez a rovnako pridanie na basoch (tam to ale ovplyvnuje miestnost)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host