Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

Ahoj,
Potřebuji pomoc při výběru předních reproduktorů. cena max. 17000,-Kč
Zvažované možnosti:
Wharfedale Evo 4.1 (nebo Evo 4.2)
Acoustic Energy AE300 (teď je možnost je koupit ve velké slevě ze 17990,- na 13990,-Kč)
Dynavoice Definition DM-6
Nebo nějaké starší Wharfedale?

Můj AV přijímač je Yamaha RX-V467
Obývák asi 30m2, ale nejsem zvyklý poslouchat moc nahlas.
Poslouchám Pink Floyd, Queen, Oldfield, Hanz Zimmer (obecně dobrou filmovou hudbu)

Přední reproduktory mám momentálně sloupy Yamaha NS-7900, nicmoc zvuk. Měl jsem předtím Tannoy Mercury M1, ale na jednom odešel výškový reproduktor.

V posledních dnech jsem si udělal čas na porovnání stávajících sloupů Yamaha se starší alespoň jednou funkční Tannoy m1

Rozdíl je skutečně propastný. V basech je Tannoy samozřejmě slabší, ale krásně čitelný a např. u kontrabasu je každý úder do struny slyšitelný a jasný. Basy u Yamahy jsou sice silné, ale slité do jedné plochy, "takový basový guláš". Jednotlivé tóny/brnknutí do struny kontrabasu skoro nejsou slyšet. Výšky u Yamahy jsou také spíše plechovější než krystalicky čisté a cinkavé jako u Tannoy. Tannoy zní celkově více analyticky a je slyšet více muziky a nástrojů, než u Yamahy.
Mimoto i výkonově jsou pro mě Tannoy s max zatížitelností 70W dostatečně hlasité zhruba na 3/4 vybuzení a poslechové vzdálenosti cca 3,5-4m. Proto věřím, že by mohly třeba Evo4.1 stačit. Samozřejmě jsem je neslyšel a vím to jen z testů, recenzí atd., že ty Evo4.1 hrají lépe a vyváženěji, než Evo4.2. A i cena evo4.2 je už hooodně limitní.
Vím, že Wharfedale má výborné i ty starší modely, ale většinou se všichni, co testovali nové modely Evo vyjádřili, že jsou o třídu lepší než starší modely.
Ještě jedna věc je také na zvážení, je docela možné, že bedny budou stát na kusu nábytku (dlouhém televizním stolku nebo dvou, kdy ani odstup od bočního/sousedního kusu nábytku nemusí být velký), tedy toto jistě přidá na basové složce... jistě ale asi bohužel i ubere na čitelnosti. Sice mám stojany k repro, ale ty asi vzhledem k novému ustavení nábytku nevejdou.

Každopádně spíše bych se snažil cílit na kvalitu přednesu v rámci cenové relace než na kvantitu. A to v celé šíři pásma, od basů až po výšky. Určitě nechci např. nic přebasovaného, ale vyváženého odspodu až nahoru.
Spíše než párty a diskotéky si rád užiju dlouhodobější neúnavný poslech při rozumném zesílení.

Co se týče filmů, zvažuji pak možná v budoucnu koupi subwooferu.

Vím, že s mým AV-Receiverem Yamaha RX-V467 to není žádná hitparáda, a možná tu kvalitu poslechu hudby nyní příliš hrotím, ale počítám s tím, že bych časem upgradoval i zesilovač (možná nějaký Denon).

Díky za každou dobrou radu.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Lemon »

To že ty basy na sloupech byli slité, bude hlavně díky AV receiveru. Přesný bas a kvalitní zvuk s tímto receiverem nikdy u sloupů nezískáš. Pokud ho nechceš vyměnit za stereo zesilovač, tak si k němu kup nějaké regálovky s vyšší citlivostí.

Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

OK, Receiver Denon AVR-X1600H DAB objednán. Nějaká rada které regálovky by k němu šly nejlépe?

Wharfedale Evo 4.1 (nebo Evo 4.2)
Acoustic Energy AE300 (teď je možnost je koupit ve velké slevě ze 17990,- na 13990,-Kč)
Dynavoice Definition DM-6 (vcelku všude velice dobré hodnocení a cena jen 11000,-)
Nebo nějaké starší Wharfedale?

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Lemon »

Tos to moc nevylepšil. Zase AV receiver..i když o něco lepší, ale stereo zesilovači se prostě z daleka nevyrovná.

Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

Vím, že to není srovnání se stereo zesilovačem, ale.... nečekám audiofilský zážitek jako u vytržení a nemíním to srovnávat se sestavou stavěnou čistě pro stereo.
Ten AVR-X1600H je ale hodnocen dobře i po zvukové stránce. A já chci prostě jen z toho co mám, nebo je mi momentálně relativně dostupné vymáčknout co nejvíce.
Tedy- když můžu zvuk regálovkama posunout kvalitativně výše a mám na výběr, tak se ptám zkušenějších. Nic víc.

Nicméně rady nejsou...

Nu, stejně musím vybrat sám, že?
Pokusím se alespoň ty 3 modely půjčit a vyzkoušet na mém AV receiveru a uvidím.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od RedBaron »

Na co ten AV receiver tak nutně chceš? Jestli je u tebe Tannoy nepříjemný a Yamaha slitá a ospalá, tak je tam celkově něco blbě, akustika nebo spíš ten AV nestíhá, většinou jsou ty stížnosti naopak :-D Jestli tam budeš mít regálovky na poličce, pak asi rovnou mávni rukou, je to úplně jedno :-)

To je jako chci auto v neděli do kostela, ale musí mít vodpich :D

Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

Nevím, kde jsi přišel na to, že je mi Tannoy nepříjemný.
NAOPAK, psal jsem, jaké to jsou úžasné bedničky- malinké, ale s krásným zvukem odspoda až nahoru. Samozřejmě s omezeníma, jaká se z velikosti a zatíženosti k nim vážou. Nejlepší bedničky, jaké jsem osobně kdy měl. Zvukem daaaleko lepší než sloupy Yamaha.
Problém je, že jsem ty Tannoye měl před 10 lety v malém panelakovém bytečku, kde byly naprosto dostačující. Dnes mám jednou tak větší obývák- to zaprvé. A za druhé jsem psal, že jedna bedna Tannoy má mrtvý výškáč- tedy nerealizovatelné.

Proto vybírám nové.

Jo, a nebudou na poličce- ale na bytelné televizní komodě nebo na bytelném nábytku... a na odhmotňovacích hrotech.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od kite19 »

Tak teraz rada ako hrom😁
Neponáhľaj sa s nákupom reproduktorov. To, čo opisuješ, že ti vadí na basoch pri yamahách, nebude asi len tými reproduktormi.
Keď si porovnával tannoy m1 s yamahou, boli tannoy umiestnené na stojanoch alebo kde? Aká podlaha je v miestnosti, kde ti to hrá? Ako sú postavené tie yamahy na podlahe?, sú tam nejaké podložky? Mohol by si sem dať náčrt miestnosti a umiestnenia reproduktorov alebo fotku. Z čoho je strop v miestnosti? Hlavne ide o to ako sú umiestnené reproduktory. Problém ti bude spôsobovať vzájomná rezonancia repro s niečím alebo umiestnenie v blízkosti zadnej steny. Pokiaľ aj kúpiš nové regálovky a umiestníš ich na nábytok, bude ti to hrať dosť podobne.
Vytiahni súčasne repro viac do priestoru a pohraj sa s ich umiestnením.
Pokial budeš umiestnenie repro podriadovať zariadeniu interiéru, dobrý zvuk nedosiahneš.
Mne raz jeden známi zhodnotil zvuk mojej zostavy "tebe to nebasuje" 😁, on mal svoje repro v obývacej stene a tá mu basovala celá.
Pôvodne som riešil pri zvuku to isté čo ty, v miestnosti bola plávajúca podlaha a repro boli tak 0,5 metra od zadnej steny v priestoroch vytvorených medzi nábytkom. Aj keď som proti voodoo vhifi, dal som pod repro vyrobiť kamenné dosky aj s hrotmi, vytiahol som repro do priestoru a kúpil koberec - problém bol odstránený. Skúšaj, tie yamahy nie sú žiadny highend, ale určite nie sú robené na to aby hučali na basoch.
Skúšaj, zmena príde a potom si rozmysliš aj umiestnenie nových repro. Ak to nevyskúšaš, kúpiš nové repro len tak, budeš dva týždne nadšený z nových hračiek, ale potom ti začne vadiť vo zvuku to isté.

Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

Zkusím popořadě.
Obývák je dost velký- jak jsem napsal cca 33m2, je členitě zastavěn, a řekl bych i dost zhusta. Jediná větší rovná odrazová plocha je klasický strop. Na zemi je koberec.
Na oknech záclony. Tedy podle mne relativně dobře zatlumený prostor. Nejsem žádný velký Hifista, ale na druhou stranu jsem 43 letý muzikant, který hudbu dělá aktivně celý život už od dětství. V nahrávacích studiích jsem také strávil mnoho času.
Sloupy Yamaha (pro představu podotýkám, že celá 5.0 sestava stála myslím mezi 7000,- -8000,- korunami, tedy fakt žádné terno) stojí normálně na koberci cca 50 cm od zadní zdi, respektive od radiátoru. Na svých opěrných pleších. Nestojí mezi nábytkem.
V místnosti mi nerezonuje (slyšitelně) vůbec nic, nebo minimálně při mé poslechové hlasitosti.... Na plné koule to nedávám- to už by asi něco zarezonovalo.
Tu jedinou funkční Tannoy jsem zkoušel položit na sloup Yamaha a nebo na originál stojan- v tom jsem neslyšel rozdíl. Podotýkám, že jsem ji jen po 10 letech takto vyzkoušel.
Také jsem neřekl, že by ty Yamahy hučely, prostě dle mého názoru a dle srovnání s Tannoy mají plechovější výšky, trochu utopené středy a basy, které nejsou nijak konkrétní a jsou slité. Prostě ten Tannoy je o dost více analytický a konkrétní. Zjednodušeně řečeno- slyším z něj daleko více nástrojů/muziky.
Zvukově by mi vyhovoval ten Tannoy i dnes, ale jak říkám 70W do prostoru 33m2 je už riziko i pro takový repráček. Zvlášť pak, když si děcka pustí na domácím kinu film.

Nový nábytek ještě nemám doma, cca do 3 týdnu by měl být. A ano... mám normální bydlení, rodinu a obývák, a to musím navzájem sladit dohromady. Takže i ty reprobedny a ostatní se musí přizpůsobovat. Tedy v první řadě je v tomto pěkný a praktický obývák a do toho teprve v rámci možností repráky. A teď jsem v bodě, kdy se snažím vybírat nové bedny, které by hrály aspoň tak pěkně jako ty Tannoye.
Jsem rozhodnutý, že by to měly být regálovky, protože je 85% možnost, že budou stát na nábytku. (tady bych se snažil docílit co nejlepšího odhmotnění pomocí misek a hrotů). Z 15% pak možná budou i na stojanech. To se ještě uvidí.
Mimoto mám i nějaký rozpočet, a ten také nemíním překračovat. Jsem už tak rád, že mi manželka toleruje (i finančně) celý život mé koníčky- tedy hlavně muzikantský život. :-)
Takže za bedny max 15000,- 17000,- ale to je strop, kde bych už nerad šel.

Snad už je teď více pochopitelné co chci a očekávám.

Zatím nikdo ani vzdáleně nezmínil jestli by byly dobré třeba mnou zvažované Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, nebo Dynavoice Definition DM-6 u kterých mi i lidé z HiFi studia řekli, že by mohly konkurovat bednám jednou tak dražším.

Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1737
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od PavelDosko »

pokud trvas na novych a mirne prekrocis limit tak byt tebou sel bych do Wharfedale Evo 4.2

pokud i bazar, kontaktoval bych tohoto pana - https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... ndstone-4/ , slysel jsem je a za tu cenu vyborne

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Lemon »

Já testoval sloupové repro s AV receiverem versus stereo zesilovač.Ten AV receiver Onkyo prostě nezvládal basovou složku.Basy byli rozplizlé , slité nepřesné. U stereo zesilovače ohromný rozdíl.Basy pevné, prokreslené celkově zvukové lepší. Tož tak k AV receiverům. Wharfedale Evo 4.2 ti taky doporučím. Ale počítej, že z nich dostaneš tak 50-60% toho co umí zahrát.

Mutislav
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Mutislav »

U většiny testů, i zahraničních psali, že Evo 4.2 vyžadují právě lepší zesilovač, než Evo 4.1
A myslím si, že nelze házet všechny AV receivery nebo značky do jednoho pytle. Jsou lepší a horší... leckteré mohou konkurovat i levnějším stereozesilovačům a to i v cenové relaci 15000-20000.
Tim nechci zpochybňovat rozdíl mezi AV receiverem a stereo zesilovačem.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Lemon »

Pokud máš možnost si někde půjčit stereo zesilovač, abys poznal na vlastní uši, že AV receiver prostě ve stereu dobře nezahraje. Je jich minimum a jejich cena začíná někde na 40-50 tisících.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1737
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od PavelDosko »

je, promin, az ted jsem si precetl co sis poridil za AV, v tom pripade je to skoro jedno

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem předních regálovek, Wharfedale Evo 4.1, Acoustic Energy AE300, Dynavoice Definition DM-6

Příspěvek od Bazi 36 »

V celem vlakne jsem se nedocetl, jaky je vlastne zbytek bedynek, tedy znacka centru, surroundů?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host